Teksas Ceylan Yayınları 07.Seri Sayı 071 (28.08.1968)

12 Şub 2010
15,006
543,776
TEKSAS_7_S_071_000.jpg

Saygılarımla​

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,413
çok kötü bir alışkanlık oldu bende, :) her akşam yeni Teksas paylaşımı varmı diye forum' a bakmaya başladığımı farkettim. 7. seri ve 180 fasikül, belki hiç gerçekleşmiyecek bir rüya,, belkide bu rüya gerçek gerçek olacak.. bunu bilemiyecem ama her akşam yine güzel süprizleri aynı heyecanla bekliyeceğim. paylaşımlar için çok çok teşekkürler.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
981
Çok teşekkürler sayın üstadım. Elinize ve emeğinize sağlık. 7. seri en derli toplu seri sayılır. Diğer serilere kıyasla en göz alıcı kapaklar da yine bu seride bulunuyor. Adeta kolleksiyonerler için hazırlanmış gibi. Kapakta Samim Utkun, balonlamada Vehip Sinan seriyi ayrıcalıklı kılan iki isim. Sayenizde serinin takipçisiyim.
Taramalar da göz dolduruyor. Yalnız naçizane bir istirhamım olacaktı; taramalar 400dpi çözünürllükte yapılamaz mı. Bir de bazı sayfaların sağ/sol kenarları gölgeli veya bulanık oluyor; bunlar daha net olabilir mi acaba. Saygılarımla

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Bizim buralarda bir laf vardır..'' Her karşıdan gelen,çarşıdan geliyor olamaz ''
Her paylaşım yapan,profesör olamaz..
Onun paylaşımları herşeyi ile farklıdır..
O buram buram nostaljidir..
Çok teşekkürler aziz dostum..Ellerine,emeklerine,kocamaaannn yüreğine sağlık..

12 Şub 2010
15,006
543,776
Çok teşekkürler sayın üstadım. Elinize ve emeğinize sağlık. 7. seri en derli toplu seri sayılır. Diğer serilere kıyasla en göz alıcı kapaklar da yine bu seride bulunuyor. Adeta kolleksiyonerler için hazırlanmış gibi. Kapakta Samim Utkun, balonlamada Vehip Sinan seriyi ayrıcalıklı kılan iki isim. Sayenizde serinin takipçisiyim.
Taramalar da göz dolduruyor. Yalnız naçizane bir istirhamım olacaktı; taramalar 400dpi çözünürllükte yapılamaz mı. Bir de bazı sayfaların sağ/sol kenarları gölgeli veya bulanık oluyor; bunlar daha net olabilir mi acaba. Saygılarımla

Sayfaların sol veya sağ kenarlarının bazen gölgeli olmasının nedeni, baskıdan kaynaklanan ve cilt içinde iki sayfa arasında milimetrik mesafe olması ve ne kadar bastırırsanız bastırın iki sayfanın bitiştiği yerde gölge meydana geliyor.

Taramalarım 300 dpi olup a4 kağıda bassanız bile çok net resim elde edildiğini biliyorum.

Ben teknik konularda oldukça amatörüm. 400 dpi için kafama uyan bir gerekçe gösterirseniz taramayı 400 dpi yapmaya çalışırım sevgili soleil dostum.

Selamlar, saygılar...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Üstadım elinize sağlık 300 dpi yeterli fazlası gereksiz yer kaplar.Baskı içinde kullanılan zaten bu oran gerisi çok netlik sağlamaz.Bu nedenle ben yeterli olduğu kanısındayım.Saygılarımla.