Teksas Ceylan Yayınları 07.Seri Sayı 079 (23.10.1968)

12 Şub 2010
15,006
543,776
TEKSAS_7_S_079_001.jpg

Saygılarımla​

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,413
Bu güzel paylaşım için çok Haluk Bey'e çok teşekkürler... üstad Samim Utkun çok güzel bir sahne çizmiş ama kapak düzenlemesi yapan kişi resme hiç acımamış.:) Teksas en azından benim için Nostalji boyutunda çok değerli bir çizgi roman,, Çizgi romana değer katan vazgeçilmez üçlüde macera çizimde esseGesse, kaligrafide Vehip Sinan ve kapak çizimlerinde de Samim Utkun, İtalyanların il Grande BLEK yayınlarınıda gördüm, bence en kaliteli kaligrafi bizde Vehip Sinan ın kareler arası geçişlerde espasları yorumlayıp değerlendirmesi sayfa düzenlemesine büyük katkı yapmış, ayrıca yazısı da ritmik yapısıyla espaslarıyla sayfa içerisindeki leke etkisiyle hiç rahatsız edici değil. birde dönemin tadını- tozunu yansıtan kelime ve cümleleriyle de ayrıca çekici...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Gerçekten bu harika kapağa yazık olmuş...
Paylaşım her zamanki gibi harika...
Teşekkürler Sayın "Profesör";
selam ve saygılarımı iletiyorum.

52308R.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,661
Kasımpaşa
Sanırım kapak düzenleme ile ilgili değil sorun, asıl sorun ciltleme yapan arkadaşın kitabı doğraması ile ilgili..
Her ne kadar karşı olsam da ciltlemeye, kitapların bugüne kadar gelebilmesinin en önemli nedenidir.
Yine de çok güzel bir kapak...
Teşekkürler Haluk abi..

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
981
Harika bir kapak daha. Sayın Profesör'e teşekkürler ederim. Kapaktaki kadraj hatası biraz da kameraman kaynaklı olabilir. Resmin orijinalini filme alırken biraz büyük çektiği anlaşılıyor. Sorunu montajda da düzeltememişler ve Resmin kenarlarında kayıplar oluşmuş. Resmi yeniden çekebilirlerdi, ancak muhtemelen baskıya yetiştirmek için zaman darlığı yaşanıyordu ve zaman kaybetmek istememiş olabilirler.