Süper Tarzan Şilliler Yayınevi 150 Krş.'luk Seri Sayı 73

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,070
Sarıyer
Değerli dostlarım;

forumdaki en bakir alanlardan birisi de Tarzan bölümü. Bir çok eksiğimiz var. Yurt içi ve yurt dışında uzun yıllar, farklı seriler halinde yayınlanan bu çizgiroman kahramanının aslında ortalıkta bir çok sayısının olması lazım.

6.2.1973 tarihli bu sayıda Tarzan, Cim, Zig, Ming, Kar ve Simbo bir takım askerlerle haşır neşir oluyorlar. Tam teçhizatlı, ağır silahli, zırhlı araçlı askerlere karşı, yanında hayvan dostları ile beli bıçaklı Tarzan. Sonuçta Osasuna dünya yıldızları ile bezeli Barcelona'yı yenebildiğine göre Tarzan niye kazanmasın ki?

Sevgi & Saygı

SPTRZZufgw_Cizgi_Diyari_73.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Forumda en yer alan bir bölüm,haklısınız sanırım zamanında yeterince yayınlanmayan bir çizgi roman Tarzan,Ama paylaşımlarınız bu eksikliği gideriyor ,teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,803
Milyonlarca zencinin içinden bir kişi çıkmadı da yine beyaz adam Afrika balta girmemiş ormanlarının ve hayvanlarının koruyucusu oldu.

Darkvood ormanı ve civarını da yüzbinlerce kızılderiliden birisi yeine Zagor'umuzun koruduğu gibi

Zaten Tarzan'ın ruhu ve ağaçtan ağaca zıplayışı Zagor'a miras kaldı malum

Çizgi roman düşmanı sanmazsınız beni değil mi:)

Ama bazen çenemi tutamıyorum, delleniyorum

Tüm kabahat sevgili gulyabani'nin, paylaşımları ve sunumları beni zayıf yerimden yakalıyor:)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,735
44,041
denize sıfır
oyumu tarzana verdim.:)Tarzanda en sevmediğim yanı çeviriler çok tutarsız.
ama bakmammı hiç balıklama dalıyorum teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,993
83,692
Kasımpaşa
Çizgilerindeki yetersizliğe,
kötü tercümeye,
onlarca tekrara rağmen
nedense ben çok severim Tarzan'ı,
hele yıllar sonra tarzanın aslında tarzan olmadığını öğrenince yaşadığım şok bir kenara bırakılırsa
yine de zevkle okumayı sürdürürüm..
Teşekkürler dostum..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,203
"Tarzan" paylaşımları bana Tarzan filmlerini anımsatıyor.
Bu filmlerden birinde mi, birkaçında mı geçiyordu tam hatırlamıyorum ama aşağıdaki replik aklıma geliyor;

Jane: Ben; Jane.
Tarzan: Jane? (parmağı ile Jane'nin göğüs bölgesine dokunarak)
Jane: Evet, Jane, ya sen?
Tarzan: Tarzan! Tarzan!
Jane: Sen Tarzan, ben Jane, sen Tarzan, ben Jane...

Eh, "tarzanca" bir yazı oldu ya, neyse...
Toparlayalım; teşekkürler "Gulyabani" kardeşim,
ellerinize, emeklerinize sağlık...
Elimizdeki Tarzan'ların bir kısmı bekliyor ama,
şu "Süpere Teks"ler bitmeyince sıra diğerlerine gelmedi.
Gelir inşallah!
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,657
Belki içimde tarzanlıkmı var nedir bende severim tarzanı. tazan olmaktan kastım hayvanlarla muhabbet edecek yabancı değil tabi. ormanın sessiz sakin huzurlu ve "balta" lardan uzakta olması, baltadan neyi kastettiğimi anlamışsınızdır.
neyse ben "balta"lık yapmayıp paylaşım için çok çok teşekkür edeyim. nice baltalar var teşekkürü zahmet sanan.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,165
Kitaptada yazıyor süper paylaşım pardon süper Tarzan.Benim içimdende Süper Gulyabaniye çok büyük bir minnet ve teşekkür geçiyor.Ellerine sağlık.Çok teşekkür ederim.
Tabi Sarkomer Hocamında biran önce Tarzanlara el atmasını diliyorum.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,165
Arkadaşlar bu maceranın devamı Burada fakat burada da bitmiyor maceranın sonu benim arşivimde bulduğum bir maceranın ortalarındaki aşağıdaki yüklediğim linkte bitiyor ilgililere duyrulur.

Bu arada bu kitapda listede belirtilmemiş.Yöneticilerimizin dikkatine.:)