Uzay yayınları süper gordon fasikül 14

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Dünkü hezimetin üstüne yeni bir Gordon denemesi.
Arkadaşlar, dostlar bu akşam da bir Gordon ile aranızdayım. Bunu, dün büyük bir incelikle hatalarıma rağmen benden desteklerini ve takdirlerini esirgemeyen dostlara ithaf ediyorum. Ve kankam 71 herşeye rağmen öğretme azminden vaz geçmediğin için tüm sevgimle sana.

Not:Şahıs cildinden bozulduğu için kapak yine yok.

uzayyaynlarspergordonfasikl14.jpg

Okuyalım....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
Kapak olmaması kötü ama 71-72 kankaları
iş başındaysa o sorun çözülmüş bile.
Sorun kaliteyi süper yapılarak
çözülmüş ve çok güzel olmuş.
Gordon'u çok seviyosunuz galiba
hocam? :) Elinize sağlık hocam :)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Kanka çok güzel olmuş. beğendim.
ögrendiklerini tüm detaylarına kadar uygulamışsın.
tebrikler.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Evet, aslında Gordon'u severim; Jules Verne'in eserleri ve Gordonlar çocuk yaşımda beni bilimkurguya aşina kıldı. Bu çalışmalar bir vefa borcu sayılabilir; bazı eserler çizgi bile olsa ufkunuzu genişletip hayata at gözlüğü bakmanızı daha baştan engelliyor.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
14.sayının kapağı

Dünkü hezimetin üstüne yeni bir Gordon denemesi.
Arkadaşlar, dostlar bu akşam da bir Gordon ile aranızdayım. Bunu, dün büyük bir incelikle hatalarıma rağmen benden desteklerini ve takdirlerini esirgemeyen dostlara ithaf ediyorum. Ve kankam 71 herşeye rağmen öğretme azminden vaz geçmediğin için tüm sevgimle sana.

Not:Şahıs cildinden bozulduğu için kapak yine yok.

uzayyaynlarspergordonfasikl14.jpg

Okuyalım....

Kapaksız bırakmayayım dedim...

gordon.jpg

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Mükemmel paylaşımlar Çizgi diyarı farkı.. Bir taraftan eksik kapak, bir mesajla tamamlanan eksik giderilen. İşte bu... İşte site, karşılıksız, çıkarsız, dostluklar.. Herşey için teşekkürler.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Gordon'un macerası kadar, ardına dolgu oklarak eklenen ve artık unutulmaya yüz tutan bir şahsiyet olan Von Braun'un çizgi hikayesi de ilginç. Almanlar hesabına çalıştığı sürede atom bombasını yapabilmiş olsaydı, bugün dünya haritası çok farklı olurdu. Kast ettiğim siyasal harita değil, fiziki harita, tabii ki. Hitler gibi çılgın bir liderin eline geçtiğinde dünyada (şayet geriye kalırsa) resmi anlamda taş üstünde taş kalmazdı.

Teşekkür ederim.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Sevgili pandora artık kendini aşmış :) uzay serisi tamamlanacağına ikna oldum.Harika tarama ellerine sağlık.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Gordon'un macerası kadar, ardına dolgu oklarak eklenen ve artık unutulmaya yüz tutan bir şahsiyet olan Von Braun'un çizgi hikayesi de ilginç. Almanlar hesabına çalıştığı sürede atom bombasını yapabilmiş olsaydı, bugün dünya haritası çok farklı olurdu. Kast ettiğim siyasal harita değil, fiziki harita, tabii ki. Hitler gibi çılgın bir liderin eline geçtiğinde dünyada (şayet geriye kalırsa) resmi anlamda taş üstünde taş kalmazdı.

Teşekkür ederim.

Von Broun roket yapımı üzerine çalışıyordu ve Almanlar onun çalışmalarından yararlanarak güdümlü füzeler üretmeyi başardılar. Ama bildiğim kadarıyla kullanmaya fırsat bulamadılar. Öte yandan 2. Dünya savaşını Alman ordularının kazanması halinde, tarihi kazananların yazdığını göz önüne alırsak sanırım yahudi kıyımından haberimiz dahi olmazdı. Amerikan imparatorluğu da kurulamazdı belki. İki kötü miras. Seç beğen al. :)

Yine de söylemek gerek ki, atom bombası gibi bir toplu katliam silahını kullanmak Amerikalararın marifeti. Utanmadan ikinci kere kullanmayı da yakıştırmışlardır kendilerine. Kazananların tarihi yazması bu lekeyi silmeye yetmiyor yine de.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili Abartman, maalesef gerçek hoşumuza gitmese de böyle. Kazananlar ve onların yaltakçıları sayesinde tarih ellerinde bir çocuk hamuruna döner. Yapacak bir şey yok ama iyi yanı hâlâ televizyonla ve yalan haber yapan iliştirilmiş medyaya kanmayan bizim gibi insanlar var.