Hey Teksas Ceylan Yayınları 08. Seri(1971)Sayı 164 - 11.08.1971

12 Şub 2010
15,006
543,709
lzd7w5e4snn6fq56g.jpg

lkxn2bw95xbkg3e6g.jpg

7we65vnnsuk4m4b6g.jpg

Bu sayıda essegesse çizimi maceradan sonra Fransız çizimi maceralar başlıyor. Bu nedenle paylaşımda öne aldım.
Tommiks'siz Yücel ön kapağı, Samim Utkun imzalı Dr. Sallaso'lu arka kapağı var.
Konyakçı benim için vaz geçilmez olduğundan en sona, bir önceki 163. sayının Konyakçı'lı arka kapağını da ekledim.

Taramasını yaparken yanıma gelen sevgili torunum Zeynep Duru, ne yaptığımı merak edip sorunca taradığım ön kapağı gösterdim. O da elini tarayıcıya koyunca elini taradım ve silmeye kıyamadığım için kapaktan sonra Zeynep Duru'nun elini göreceksiniz:)

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Abi ben Duru'nun ellerinden tuttum..
Sevgi ve selamlarımla...
Çizgiler gerçekten Fransız..
İyi ki ben o dönemlerde küçükmüşüm..

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,731
Kıbrıs
Önce bu güzel fasikül için teşekkür edeyim.Kapak da çok güzel ama Teksas'a uygun olmamış.Kapaktaki "mavi ceketliler"Tex Willer veya Tommiks zamanının askerleri.Yücel Köksal en az 70 yıl sonraki asker
kıyafetlerini 1770'lere taşımış.Askerlerin tabanca ve tüfeği de öyle.Nerede bu seri atışlı silahlar;nerede Blek'in tek atış yapan namludan
dolmalı piştovu!

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
629
1,388
Bu fasiküller' in kapak resimleri çok güzeldi sadece kapak resimleri için aldığımı çok iyi hatırlıyorum

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,427
hiçbiryerde :)
Uzun bir yaşam çizgisi olan
Duru'nun gözlerinden öperim. :)
Kapak çizeri Yücel Köksal beyefendi
zaten Teksas değil Blueberry kapağı
çizmiş olabilir mesela. :)
Teşekkürler, saygılar ağabey.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,996
Samim utkun kapak çalışması yaparken genelde macera bağlantılı bir kare alır birebir onun üzerinden çalışırdı,tombrak çizimlerinde yücel genellikle serbest çalışmayı hep benimsemiştir.
Zaman bulduğunda yedekleme için çalışmış olan bu kapaklar bazı teksas maceralarında özellikle western çalışmaları olarak yer almıştır.Sonuçta yücel üstadımızın kapağının yanı sıra Fransız çizimlerinin başlamasıda paylaşımı birkat daha güzelleştirmiştir.
Değerli paylaşımları için sevgili dostuma teşekkürler ediyorum.