TEX İlkleri 001 - Lilith

12 Şub 2010
15,006
543,719
Tex, bir macerasında kızılderililere silah satan bir çeteyi araştırırken kızılderililere esir düşer ve işkence görür. Bu sırada kızılderili reisi Kızıl Ok'un kızı Lilith, Tex ile evleneceğini söyleyerek işkenceyi durdurur. Lilit ile ilk tanışma böyle olur.

file

file

file

file

Tex'in ilk dönem maceraları sırasındaki bu tanışma ve evlilik aslında uzun bir macera içinde geçen bölümlerden birisidir.

Ancak çok sonra çizilen "İntikam Yemini" isimli maceraya giriş yapmak için bu bölüm "Kanlı Anlaşma" adıyla bağımsız bir macera olarak yayınlanmıştır.

Bu iki macera da, Maceraperest Çizgiler'de Efsanevi Tex Maceraları serisinde "El Muerto" macerası ile birlikte tek cilt içinde yayınlanmıştır.

Tercümedeki az çok farklılık nedeniyle yukarıdaki sahneleri aşağıda Maceraperest Çizgiler'deki haliyle sunuyorum.

file
file

file
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Teks ve Lilyth çok tutkulu ama ne yazık ki pek kısa bir aşk yaşadılar.Örneğin biz hiç Kit Willer'i bebek haliyle görmedik.
Zaman zaman geriye dönüşlerle Teks maceralarında Lilyth
anımsatılır.Teks bu büyük aşkına hep sadık kaldı.Lilyth dışında
hiçbir kadına yakınlık göstermedi.Bu yönüyle yaşlı Carson
ile tezattır.O çoğu zaman dilinde de olsa cinsi latife karşı
hep ilgi duymuştur.Bu zaafını da Teks onu hep iğnelemek
için kullanmıştır.Aman ben öyle uçkuru düşük bir Teks
profilini hiç sevmezdim herhalde!

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,847
Navajo Köyü
Sevgili Gandor;
Çok teşekkür ediyorum.
Arşivleme için güzel, her biri kapak tadında fotolar sunuyorsunuz.
Efsane karakter Teks'ten aldığınız resitallerin arşivimize renk katması için paylaşımlarınızın devamı dileğiyle...