Süpermen - Ceylan Yayınları - 002 (13.02.1958)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,907
NeverLand
scan0001zdz.jpg

Süpermen ya da "Uçan Adam"ın kendi ismiyle anılan ilk serisinde inanılmaz kareler sizleri bekliyor.
Birinci sayının da tarihin tozlu raflarından bir gün çıkıp gelmesi dileklerimle.

scan0003a.jpg

Çizgi romanın sevdirilme ve unutulmama çabamızdaki en büyük destekçilerden caretta nezdinde tüm dostlara keyifli okumalar.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Hem de Wayne Boring çizimi Superman! Kanımca Uçan Adam hikayelerinin mitolojik bir havaya bürünmesinde en etkili çizeridir kendileri. Zamanla tiplemeyi biraz daha ince hatlara büründürmüş, dha zarifleştirmiştir ama bu kalın belli hali de fazla sırıtmaz...

Bu yıl ne kar yağdı doğru dürüst ne yağmur, ama Kozmik Oda'nın bereketi sürüyor... Teşekkürler hocam...

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Kaptanımız rotasını belirlemiş ve dümene geçmiş gözüküyor.
Ellerinize sağlık. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Süpermen yada nam-ı diğer UÇAN ADAM'ın Ceylan Yayınlarındaki 1.sayısı Melih41&Mistercaki tarafından daha önce paylaşıma açıldı.
Çok teşekkür ederim.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,076
İlk süper kahraman.Çocukluk yıllarımda beni ciddi biçimde etkilemişti :) Mahalle aralarında oyunlarımızda hep birileri süpermen olurdu.Ah o yıllar belkide hayatımızın en güzel yıllarıydı.Teşekkürler KAPTAN.

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
629
1,388
burası sanki çizgi roman müzesi sizlerde bu müzede zaman yolculuğu yapan gizli kahramanlarsınız

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Bakunin dostumun nazik ithafına çok teşekkür ederim.Benden 4 yıl küçük bu Süpermen
de forumumuzda yerini aldı.Bu son günlerde o kadar çok nadir paylaşımlar oldu ki,aklımız
şaştı;nutkumuz tutuldu.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,175
"2014 yılı, sürekli gelişen "Çizgi Diyarı" için daha şimdiden gerçek bir atılım yılı oldu" diyebiliriz.
1950'lerin, 1960'ların nadide ve bulunması imkansız kitapları ardı ardına forumda yer alıyor ve yer almağa da devam edecek gibi görünüyor.
Her geçen gün daha eskiye, hergün daha ileriye...
Sayın "Bakunin" şahsında , oldukça önemli paralar harcayan, araştıran, bulan, gece gündüz emek vererek karşılıksız paylaşım yapan ve üstelik bu yorucu işten keyif alan tüm dostlara en derin saygılarımı sunuyor,
bu kadar güzel insanı ayakta alkışlıyorum.

bayrakzaf.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Yaşlı adam yani ben uyuduktan sonra gelen bu olağanüstü güzel kitap için ne diyebilirim.. Ağzım açık okudum.. Mükemmel tarama.. Çok teşekkürler kaptan..

12 Şub 2010
15,006
543,755
Benim ilk Süpermen'im yine Ceylan yayını ama 67 lerdeki Süpermen'dir. Ceylan'ın ellili yıllarda da Süpermen yayınladığını çok sonra öğrendim. Bu maceralar, çizgi ve senaryo olarak fumetti tadında olduğu için beğenerek, severek okuyorum.
Bu maceralarda da diğer süper kahramanlarla ortak çok macerası var Süpermen'in. Özellikle Betmen ve Flaş'la olan maceralarını severim.
Ama 2000 li yıllardaki maceralarını ve çizgilerini sevemedim. hele gıcık kaptığım Louise ile evlenerek şamar oğlanı olduğu maceradan sonra Süpermen okumak içimden gelmedi. Bilka Serisinden ilk 100 cildi almış ama tüm gayretime rağmen 30. ciltten sonrasını okuyamadım. Sevgili Katr dostumuz sıkı Süpermenciydi ve okumadıklarım dahil hepsini bir çırpıda tarayıp paylaşmış ve sanki görevini tamamlamış gibi ondan sonra foruma girmeyeceğim demişti. Gerçekten de şimdi kayıplarda o dostumuz.

Sevgili kaptan, moleküler yapımızı etkileyecek daha bir çok paylaşım yapacak diye tüyo vereyim de kimimiz kalp ilacını, kimimiz barış çubuğunu el altında tutsun:D

Sağol kaptan:88:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,598
hiçbiryerde :)
Allahım n'oldu dostlarıma,
ne hediyelerle geliyorlar,
sihirli bir el mi değdi, yoksa
ben yeni mi farkediyorum,
mesela süpermen gibi kaptanımız varmış;