Süper Gordon Uzay Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 29

12 Şub 2010
15,006
543,719

Super_Gordon_29_01.jpg

Kimi ameliyat arasında, kimi hastası yoğun bakımdayken, kimisi ders arasında, kimisi mesai arasında, kimisi dava arasında, kimisi işini bir yana bırakarak, ailesinden, uykusundan arakladığı zamanı Diyara adayarak görülmemiş fedakarlıklarla Diyarı tekrar dirilttiklerine bire bir tanık olduğum yöneticilere minnet duygularımla, saygılarımla​

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
TAY bazı Gordon maceralarını yok fasiküldü, yok ciltti, yok süper ciltti diyerek çifter çifter bastı. Lakin Dan Barry'nin en güzel işlerini verdiği zamanlara ait bazı hikayeleri yayın gündemine bile almadı. İşte onlardan biri de Uzay Yayınları'nın Süper Gordon serisinde Türk okuyucuya ulaşma şansı bulmuş olan "Kaprisli Kadın" (D2-015 Starling, 1955) serüveni... Yani meraklısı için kaçırılmayacak bir sayı bu...

Çok teşekkür ederim Profesör, elbette forumun emekçilerine de kolaylıklar dilerim bu vesileyle..

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Gordon (maalesef) ülkemizde çok değeri bilinmemiş çizgiromanlardan biri. Bilimkurgu hayranlarının hoşlanacağı türden. İyi ki ülkemizde yayınlanmış. Profesör'e teşekkürler. Bizleri "bulması kolay olmayan" çizgilerle buluşturduğu için.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
1970 Yıllar teksas,tommiks,swing(esseGesse) fıtınasının estiği yıllarda maalesef Gordon arkabahçemizde kalmıştı.Tay yayınları döneminde gordon popiletirliğini kazanmıştı bende.Şimdi tam nostalji olarak değerlendirdiğim bu güzel paylaşımlarınız için profesör dostuma TEŞEKKÜRLER ediyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
TAY bazı Gordon maceralarını yok fasiküldü, yok ciltti, yok süper ciltti diyerek çifter çifter bastı. Lakin Dan Barry'nin en güzel işlerini verdiği zamanlara ait bazı hikayeleri yayın gündemine bile almadı. İşte onlardan biri de Uzay Yayınları'nın Süper Gordon serisinde Türk okuyucuya ulaşma şansı bulmuş olan "Kaprisli Kadın" (D2-015 Starling, 1955) serüveni... Yani meraklısı için kaçırılmayacak bir sayı bu...

Çok teşekkür ederim Profesör, elbette forumun emekçilerine de kolaylıklar dilerim bu vesileyle..

Bilmediklerimizi üstatlar sayesinde öğrenmeye,
görmediklerimizi dostlar sayesinde görmeye devam ediyoruz.
Yürekten teşekkür ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif
l

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Uzay Yayınları tarafından yayınlana Gordonlara ulaşmak epey zor. Bizim için hiç değil elbette.Bizim Haluk Abimiz var.

Dosyayı indirmeyi başarınca çeviriyi kontrol edeceğim. Malum Dan Barry'den dört macerayı da biz çevirip balonlamıştık. İnsan ister istemez bir karşılaştırma yapma ihtiyacı hissediyor. :)

Sağolasın, Haluk Abi.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Ben şöyle bir göz attım. :) Çeviri epeyce kısaltma içeriyor ama anlamdan çok fazla sapma yoktu kontrol için seçtiğim rastgele cümlelerde. Lakin, tüm serüven boyunca 10 küsur kareyi atlamış Uzay Yayınları... Atlananlar genellikle ardışık 3'er kare halinde. Sanırım günlük stripler içinde ellerinde bulunmayan bölümlerdi. Bazı yerlerde de bir kaç kare önce, birkaç karede sıralama yanlışı var. Buna da şükür tabi.. :) Eğer içime sinerse şu an üzerinde çalıştığım Tebeosa-Uzay kolajını burada da paylaşırım.. :) Hoş, Tebeosa'da da birkaç kare atlanmış ya neyse.. :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Ben şöyle bir göz attım. :) Çeviri epeyce kısaltma içeriyor ama anlamdan çok fazla sapma yoktu kontrol için seçtiğim rastgele cümlelerde. Lakin, tüm serüven boyunca 10 küsur kareyi atlamış Uzay Yayınları... Atlananlar genellikle ardışık 3'er kare halinde. Sanırım günlük stripler içinde ellerinde bulunmayan bölümlerdi. Bazı yerlerde de bir kaç kare önce, birkaç karede sıralama yanlışı var. Buna da şükür tabi.. :) Eğer içime sinerse şu an üzerinde çalıştığım Tebeosa-Uzay kolajını burada da paylaşırım.. :) Hoş, Tebeosa'da da birkaç kare atlanmış ya neyse.. :)

:) Bu tür atraksiyonları yapanlar nereden bilsinler bir gün yapıp ettiklerinin böyle kolayca karşılaştırılabileceğini. :)

Kolaj hangi maceranın? Bu sayıyı içeriyor mu?

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Evet evet, bu sayıdaki Starling serüveni için çalışıyorum şu an... Olacak gibi ama atlanmış kareleri çevirip balonlamak lazım. Yazı karakteri farkı rahatsız edecektir. Yine de fantezi bir çalışma olarak el altında bulunsun diye kurcalıyorum her iki baskıyı da..

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Ellerinize sağlık sayın ve sevgili Profesör; bu nadir ve değerli paylaşımınız için...