Süper Tarzan Şilliler Yayınevi Haftalık Gençlik Mecmuası Sayı 06

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Hah, can amcaya'da zerkettigimiz zehir tüm vucudu sarmış artık tarzan serisi bitene kadar can amcayı tutabilene aşk olsun, keyifle takipteyim dostum...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Tarzan benim en sevdiğim çizgi romanlardan birisidir.
Her türlüsü , her çizimi , her konusu benim için ayrı bir yerdedir.
Sevgili Can Amca üstadımıza değerli katkıları ve tam onikinden vuruşları için çok teşekkür ederim.
Bir Tarzan sever olarak her paylaşımınızı büyük bir zevkle içim kıpır kıpır sabırsızlıkla takip ediyorum.

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
905
İstanbul
Hah, can amcaya'da zerkettigimiz zehir tüm vucudu sarmış artık tarzan serisi bitene kadar can amcayı tutabilene aşk olsun, keyifle takipteyim dostum...

Dostum maalesef elimde taranacak 5-6 tane Tarzan kaldı. Kısa sürede onları da ekleyeceğim inşallah. Ama listede eksikler çok. Umarım imece usulü tamamlarız.

Kaya Ö

Onursal Üye
20 Şub 2011
223
1,032
Son sayfadaki "hiç yayınlanmamış maceralar" ifadesi doğru - 50'li sayılara kadar daha önce Türkiye'de yayınlanmamış, yeni serüvenler yayınlandı bu seride, yalnızca son bir kaç sayıda önceki seriden tekrar yapıldı

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
905
İstanbul
Son sayfadaki "hiç yayınlanmamış maceralar" ifadesi doğru - 50'li sayılara kadar daha önce Türkiye'de yayınlanmamış, yeni serüvenler yayınlandı bu seride, yalnızca son bir kaç sayıda önceki seriden tekrar yapıldı

Bu ikinci Şilliler serisinde benim tespitim 48. sayıya kadar yeni macera olup son 12 sayı tekrar (60da bitiyor bildiğim kadarı ile)

Benim bulabildiğim diğer bilgiler çerçevesinde 1971 yılında başlayan Şilliler periyodunda arada Burhan yayınlarının çıkardığı King'i de sayarsak 90 macera yayınlanmış. Son olarak ta Demirbaş Akim olarak 6 macera yayınlamış.

60'lı yıllarda Burhan yayınevinin yayınladığı ikincisi birincinin tekrar baskısı olan 3 Tarzan serisi var. Maalesef bunlar hakkında çok bilgim yok. King'te yayınlanan maceralar buradakilerin tekrarı olabilir.