Teksas Haftalık Mecmua Ceylan Yayınları 01. Seri Sayı 082 (.05.1958)

12 Şub 2010
15,006
543,719

Teksas_1958_82_001.jpg

Saygılarımla​

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
4 aylığım, beşiğimde yatarken gözlerim sol tarafa ilişiyor, babam bir koltukta oturuyor elinde de bu teksas okuyor. Hemen elimi kolumu, bacaklarımı sallamağa başlıyorum, 'ben de, ben de okumak istiyorum' manasına sesler çıkarıyorum. Ama anlatabilene aşkolsun. Annem hareketlerimi görüp cilvelendiğimi zannediyor, babamla arama giriyor, kitabı bir daha görmüyorum...
Yıllar sonra, sayın profesörün taraması ile okuyabilmek nasip oldu. En derin şükranlarımı sunarım.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,745
İstanbul
Çok şeylere gebe bir kapağa sahip bu sayı. Örtünün üzerindeki kabarıklık çok tartışmalı :)

Sağol Haluk Abi. Bu macerayı defalarca okumuşumdur. Ama asla bu kapak altında değil.

Ellerine sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
4 aylığım, beşiğimde yatarken gözlerim sol tarafa ilişiyor, babam bir koltukta oturuyor elinde de bu teksas okuyor. Hemen elimi kolumu, bacaklarımı sallamağa başlıyorum, 'ben de, ben de okumak istiyorum' manasına sesler çıkarıyorum. Ama anlatabilene aşkolsun. Annem hareketlerimi görüp cilvelendiğimi zannediyor, babamla arama giriyor, kitabı bir daha görmüyorum...
....

Gökyüzündeyim dünyaya gelme sıramı bekliyorum, bekliyorum da babam öğretmen okulu son sınıf Ordu-Perşembe'de, annem de Ankara'da Ebe Okulunda.. Deliriyorum aga görmüşüm Teksas'ın bu sayısını kaçırmamam lazım.. İyi de annem Ankara'da babam Perşembe'de... Neyse zor oldu, hikayesi uzun ama bak 57 sene sonra kavuştuk... Sevgili tuzcu'nun hoşgörüsüne ithafen..