Teksas Ceylan Yayınları 07.Seri Sayı 070 (21.08.1968)

12 Şub 2010
15,006
543,776
TEKSAS_7_S_070_001.jpg

Samim Utkun ustanın, maceradaki bir kareden en az essegesse kadar güzel çizdiği kapaklar, Ceylan Yayınları'nı efsane kılmıştır.
TEKSAS_7_S_070_013.jpg

TEKSAS_7_S_070_007.jpg

Blek'in yaratıcısı essegesse'nin Blek'in çocukluğuna yönelik benim hatırladığım iki olaydan birisi bu macerada yer alıyor.
Blek'in çocukluğunun da Amerika'da geçtiğini kanıtlayan bu kareler karşısında Fransız çizimi Blek'lerde uydurulan Blek'in kökeni ve çocukluğuna ilişkin iddiaların hiç bir değeri yoktur.

Saygılarımla

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,413
ne kadar teşekkür etsem azdır, evet yine muhteşem bir teksas, ve en sevdiğim seriden yine. Ayrıca ESSE G ESSE den sonra çizilmiş olan Teksas maceralarının gerek çizgi anlatım gücü ve estetiği, gerekse olgunlaşmamış hikaye kurguları bunaltıcıydı. Ucu bucağı belli olmayan maceraları okudukça içimiz darlanırdı.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Yazmayı unutmuştum.Blek in Fransa dan geldiği tezlerine verdiğiniz yanıt içinde çok teşekkürler.Konu bütünlüğü açısından bu izahınız yerinde oldu.Selamlar.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Kapakta kalleş Kambur'la mücadelesi..
Galiba ben ilk Kambur'la geçen macerasını okkudum,hiç unutmuyorum..
Yaşlı bir kadını bile emellerine alet ediyordu..
Hatırlandığında acı veren geçmiş,geçmemiş demektir.. diye bir söz varya:
Hatırlandığında mutluluk veren geçmişte,geçmemiş demekmiş..Kapağı görünce mutlu oldum..
Teşekkürler sevgili profesör..Öyle bir paylaşım yapıyorsunuzki,bana bir sürü laf ettiriyorsun..Sürçi lisan ediyorsam kabahat sizde..
Ellerinize emeklerinize sağlık..Sevgiler,saygılar..

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Çocukluk yıllarımızda esseGesse çizgilerinde blek'i çok sevmiştik,fransız çizgileri önceleri soğuk gelsede şimdilerde bana okumadığım maceralar yine aynı tadı veriyor.Paylaşımların için teşekkürler sevili dostum.