Teks Ceylan Yayınları 186'lık Seri Sayı 181 - Demir Maske

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,379
Deliler Köyü
Bu tafamus denen arkadaş beni deli edecek :15:, 2. posta teslimatta benim gibi adama Teks yollamış. Neyse seveni çok araya sıkıştırdım :). Keyifle okuyun.

o2rwkwqiuclqpbw5g.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,426
valla teks sevmediğini nerden bileyim teks severler ortakları aranıyor taramalar için kapım herkese açık daha dur bensana 15 tane daha göndereyim:d

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,160
Harika bir kitap sen niye deli oldun bilmiyorum ama ben sevincik delisi oldum.:DZaten karşılıksız mutluluk etmek istediğimiz için hepimiz deli (bazı dost sandıklarımızın tabiriyle yarım akıllı)değilmiyiz.Ellerine sağlık.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,844
136,637
Teks sever olarak sonsuz teşekkürler,devamını canı gönülden isterim kardeşim,Tafamus'ada sanada gönülden selamlar

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
301,994
"Bortecinefb" kardeşimin, "tafamus" kardeşime yönelik ifadesinde yararlandığı edebi sanata hayran oldum. Bu kadarla kalmadı; kitabın altına yazdığı dizelere bir kez daha hayran oldum. Bu kadarla da kalmadı; bu harika seriden yapılan paylaşıma da hayran oldum. Sağolun, varolun...
Not: "tafamus" kardeşim, şayet "bortecinefb" kardeşim istemiyorsa, elindeki "Teks"leri bana da yollarsan, ben de yardımcı olurum. (Tabbii ki latife; "bortecinefb" kardeşim evvel Allah, en kısa zamanda hepsinin taramasından(!) gelir.)
Saygılarımla...

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,379
Deliler Köyü
Yaşasın Çizgi Diyarı kardeşliği, yemin ediyorum gözlerim doldu şu anda, beni az çok tanıdınızda şu Mustafa'ya(tafamus) ne demeli... Kalkıp buralara gelmesi, sahaf sahaf dolaşmamız, tutmasam cebindeki son kuruşa kadar verecekti parasını sahaflara, azıcık attım kafadan bakalım diyarda olmayanları alalım dedim(gerçi kafaya sevgili Colin'in listelerini eklemiş eleman oda ayrı mevzu :p). Neyse bir bombada benden geliyor Allah'ın izniyle, sadece deli Mehmet Ali biliyor oda sevindi elbet :), şu ev işi belli oldu benim, pazar günü taşınıyorum, yarın ve cumartesi günü beni azad edin, boyaydı temizlikti meşgul olacağım, internet taşınır taşınmaz paylaşımlara devam :). Vipti tipti, elitti avamdı burjuvaydı, sağcıydı solcuydu ortayolcuydu, ne bende ne de diyarda böyle bir ayrım yok, olmadı olmayacak. Yunusun dediği gibi "Yaradılanı sevdik, Yaradan'dan ötürü". Hepiniz başımın tacı, gönül dostlarımsınız...
Şiirlerin üstadı dostum demekten gurur duyduğum savok müsade etsin, bir şiirde benden hepiniz için gelsin :). Tüm dost dediklerim için ve beni dost olarak görenlere...

dost
uzakta
gurbet ellerinde
dost
mızrabı
gönül tellerinde

dost
sevgide
paylaşımda
dost
ekmeğimde
zehir de olsa aşımda

dost
yaşanılan anların hazzı
dost
katlanılan çilenin avazı

dost
en uzun soluk
yaşam nefesi
dost
en uzun çığlık
mutluluk sesi

dost
rafine rafine imbik imbik
dost
sevda da yumak sevgi de ilmik

dost
yokluğunda sızlar yare
dost
yoksunluğunda yürek pare pare

dost
Veysel de kara toprak
dost
Pir Sultan'ın gülünde yaprak

dost
Mevlâ’na da gönül aynası
dost
Yunus da açan vuslat sayfası

dost
idealim yıldız yıldız
dost
eksikliği kaygılarımız

dost
eksiği acım
dost
varlığı ilacım

öyle dost
öylesine dost

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,426
mendili olan varmı arkadaşlar benim musluklar açık kaldı siteyi su basacak herkes cankurtaran sandallarına

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,379
Deliler Köyü
Samsun'un bu yiğit evladından bu türküyüde kabul buyurun. Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Dostluk üzerine Pir Sultan Abdal'ın bu türküsünü ondan iyi kimse söylemedi bence...

