Teks İnter Neşriyat Yeni Seri (30 Lira) Cilt 01

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
VV6qmZ.jpg

JY6o1Q.jpg

Kapak, İnter Neşriyat listesinde yer alan serilerden ne 20 Lira olana ne de 100 Lira olana benziyor. Zannedersem bu da farklı bir seri...
Baskı kalitesi ise malum... Bu nedenle tarama ve düzenlemede yer yer "Çetin Karakoç" sayılarından yararlandım ve epey uğraştım..
Teks'in en güzel maceralarından birini hatırlamak bağlamında beğenileceğini umarım.
Tüm sevenlerine sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Önce teşekkür edeyim Zafer Bey.Bu sayı Karakoç fasikül Teks 147.sayı.
Zaten sayfanın sağ alt köşesinde 147/35 diye görünüyor.Karakoç Tekslerinin yayını 1977'de sona erince Karakoç deposundan bazı fasiküller İnter Neşriyat tarafından kapaklanarak piyasaya verilmiş.Bende
bu "Yeni Seri"den 3 cilt var.Onlar da tamamen eski fasiküllerden rastgele
ciltlenmiş.Bu eski fasiküllerin "Özel Seri"olarak mavi kapaklı sayıları var.
Onlar daha çok 30'lu sayılardan oluşuyor.Hasılı,"batan geminin malları"
misali o güzelim Teks fasikülleri böyle döküm saçım piyasaya verilmiş.İnter
Neşriyat kerameti kendinden menkul bir yayınevi idi.Daltas forumda iken
İnter Neşriyatı haklı olarak yerden yere vurmuştu.Bir tek " Kartal ve Yıldırım"adlı macerayı çok kötü bir çeviri ile yayınladı.Teks'i birçok yayınevi yayınladı.İnter Neşriyat da bu sofranın en tatsız tuzsuz,yavan
mezesi oldu.Teks arşivi açısından ise bu sayı da önemli.Sarkomer üstadımız zahmet etti,taradı,paylaştı.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Teks'in Mefisto'lu maceralarını severim, hangi yayınevinden çıkarsa çıksın.Bu aralarda senaristler yeni serilerde de tekrar canlandırsalar ya da dayısını, yeğenini, torununu falan salsalar ortaya hiç de fena olmaz.

Teşekkür ederim, dostum.

12 Şub 2010
15,006
543,642
En güzel Mefisto'lu maceralardan birisidir. İnter'in soluk ve okunması çok zor baskısının Karakoç baskılarından ödünç alınması çok iyi olmuş. Aslında o soluk sayfalar da Karakoç'tan apartma olduğundan aslının kopyası yerine aslının kendisinden yararlanmak çok isabetli olmuş.

Yayıncılık dünyasının en ilginç isimlerinden birisi A. Bülent Hazer...

Sarkomer hocama mükemmel düzenleme ve paylaşım için içten saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Türk Çizgiroman Tarihi'nin en enteresan olduğu kadar en kötü yayıncılarından biri de Bülent Hazer.. Bir ara bazı Türk Cumhuriyetleri'nin basıma hazırlanan yeni kağıt para sürümlerinin tasarımında adı bile geçmişti.

abboritta

Süper Üye
12 Ara 2020
630
3,284
Paylaşımlarını Paylaşımlara devam ilkesi ile sürdürmüş Sarkomer hocamın paylaşımına yıllar sonra teşekkürümdür.

AAVuCev7_o.jpg

Son düzenleme: