Süper Tarzan Şilliler Yayınevi 150 Krş.'luk Seri Sayı 75

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım,

20.02.1973 Şilliler yayınevi basımı bir Tarzan. Benim için türünün ilk örneği olması ve hayvan karakterlerin kendi aralarındaki ilginç diyalogları nedeni ile Tarzan her zaman kendi klasmanında 1 numara olmuştur. Ne yazık ki artık eskisi kadar kolay ulaşılamadığından 10 küsur filmi çekilen bu kült karakter pek fazla hatırlanmıyor. Muhtemelen artık ilgi çekmeyeceği düşünüldüğünden (haklı olabilirler) yeni basımları da yapılmıyor.

Sevgi & Saygı

SPTRZZufgw_Cizgi_Diyari_75.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
Abi arşivin çok güzel ya.
Hem eski, hem pırıl pırıl.
Dopdolu, çizgi roman hazinesi.
Ve her hafta en az 3 tarama
yapman da yanında dur da yeme
tarzından. Eline sağlık abi :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
sküvik küik ne anlama geliyor araştırıyorum.:)bende hayvanların kendi aralarındaki diyalogları çok severdim.Zembla ile tarzan arasında seçim yapmak gerekirse 51-49 tarzan önde.:)eline sağlık muhterem bunların renklileride var yakın gelecekte balonlanır sanırım film tadında keyfini süreriz..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,146
Eline sağlık dostum.
Bu çizgi roman karekterlerini belirli yaştakilerin unutması mümkün değil,çocukluğumuzda heyacanla okuduğumuz güzel kitaplar.
Anılar ve güzel kitap için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,774
Tarzan filmleri ve çizgi romanları çok popülerdi,

avrupalılar çok sevmişti Afrikayı

önce halkını köle diye sattılar, sömürge yaptılar, sömürgeliğe başkaldıran milyonlarcasını katlettiler

sonra Tarzan filmleri sayesinde vahşi hayvanlarını da keşfettiler
bu kez vahşi hayvanları medenileştirdiler, safarilerle asillerinin evinin salonlarını geyik, aslan, kaplanların kafalarıyla süslediler

Cangıldaki hayvanlar, artık salonlarındaydı, Tarzan'a gerek kalmamıştı

Biz onlar kadar medeni olmadığımızdan Tarzan okumaya devam ederiz dostum, sağol.