Son düzenleme:

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,160
Taşınma, boya, temizlik, en zor en çetrefilli işler.Bu kadar telaşının arasında yine bizler için tarama yapıyorsun.Valla bu fedakarlık değilde ne.Keşke yanında olsamda sana yardımcı olabilseydim.Birazcık olsun hakkını ödemiş olurduk belki.
Bu arada Türküde nefisti.Hakikaten hakkını vermiş söyleyen yiğitte.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,379
Deliler Köyü
Taşınma, boya, temizlik, en zor en çetrefilli işler.Bu kadar telaşının arasında yine bizler için tarama yapıyorsun.Valla bu fedakarlık değilde ne.Keşke yanında olsamda sana yardımcı olabilseydim.Birazcık olsun hakkını ödemiş olurduk belki.

Hakkım neki sevgili Sinbad, dostluk alıyorum karşılığında :), bu devirde bir dost bulmak zorken burada onlarcasını bulmuşken...
Bir 1 Nisan şakasına onca tepki gelmişken biz ne yapsak az... Hak varsa helal olsun, son paylaşımlarda zaten olan hak sevgili Mustafa'nın, benim varsa biraz katkım taramadan dolayı oda helaldir. Kaptanın dediği gibi Çizgi roman hepimizin, çizgi roman hepimiziz... Vesile olupta bunları hasbel kader taramışsak bir hak söz konusu değil bence. Asıl bunları çizip bize bu zevki yaşatanlar haklarını helal etsinler...

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,160

Özellikle burayı vurgulamak isterim.:)

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Ben bu bortecinefb tafamus birlikteligine bayildim.. nefis bir is cikardiniz dostlar... yüreklerinize saglik..

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,303
49,755
NeverLand
Yazacaktım birşeyler yazamadım.
Kaldım öyle.
Yazılanları okudum bir çırpıda.
Amacın sadece paylaşmak olduğunu ne güzel anlatmışsınız.
Ben anladım.
Umarım anla(ya)mayanlar da anlamıştır.
Bu kitap herkese açık.
Size bile...

Teşekkürler dostlar.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,824
Paylaşımı yapılmış bir çizgi roman için yemin ederim bu kadar içten yorumlar başka hiçbir yerde bu kadar güzel duygu dolu yapılmamıştır.Allah dostlarımızdan razı olsun işleri güçleri rastgelsin.Evini taşıma işin bitince desene bizi sağanak yağmur bekliyor Haziran başında:)))

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,379
Deliler Köyü
Paylaşımı yapılmış bir çizgi roman için yemin ederim bu kadar içten yorumlar başka hiçbir yerde bu kadar güzel duygu dolu yapılmamıştır.Allah dostlarımızdan razı olsun işleri güçleri rastgelsin.Evini taşıma işin bitince desene bizi sağanak yağmur bekliyor Haziran başında:)))

Valla işin aslı dayanamadım bir tane Mandrake daha tarayıverdim :), birazdan ekliyorum. Şu an bir koli kitap taranmayı bekliyor, normal zamanda bu saatler benim için erken ve verimli saatlerdir. Telefon, kapı çalmaz, televizyon denen dalganın sesi uzaktanda olsa rahatsız etmez. Açarım bir Müzeyyen taş plak kayıdı, ne işim varsa görürüm :), İstanbul uyur ben ayaktayımdır. Ama salı gününe kadar işler yoğun, ondan sonra ne söz verdiysek tutmak boynumuzun borcu :).

valeron41

Süper Üye
2 Kas 2009
748
144
bir nrş kliniği
ertuğrul, kinowa , tafamus, , hones, tiltmahmut bu güzelim seriyi çıtır çıtır yediler...hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...Yıldıray abimizide unutmayalım....

corner33

Kıdemli Üye
12 Haz 2010
222
51
bu sitede dostluk,paylaşım,içtenlik adına herşey var.sağolun,güzel sözleriniz içimizi aydınlatıyor..