Süper Gordon Uzay Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 35

12 Şub 2010
15,006
543,719
P3M8Y7.jpg

Gordon_35_07.jpg

Resim yükleyemedim

Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
P3M8Y7.jpg

Süper paylaşım,harika düzenleme.Emeğine sağlık sevgili dostum TEŞEKKÜRLER ediyorum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Mike Noble'ın çizgidi Zero-X'in bir kaç karesinin esin kaynağı olduğu bu kapağı görünce anılarım depreşti. :)
Ara taşı niteliğindeki bu Süper Gordon için çok teşekkür ediyorum Profesör...

Son düzenleme:

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Ellerinize sağlık. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Sevgili dostlarım; Süper Gordon 10. sayı kapağını özgün Kızılmaske kapağında kafa değişimiyle Gordon kapağı oluşturulmasını anlatmıştım. Şimdi baktım da resimler silinmiş yeniden yüklemem gerekiyor. Neyse benzer bir durumu sevgili dostum Mr.Yer6 bu sayının kapağında yakalamış... İsterseniz şimdi Mr.Yer6 dostuma bir kulak verelim:

Süper Gordon'a Kolajlı da Kapak Ne Güzel Yaraşır!
Önce kolalayacağımız çizgiroman karelerini seçmemiz gerek. Mümkün mertebe kapak resmi imal etmek istediğimiz çizgiromanımızın içinden uygun kareler almalı veya tematik bakımdan örtüşen bir başka çizgiromana yönelmeliyiz. Süper Gordon ile uğraşıyorsak, yayınevimiz de Uzay ise, temamız zaten belli. Şöyle hoşumuza giden bir iki kare saptayalım uzaylı muzaylı çizgiromanlardan...

Oh, Allahtan Zero-X, Fireball XL5 gibi katileti ve dahası, renkli çizim örnekler var elimizde. Hemen sayfaları karıştırmaya başlıyalım da iş gecikmesin yayınevine...

Şu fena bir mizansen değilmiş, işaretliyelim:
S%C3%BCper-gordon-35--TV-Century-21-124-%5B2067-06-03%5D.jpg

Fakat yere kapaklanan astronotun yüzü görünmüyor, görünen bir kare daha bulsak kapak ham maddelerini temin etmiş oluruz herhalde...

Bir bakalım...
S%C3%BCper-gordon-35---TV-Century-21-125-%5B2067-06-10%5D.jpg

Şimdi mesele, seçtiğimiz mizansenleri kolajlamakta...

Biraz uğraşıcaz mecburen...
S%C3%BCper-gordon-35--TV-Century-21-124-%5B2067-06-03%5Dyar%C4%B1m.jpg

Azcık renkleri kurcalar, panel çerçevelerinden kurturulsak kapağımız hazır hale geldi sayılır...

Eh, fena olmadı hani...
S%C3%BCper-gordon-35---yama.jpg

O yıllarda sektörde kaliteli ürün verebilecek ressamların bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda oluşu müthiş bir iş yoğunluğunu beraberinde getiriyor olsa gerek çalışanlar üzerinde. Bu yoğunluk da yaratıcı süreçlere zaman bırakmıyor olmalı ki, bu tür kolaj çalışmalara oldukça sık rastlanıyor geçmişte yayınlanan dergilerimize baktığımızda.

Konu ve çizeriyle ilgili bir metni, röportaj formatında Serüven Dergisi'nin web sayfasında bulmak mümkün.

Kaynaklar:
1. Süper Gordon 35. Sayı Kapak resmi (Ekim 1971, Uzay Yayınları), Çizer; Yücel Köksal..
2. Zero-X, TVCentury 21, Haziran 1967, sayı 124-125, Mission To Saturn, Çizer; Mike Noble (Zero-X, Doğan Kardeş, Şubat 1969, sayı 120-121, Satürn'ün Sırrı)...​