78'lik Teks Ciltleri

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Forumumuzda bu başlığa baktım.Sadece 7 adet mavi var.2 tanesi Sarkomer dostumun
fasikül derlemesi.İndirip bakmadım ama büyük ihtimalle orijinal kapakları yok.Bu Teks'ler
hakkıında bilgi vereyim.Dört fasikülden oluşan ciltler sarı sırtlı,içindeki fasikül numaraları
yazan ,ön ve arka kapakları renkli kapak içleri boş ciltlerden oluşurlar.350'lik Zagor
ciltlerinin aksine her cilt 4 fasikülden oluşur.Yani hesap kolay:Cilt 1 1-4 fasiküller,cilt 17
65-68.fasiküller.Fasiküller 385 adet olmasına karşın ciltler 78 tane.Daha doğrusu 77 tane.
78.cilt toplama sayılardan oluşmuş.Bu cilt bende yok ama 309-312.fasiküllerden oluşması
gerektiği halde gördüğüm tek örnek böyle değil.Seriyi 77 ciltten(305-308.fasiküller)oluşuyor sayabiliriz.
Bu serinin tüm fasikülleri forumda mevcut.Eksik kapaklardan birkaç tane tarayıp
göndermiştim.Hala daha eksik var mı bilmiyorum.
Serdar dostumun Zagor fasiküllerde yaptığı gibi Teks fasiküllerinii derleyip ciltleri oluşturacak birileri çıkarsa;kapaklarda yardımcı olurum...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Sevgili caretta üstadım, fasikül serisinin çoğunluğu Haluk Abinin taramamız için verdiği cilt serisinden yapıldı.. Cilt kapaklarının çoğunun Zeki'de olması gerek, Karargah komutanlığı yapmaktan vakit bulamadığı için bir türlü bu seriyi hazırlayamadı.. Sanırım kapak konusundaki eksikler için size başvurur, saygılarımla..

serdar74xx74

Kıdemli Üye
24 Ağu 2010
145
2,391
78 Lik Teks ciltlerinin hemen hemen hepsi bende mevcut arkadaşlar sadece 4 cilt eksik ama onlarında kapak resimleri bende var. :4: Eğer cilt kapakları ile ilgili yardımım istenirse seve seve yardımcı olurum bilginiz olsun. :)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Doğrudur Savaş Bey.Haluk Bey'i Ankara'da ofisinde ziyaret ettiğimde bu ciltlerin çoğunu
görmüştüm.Ertuğrul dostumu şimdilik sıkıştırmayalım.Zaten benim taramalarım onu bayağı
meşgul ediyor.Ama bu Teks ciltleri de forumda kapakları ile olursa şahane olur...

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
eksik kalıpta bulunamayan kapaklar için kapak yapma işini ben yapabilirim. hiç kapağı olmamasından daha iyi diye düşünüyorum. vaad edilmiş topraklar macerasında kapak yoktu, kendimce kendime şöyle birşey hazırlamıştım. bunun emsallerden birşey yapabilirim istenirse..

000xvx.jpg

cix2005

Yeni Üye
5 Ara 2012
15
5
Forumumuzda bu başlığa baktım.Sadece 7 adet mavi var.2 tanesi Sarkomer dostumun
fasikül derlemesi.İndirip bakmadım ama büyük ihtimalle orijinal kapakları yok.Bu Teks'ler
hakkıında bilgi vereyim.Dört fasikülden oluşan ciltler sarı sırtlı,içindeki fasikül numaraları
yazan ,ön ve arka kapakları renkli kapak içleri boş ciltlerden oluşurlar.350'lik Zagor
ciltlerinin aksine her cilt 4 fasikülden oluşur.Yani hesap kolay:Cilt 1 1-4 fasiküller,cilt 17
65-68.fasiküller.Fasiküller 385 adet olmasına karşın ciltler 78 tane.Daha doğrusu 77 tane.
78.cilt toplama sayılardan oluşmuş.Bu cilt bende yok ama 309-312.fasiküllerden oluşması
gerektiği halde gördüğüm tek örnek böyle değil.Seriyi 77 ciltten(305-308.fasiküller)oluşuyor sayabiliriz.
Bu serinin tüm fasikülleri forumda mevcut.Eksik kapaklardan birkaç tane tarayıp
göndermiştim.Hala daha eksik var mı bilmiyorum.
Serdar dostumun Zagor fasiküllerde yaptığı gibi Teks fasiküllerinii derleyip ciltleri oluşturacak birileri çıkarsa;kapaklarda yardımcı olurum...

Başlık kaldırılmışmı? ben göremedim.