Süper Teks Çetin Karakoç Yayınları Cilt 047

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
image0033.jpg

Forumda sanırım bu sayı yok...Bir çizgi roman taramasıda ben yapayım dedim ..iyi okumalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,151
Sevgili dostum ilk taraman güzel olmuş,eline sağlık,paylaşımın için teşekkürler

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Değerli kardeşim paylaşımından, emeklerinden ve engin gönlünden dolayı teşekkürler, sağolasın, varolasın...

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Teşekkür ederim sevgili SECRET1962,

Eski çizgi romanların yeri başka.Ayrıca harika bir tarama olmuş.Kısmet olsa ben de tarama yapsam.Rapidden indirebilmek için bu saate kadar bekledim.Ama değdi.

Selam ve sevgiler..

Son düzenleme:

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
SECRET1962;' Alıntı:
Güzel bir soru da..nasıl..Bunu 300 dpi olarak taradım.Daha düşük dpi tarasam boyutu (sanırım)üçte bire düşer.Ama o zamanda tarama kalitesi hayli düşer.(Denedim) Tarama kalitesini düşürmeden boyutu nasıl düşürürüm,bilmiyorum..Bir yolu varsa bunu biri banada anlatırsa sevinirim.

Dostum , başka bir forumda bu yazdıklarını okudum. Ben taranmış çizgi romanların boyutunu düşürmek için Advanced JPEG Compressor proğramını kullanıyorum. Bazen 30-40 mb. bazen 200 mb. düşürüyor , bazen de boyutunu arttırıyor :) Ama genelde iyi sonuçlar alıyorum. Bugün paylaştığım Mister No BA 8 çizgiromanı 230 mb.tutuyordu , proğram 33 mb.'a düşürdü. Senin paylaştığın 165 mb.lık bu çizgiromanı 96 mb.'a düşürdü. Ayrıca proğramı kullanması son derece basit , istersen bir dene..

Örnek resim :

xfz0xx.jpg

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
Dostum , başka bir forumda bu yazdıklarını okudum. Ben taranmış çizgi romanların boyutunu düşürmek için Advanced JPEG Compressor proğramını kullanıyorum. Bazen 30-40 mb. bazen 200 mb. düşürüyor , bazen de boyutunu arttırıyor :) Ama genelde iyi sonuçlar alıyorum. Bugün paylaştığım Mister No BA 8 çizgiromanı 230 mb.tutuyordu , proğram 33 mb.'a düşürdü. Senin paylaştığın 165 mb.lık bu çizgiromanı 96 mb.'a düşürdü. Ayrıca proğramı kullanması son derece basit , istersen bir dene..

Öncelikle ilgine,zahmetine teşekkürler.Bu konu uzun zamandır kafamı meşgul ediyor.Dediğin Advanced JPEG Compressor proğramını indirdim.Ama kullanamadım.Birincisi nasıl kullanacağımı çözemedim.İkincisi birşeyler yapıp ne oldu ,sayfanın boyutu düştümü diye kaydedeyim dedim;(Save)i tıkladım..Proğram kendi sitesine bağlandı şifre istedi..ve iş orada tıkandı..Şimdi şöyle sorayım ,bu proğramı kullanabilirmiyim ve nasıl..Tabii burada anlatılabilirmi bilmiyorum...

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
Dostum , açtığın konulara yazılan mesajlara hiç bakmıyorsun galiba :) Aradan bu kadar zaman geçtiği için cevabım da aynı heyecan da olmayacak...

23w02ky.jpg

317a6c5.jpg

34pgdhh.jpg

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
Dostum , açtığın konulara yazılan mesajlara hiç bakmıyorsun galiba :) Aradan bu kadar zaman geçtiği için cevabım da aynı heyecan da olmayacak...

Biraz öyle oldu.Onun için özür..Cevabın için teşekkürler.Az önce cevabını gördüm..ve dediğin, yapıp test ettim.Evet dosyanın boyutu düştü,ama sendede öyle oluyormu bilmiyorum..Dönüştürülen dosyanın ortasına büyük harfle"Trial Buy Now" Yazıyor her sayfada beyaz renkle bu yazı var ..Bu yazı silinmezse estetik diye bir şey kalmıyor..Bilemiyorum buna yapılabilecek bir şey varmıdır...

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
Proğramın ilacını kullanmadıysanız veya yoksa , deneme sürümü olarak kullanıyorsunuz demektir. Aşağıdaki ilaçlı proğramı kurup deneyin. Yapamadığınız veya takıldığınız bir yer olursa bana veya Hones'e özel mesaj atın.

