Teks İnter Neşriyat Yeni Seri(100 Lira) Cilt 8

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
V0p7zR.jpg

Haluk bey,
gelmiş geçmiş olsun.
Selam ve saygılarımı sunuyorum.

52308R.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Zafer hocam hazine sandığından bulup çıkarmış bu güzelliği...
Başka yerde yok...
Eksikler kalmasın...
Teşekkürler üstadım, selam ve sevgiler.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Çizgi roman yayıncılığının en ilginç ve sıra dışı kişilerinden olan Bülent Hazer Tex'lerinin özelliğini hemen çoğu çizgi roman sever bilir.

Bulunması çok zor olan bu sayının paylaşımının sarkomer hocamız tarafından yapılmasına şaşırmıyorum çünkü böyle çok sayıda paylaşımlarından birisi bu. O berbat baskının nasıl bir emekle böyle okunabilir hale getirildiği de yine sarkomer hocamızın emeklerinin kalitesine aşina olanlar için de anlaşılır bir şey. Aşina olmayanlar için kitabın hiç düzenlenmemiş ham halini de görmelerini isterdim. Hayretten dillerinin tutulacağına eminim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Övgü dolu mesajlar
okuma isteği uyandırdı :).
Gerçekten "sarkomer" titizliği
ile çok güzel kitaplar okuduk,
okumaya devam ediyoruz.
Teşekkürler, saygılar hocam.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
İnter yayınlarının bu sayısı 6 sayılık olup bir türlü bulamadığımız 5lik teks listesini hatırlattı bana.Sandığı havalandırmanız çok güzel oldu sarkomer hocam,teşekkürler.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Ne kadar çok emek verdiğiniz paylaşım da belli oluyor..
Çok teşekkürler..
Ellerinize sağlık sarkomer..

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
O berbat baskının nasıl bir emekle böyle okunabilir hale getirildiği de yine sarkomer hocamızın emeklerinin kalitesine aşina olanlar için de anlaşılır bir şey. Aşina olmayanlar için kitabın hiç düzenlenmemiş ham halini de görmelerini isterdim. Hayretten dillerinin tutulacağına eminim.
İnceleyince Profesör üstadıma hak vermemek elde değil. Keşke hiç basmalasarmış diyesi geliyor insanın. İlk sayfasında özet, giriş, macera adı v.s. bile yok.
Kitabın arka kapağına bakınca 1978 baskısı olduğunu gördüm. O tarihlerde en pahalı çizgi roman teksas ve tommiks'di ve onlar bile 15TL filan idiler. Bu Teks serisinin ön kapağından yazan 100 lira yazısı biraz kuşkulu bana kalırsa. Muhtemelen depoda kalan bu Teks'leri yıllar sonra üzerine yeni etiket vurup tekrar piyasaya sunmuş olabilirler. Zaten 100 yazısında hafif bir eğiklik var gibi.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bir kez daha yazma gereği duydum;
İnter listesine bakıyordum, neredeyse biten serideki tüm paylaşımlar Zafer Hocama aitmiş.
Hoşuma gitti...
Hatta ileride bu seriden bahsederken sarkomer teksleri demeyi düşünüyorum...
Saygılar hocam.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
İnter Neşriyat Karakoç Fasikül Serisi'nin 1977'de sona ermesi üzerine
yayın hayatına başlayan;Teks ve Kinova yayınlayan ilginç bir yayınevi.Yayınları,adeta Ürer Kaptan Swing'lere rahmet okutacak karışıklıkta.Fasikül olarak başlamış,sonra fasiküller ciltlenerek piyasaya
sürülmüş.Fasikül serisinin devamı bu sefer kapaksız ve ciltli olarak devam etmiş.10 lira 20 lira 30 lira üst fiyatlı olarak görülmüş.Sonra 100 liralık
9 cilt daha yayınlandı.Bu 9 cilt eski Karakoç fasiküllerinden derleme."Canyon Diablo,El Muerto,Kara Düğüm gibi maceralardan fasiküller rastgele ciltlenerek piyasaya sürülmüş.Fasiküllerde bir buçuk
macera yayınlandı."Kartal ve Yıldırım"tam;"Kanadalı Asiler"yarım.Daltas
dostumuz Teks paylaşımlarına başlarken bu iki macerayı tam olarak yayınlamıştı.Sarkomer dostumuz bu serileri yayınlamakla çok iyi ediyor.Üstelik büyük emek sarfederek düzenliyor.Kapağında "Teks"ibaresi taşıyan her yayın Çizgi Diyarı'nda yer almalı.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
İnter Neşriyat Karakoç Fasikül Serisi'nin 1977'de sona ermesi üzerine
yayın hayatına başlayan;Teks ve Kinova yayınlayan ilginç bir yayınevi.Yayınları,adeta Ürer Kaptan Swing'lere rahmet okutacak karışıklıkta.Fasikül olarak başlamış,sonra fasiküller ciltlenerek piyasaya
sürülmüş.Fasikül serisinin devamı bu sefer kapaksız ve ciltli olarak devam etmiş.10 lira 20 lira 30 lira üst fiyatlı olarak görülmüş.Sonra 100 liralık
9 cilt daha yayınlandı.Bu 9 cilt eski Karakoç fasiküllerinden derleme."Canyon Diablo,El Muerto,Kara Düğüm gibi maceralardan fasiküller rastgele ciltlenerek piyasaya sürülmüş.Fasiküllerde bir buçuk
macera yayınlandı."Kartal ve Yıldırım"tam;"Kanadalı Asiler"yarım.Daltas
dostumuz Teks paylaşımlarına başlarken bu iki macerayı tam olarak yayınlamıştı.Sarkomer dostumuz bu serileri yayınlamakla çok iyi ediyor.Üstelik büyük emek sarfederek düzenliyor.Kapağında "Teks"ibaresi taşıyan her yayın Çizgi Diyarı'nda yer almalı.

Caretta Ayaklı Kütüphane Yemin Ediyorum. :D