Tex Özel Albüm 33 - Finnegan'ın Rangerleri

maviturna

Kıdemli Üye
25 Nis 2015
198
852
Daha önce okumuş beğenmiştim şimdi indirip tekrar okuyacağım.Ellerinize emeğinize sağlik

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,985
Harika bir Tex hikayesi...
Paylaşım için sonsuz teşekkürler üstadım.

Konu: White Bison köyündeki barışçıl Komançiler, Teksas ile barış imzalamıştı. Fakat Komançiler katledildi. Peki onları katleden kimlerdi? Quanah Parker'ın üvey kardeşi Pecos, katledenlerin Rangerler olduğunu öne sürüyor. Ancak Tex eski Robledo'nun Komançerolarından şüpheleniyor. Bu nedenle Tiger Jack'le birlikte onların saklanma yerlerine doğru gidiyor. Bu arada, Kit Willer, Carson ile ufak bir sürtüşme yaşıyor ve, artık hayatta kendi yolunu seçmekte özgür olduğunu ilan ediyor.

Notlar:

*Hikayede ''daha önce ''Tex, Zagor ile karşılaşıyor'' macerasında gördüğümüz Peta Nocona'nın oğlu Quannah Parker da var.

*1859 yılında Quannah Parker, Tex ve Zagor ile karşılaştığında henüz 15-16 yaşındaydı. Şimdi ise 1880'li yıllardayız. Quannah Parker 35-40 yaşlarındadır.

*Tarihsel tutarsızlık: Quanah'ın kardeşi Pecos Parker'ın, (tarihi bilgilere göre) cesedi bulunamamasına rağmen 1863'te 12 yaşında öldüğü söyleniyor. Fakat hikayede (1880'lerde) hala yaşadığı görülüyor.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Teşekkürlerin az geldiği güzel bir kitap. Emek büyük. Zevkle okuyacağım, ihtiyar dost. Teşekkürler.

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
Mario Rossi (Majo) sahne oluşturma konusunda çok iyi, kamerası oynak..Nick Raider ve Dampyr çizmiş Bonelli de..

Teşekkürler Sn. İhtiyardost..

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,723
Karagümrük
Harika bir Tex hikayesi...
Paylaşım için sonsuz teşekkürler üstadım.

Konu: White Bison köyündeki barışçıl Komançiler, Teksas ile barış imzalamıştı. Fakat Komançiler katledildi. Peki onları katleden kimlerdi? Quanah Parker'ın üvey kardeşi Pecos, katledenlerin Rangerler olduğunu öne sürüyor. Ancak Tex eski Robledo'nun Komançerolarından şüpheleniyor. Bu nedenle Tiger Jack'le birlikte onların saklanma yerlerine doğru gidiyor. Bu arada, Kit Willer, Carson ile ufak bir sürtüşme yaşıyor ve, artık hayatta kendi yolunu seçmekte özgür olduğunu ilan ediyor.

Notlar:

*Hikayede ''daha önce ''Tex, Zagor ile karşılaşıyor'' macerasında gördüğümüz Peta Nocona'nın oğlu Quannah Parker da var.

*1859 yılında Quannah Parker, Tex ve Zagor ile karşılaştığında henüz 15-16 yaşındaydı. Şimdi ise 1880'li yıllardayız. Quannah Parker 35-40 yaşlarındadır.

*Tarihsel tutarsızlık: Quanah'ın kardeşi Pecos Parker'ın, (tarihi bilgilere göre) cesedi bulunamamasına rağmen 1863'te 12 yaşında öldüğü söyleniyor. Fakat hikayede (1880'lerde) hala yaşadığı görülüyor.

Tex maceraları hakkındaki bilgilerinize hayranım. Tüm yazdıklarınız ve yazacaklarınızın kitap haline getirilip basılmasını çok isterdim.
Sağ olun, var olun, bizleri aydınlatmaya devam edin.