Türkiye'de ilk yayınlanan Superman-Batman Macerası

YunusCengel

Onursal Üye
7 Nis 2020
59
729
Türkiye'de ilk yayınlanan Superman-Batman Macerası

Ceylan Yayınları'nın 1958 yılında ilk serinin 4. sayısında World's Finest Comics (1941) 88 sayısıdır.
Yazı kısmında bulunan Samim Utkun çizimi olan ve dergide reklam olarak kullanılan Superman'ı ben renklendirmeye çalıştım.
Ceylan yayınlarının yayınladığı bu sayıyı ceylan çevirisi ile renkli olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

000a.jpg

Son düzenleme:

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Lex Luthor ve Joker'in mekanik adamları kötü emelleri için kullanma plânları.Karşılarında Superman, Batman ve Robin. Bir de Lois Lane.
Macera biraz naif.
Biz anlıyoruz fakat y ve z kuşağı için çeviri dili zor gelebilir:
"Kurtarma ameliyesinden sonra..."
"meşhur zengin Brus"
-Superman:" Bizi bir defa daha gülünç mevkiye koymak için yaptılar bunu biliyorum."
Joker'in adı Palyaço.
Demek 1950'li yıllarda dahi Batman ile Superman'in ortak maceraları varmış.
Bu tarihi sayı için çok sağolun.

YunusCengel

Onursal Üye
7 Nis 2020
59
729
carson10 bu sayıyı eklememin sebebi Türkiye de yayınlanan (benim bildiğim) ilk Batman Superman Macerası ve yayınlandığı çeviri ile ama renkli olarak sunmaktı. Mümkün olduğu kadarı ile yayınlanış keline sadık kalmak istedim. Haklısınız Yeni kuşağa hem hikaye hemde çeviri çok basit gelir.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Sevgili yunus siyemize katıldığını yeni farkettim,HOŞ GELDİN.Resimli roman sitenizin zaman içinde müdaimlerindendim,hdilbaz nic'ini kullanıyordum.
Seninle site daha güzel olacağına inanıyorum.
Paylaşımın için ayrıca teşekkürler ediyorum. :5:

Mr Davaro

Çeviri & Balonlama
7 Haz 2020
508
8,281
Çok güzel renklendirme olmuş.
Nostaljik paylaşımınız için teşekkürler.
Elinize sağlık.

YunusCengel

Onursal Üye
7 Nis 2020
59
729
vefalı eski dostları burada görmek ne güzel. Aranızda olmaktan mutluyum. Bende siteyi inceliyorum. Mümkün ise Senden bir şey rica edeceğim; Yaptığın kızılmaske paylaşımları içinde dolgu malzemesi olan Superman kullanılan sayıları yazabilir misin? Tüm Kızılmaske fasikül külliyatını indirmeme gerek kalmaz o zaman.

yeryüzü teşekkür ederim... Beğenmediğine sevindim.
Mr Davaro, teşekkür ederim.

YunusCengel

Onursal Üye
7 Nis 2020
59
729
mhtkaraca , hsnultraslan01 teşekkür ederim. Burada çeviri ve balonlama ekibi çok güzel işler yapıyor. Onlar kadar yapamasam da elimden geleni yaptım. Aslında Ceylan yayınlarının yayınlandığı serilerdeki maceraları aynı çeviride ama renkli olarak, orjinal ve ceylan kapak resimlerini koyarak online Ceylan Superman ciltler oluşturabilir.