Tex - Batı'dan Kartpostallar

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,626
Tex-Bat-dan-Kartpostallar.jpg

Sevgili kaptanımız Bakunin tarafından tercüme edilmiştir. Herkese iyi seyirler.

Daha önce italyanca paylaşmıştım. Şimdi Türkçe paylaşmak nasip oldu.

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Bakunin ve Gandor 08'e emekleri için teşekkürler.Ben bu kartları çok seviyorum ama bu kartlar hakkında yazmak,maceraları hatırlatmak iyi de bunu yapmak için Çizgi Diyarı Teks tutkunlarının katkıları,teşvikleri,yüreklendirici mesajları ile mümkündür kanaatindeyim.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Gandor 08 dostum bu kartpostallardan(açıklaması olmayan)foruma yüklerse Teks tutkunlarının ilgisini çekebilir.Bir şey önereyim.10 numaradan itibaren olsun zira daha öncekiler Teks'in klasik maceralarından olduğundan ilgi çekmeyebilir.10 numarada yeralan atın üstündeki goril ve dinozorlu kart serisinden(sıralı olmasa daha da iyi)itibaren rastgele seçilmiş 6'lı kartlar.Buyrun Teks şölenine...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,003
Harika görüntüler.Keşke kitap olarak da basılsa.
Emekleri geçen bakunin ve gandor08 üstatlara çok teşekkürler.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Bu kartpostallardan 10 numara birbirinden güzel 6 Teks macerasından esinlenerek çizilmiş.Orijinal 45-55 sayıları içeren bu maceralar 11 kitapta toplanmış.11 kitapta yer alan 2 maceraya ise kart ayrılmamış.Önce bunları yazayım:46-47 sayılarda yayınlanan "Kiralık Katil"ve 53.sayıda yayınlanan "Linç"maceraları.Bu 8 maceranın tümü yıllar önce Karakoç Fasikül Teks Serisi'nde yayınlandılar.Hatta pijamalı Tekslerde de yayınlanmıştılar.Karakoç ve Oğlak Altın Teks Serisi bu maceralara farklı isimler verdiler.8 maceranın isimleri şöyle:
1.Korku Vadisi-Esrarengiz Ses(Kartı at sırtındaki palalı goril)46-47
2.Yılan İşareti(Kartı Dinozor)47-48 sayılar
3.El Moro-Laredo Yolu(Kartı Teks duvardaki delikten kukuletalıya silah doğrultuyor)48-49 sayılar
4.On Üçüncü Mumya(Kartı Teks mumyanın boynundaki madalyonu koparıyor)49-51 sayılar
5.Navajo Kanı(Kartı Teslim olan askerler)51-53 sayılar
6.Büyük Kral-Kızıl Dağlarda Çatışma(Kartı Tahtta oturan taçlı zenci)
Maceraların hepsi birbirinden güzel.Galleppini'nin çizgileri artık oturmuş;sağlam senaryolu maceralar.İki fantastik macera var.Deliliğin pençesinde bir adam var;klasik bir çete öyküsü var.Çılgın,hayalperest bir zenci var.Teks'in neredeyse bütün Amerikan ordusuna meydan okuduğu,strateji ustalığını konuşturduğu macera var.