The Forever War 06 - Son Sayı

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,012
The Forever War 06

rhg0qxdhnh71c2w5g.jpg

Çözünürlük 1987 x 3056 x 72 dpi

Çeviri, balonlama ve sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.

Türkiye'de ilk defa tarafımdan yayınlanmaktadır.

İYİ EĞLENCELER!!!

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,243
5,400
Yeni sayı için çok teşekkür ederim.Ellerinize sağlık değerli daltas üstadım.Seri tamamlandı ve arşivlendi.

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,196
2,104
Büyük bir özenle hazırlanmış 6 sayılık bir seri daha tamamlanmış oldu.. Ellerine sağlık sevgili daltas kardeşim...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Uzun zamandır okuduğum en ayakları yere basan bilim kurgu öykülerinden birisi oldu bu kitap. Özellikle iki konu çok ilgimi çekti ve mantıklı geldi:
1- Işık hızından hızlı giden ve bu hıza ulaşmak için kara delikleri kullanan bir teknoloji olduğunda zamansal anomalilerin olma ihtimali,
2-Nüfus kontrolü için eşcinselliğin bir devlet politikası haline gelmesi,

Kitabı okuyan arkadaşlar, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Uzun zamandır okuduğum en ayakları yere basan bilim kurgu öykülerinden birisi oldu bu kitap. Özellikle iki konu çok ilgimi çekti ve mantıklı geldi:
1- Işık hızından hızlı giden ve bu hıza ulaşmak için kara delikleri kullanan bir teknoloji olduğunda zamansal anomalilerin olma ihtimali,
2-Nüfus kontrolü için eşcinselliğin bir devlet politikası haline gelmesi,

Kitabı okuyan arkadaşlar, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İçinde bilim kurgu ögelerini barındıran filmler, romanlar ve çizgi romanlar hep ilgimi çekmiştir. Bir fizikçi olmamama karşın uzayda hız ve zaman kaynaklı anomalilerin olacağını biliyorum. Bu çizgi roman konuyu çok güzel anlatmış. Zamansal anomaliler üzerine ise filmini örnek olarak verebilirim. Filmi seyretmenizi tavsiye ederim.

Nüfus kontrolü için eşcinsel ilişkilerin devlet politikası haline getirilmesi kısmı ise yazarın hayal gücünden öte bir durum olmayacağını düşünüyorum. Her ne kadar günümüzde Avrupa'da eşcinsellik ve cinsiyet seçimi bireysel bir özgürlük haline gelmiş olsa da Dünya genelinde durum bu şekilde değil ve bence Dünya genelinde yaygın hale gelmesi de mümkün değil.

Genel itibariyle beğenerek okudum.
Paylaşımınız için teşekkür ederim.