Teks İnter Neşriyat Yeni Seri (20 Lira) Sayı ?

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
c42wiiscjng1iz76y.jpg

Paylaşıma devam...
Öncelikle tüm diyarın mübarek kandilini gönülden kutluyorum.
Gelelim kitaba; bu kitabın, hangi yayınevi tarafından, hangi tarihte, hangi sayı veya cilt no'su ile yayınlandığına dair hiçbir bilgi mevcut değil!
Kitap büyüK ihtimal "İnter yayıncılık"a ait ve 20 lira.
Süper Teks serisinden 361.sayının son sayfalarından başlıyor, 362., 363. sayı ile 364.sayının büyük bir kısmını içeriyor.
Son derece kötü bir basıma sahip olduğundan düzenlemede "Süper Teks" serisinin sözkonusu sayılarından da bazı sayfalardan yararlandım ve bu nedenle de "büyükbeyaz" ve "caretta" kardeşime emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. 362. sayı naçizane tarafımca yeni tarandığından, olduğu gibi alınarak paylaşımda kullanılmıştır.
Neyse, hem forumda, hem de arşiv oluşturan dostların arşivinde bulunsun.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
Yenisi gelmiş, oturdum koltuğa bekliyorum. Bir an önce insin ki dershaneye gideyim, eve geleyim bunu okuyayım. Eline sağlık abi.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Sağolun Hocam Sizinde kandiliniz mübarek olsun.Paylaşım saatine bakılınca kandiliniz gece geç saatlere kadar yanmış.Yaradandan duam bu mübarek gecede kurtuluşa erenlerden olmuşuzdur inşallah.ÇR'ı indiriyorum,paylaşımlarınızda ne denli titiz davrandığınız hepimizin malumu.Yaptığınız izahatta bir kez daha bunu kanıtlıyor.Sağolun varolun.Ellerinize sağlık.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Teks İnter Neşriyat 20 lira.

Bu çizgi roman kesinlikle İnter Neşriyat Sayın Sarkomer.Bildiğiniz gibi
Çetin Karakoç Süper Teks 1977'de yayın hayatına son vermişti.İnter Neşriyat da 1978'de ortaya çıkıyor.Bir tek Kartal ve Yıldırım adlı bir
macerayı tam yayınladı.Daltas dostumuz bu maceranın büyük bir kısmını revize ederek bizlerle paylaştı.Yarım bıraktığı Kanadalı Asiler
adlı maceranın tamamı da Daltas tarafından yayınlandı.
Bu macera büyük ihtimalle Süper Teks'ler toplama olarak yayınlanan
düzensiz yayınlardan.Bende de El Muerto,Teksas Bill ve bir Mefisto
macerasının bazı fasikülleri mevcut.Belki de Karakoç'un deposundan
alınan fasiküller yeni kapaklarla piyasaya sürülmüş.1978'de İstanbul'da
üniversiteye devam ediyordum.Bu fasiküllerden aldığımı hatırlıyorum.
Teks'i birçok yayınevi yayınladı.İnter Neşriyat da bu yayınevlerinin en
zayıf halkası olarak tarihe geçti.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Teşekkürler dostum, eline sağlık. Kapak bile arşivlenmesi için yeterli sebep. Benim de dikkatimi çeken husus scan142 sayılı sayfanın altında fasikül No 364 de iken, scan143 No'lu sayfanın altında fasikül No 369 olarak verilmiş ama sayfa nolar düzgün, macerada da kopukluk yok. Aynı hata Süper Teks 364 de de varsa sayın Caretta'nın dediği gibi Süper Teks'lerin elde kalanlarının ciltlenmişidir. Arşivim yanımda olmadığından bu sorunun cevabını şu anda veremiyorum.

İyi akşamlar.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Teşekkürler dostum, eline sağlık. Kapak bile arşivlenmesi için yeterli sebep. Benim de dikkatimi çeken husus scan142 sayılı sayfanın altında fasikül No 364 de iken, scan143 No'lu sayfanın altında fasikül No 369 olarak verilmiş ama sayfa nolar düzgün, macerada da kopukluk yok. Aynı hata Süper Teks 364 de de varsa sayın Caretta'nın dediği gibi Süper Teks'lerin elde kalanlarının ciltlenmişidir. Arşivim yanımda olmadığından bu sorunun cevabını şu anda veremiyorum.

İyi akşamlar.

Sizi gerçekten tebrik ediyorum.
İnanın bu detay benim de dikkatimden kaçmış.
Size ve nazik mesajlarından dolayı tüm dostlara ayrıca teşekkür ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
çizgidiyarında farklı kitaplara azıcık bakayım derken,
bazı güzelim eserleri ben okumaya zaman bulamazken,
arkadaşlar sizler
araştırıp,tarayıp,yorumlayıp
önümüze seriyorsunuz,
sizin fedakarlığınız için artık kelime bulamıyorum...
çok teşekkürler...