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
Proğramın ilacını kullanmadıysanız veya yoksa , deneme sürümü olarak kullanıyorsunuz demektir. Aşağıdaki ilaçlı proğramı kurup deneyin. Yapamadığınız veya takıldığınız bir yer olursa bana veya Hones'e özel mesaj atın.

Az önce proğramı indirmek istedim,birinci denemede yarıda kaldı,ikinci ve sonraki denemelerde açılan medıa fıre sayfasında indiri tıkladığımda reklam sayfası açıyor.On kez tıkla on kez reklam sayfası açıyor..Çözemedim..

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,813
Az önce proğramı indirmek istedim,birinci denemede yarıda kaldı,ikinci ve sonraki denemelerde açılan medıa fıre sayfasında indiri tıkladığımda reklam sayfası açıyor.On kez tıkla on kez reklam sayfası açıyor..Çözemedim..

Rapidshare uygunsa dosyayı yükleyedim dostum.

Link :

Son düzenleme:

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
Rapidshare uygunsa dosyayı yükleyedim dostum.

Link :

Tamamdır..Az önce Rapid den indirdim ,kurdum ,denedim.Sonuç aldım..bozan arkadaş Hones ve Colinmccay sana çok teşekkürler..Sanırım bundan sonra taradıklarımın büyük boyut sorununu bu sayede çözeceğim..Ve yükledikleriminde fazla yer kaplamasının önüne geçmiş olacağım..

tekira

Süper Üye
20 Ara 2010
621
66
Emeğin için çok teşekkürler... Bundan sonraki paylaşımları sabırsızlıkla bekliyorum... Sağol, Varol...

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Sevgili SECRET 1962 kardeşim ben bu cildi yeni keşfettim daha.Değerli kardeşim herhalde sizin de ilk taramanızmış bu kitap.Siz mutlaka en iyi şekilde bu işin altından kalkmışsınızdır.
Sevgili kardeşim emekleriniz ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim.İyi bayramlar ve mutluluklar dilerim.

corner33

Kıdemli Üye
12 Haz 2010
222
52
SECRET1962 arkadaşa, paylaşım ve emeklerinden dolayı gönülden teşekkür ederim..

machine_code

Kıdemli Üye
30 May 2015
150
703
mc4jw7jg.png

Kitap için sevgili SECRET1962' ye ve çizgiroman kapak resimlerini beğenerek bizi taltif eden, sevgili Savok, Sinan Atik, Caretta, HACILI, Sinan.Dinler, Turhal, Shoryuken, Yeryüzü,... ve adı sayılamayacak kadar çok eski dostlarımıza teşekkür ediyoruz...

N.B._i: Sevgili Yeryüzü son mesajlarımızda % 60 ' 20' de 12 ' beğeni ile bilinen tüm rekorları kırmıştır... Kendisinin bu denli içtenlikli özverisini karşılıksız bırakmamaya da ant içtik : )

N.B._j: Sevgili SECRET1962' nin linklerinden indirildiğinde, Winrar aşağıdaki uyarıyı vermektedir ' SÜPER TEX-cilt 47.cbr dosyası açılamaz ';

! C:\SÜPER TEX-cilt 47.part1.rar: SÜPER TEX-cilt 47.cbr içinde paket veri hatası. Cilt bozuk
! C:\SÜPER TEX-cilt 47.part2.rar: SÜPER TEX-cilt 47.cbr dosyasında CRC hatası. Dosya bozuk

Lakin sevgili Kinowa' nın " tuz " u çalışmaktadır... Kendisine de teşekkür ediyoruz...

Eski çizgi romanların yeri başka.

Bize göre de öyle... Hiçbir yeni hiçbir zaman eskinin yerini tutamaz zaten... Eski Fumettiler bir yana, diğerleri bir yana... İlhan İrem ve diğerleri gibi : )

Süper Teks No:185' in kapak resmi de, ansızın dudaklardan sızan bir kan damlası gibi insanı derinden sarsıyor açıkçası... Kendisinden çok uzaklara, belki de bir daha asla ulaşılamayacaklarına bakan bu kızın hüzünlü gözyaşları, hazan yapraklarının kendi kırılganlıklarından usul usul düşmeleri gibi bir şey...

Bize göre Teks' in en güzel kapak resimlerinden biri de budur:

Teks-195-47.png

L-K-ij.png

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...