Süper Gordon Uzay Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 40

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Süper gordon sayı 40 uzay yayınları
Gordonları çok sevdiğini öğrendigim SAVOK ve Pandora1972 ye armağanımdır.

supergordonsay40uzayyaynlarnln.jpg

Yayın tarihi 16/11/1971 - iyi okumalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
:) Kanka, sağ olasın ya, arka arkaya Gordonlar. Bereketli bir gece:D, senden daha neler çıkar. Sürekli bacadan aşağı hediye atan Noel Baba gibisin:Ğ.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,954
Gordon sevmeyene biraz zor rastlarsın deadlouse71, hele yaşı bizim gibi
ilerde olanların Gordon'a karşı sevgisi kaçınılamaz. Teşekkürler güzel
paylaşımına..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
İyi ki bu tabanca Western çağında yokmuş. Yoksa düellolarda hali nice olurdu silahşörlerin. Düşünsenize kınından çıkarana kadar, ohooo.. Delik deşik ederdi rakip, bu tabancayı kullananı. :)

Teşekkürler deadlouse71.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
O tabancanın aynından istanbulda mükerrer yerlerde gördüm hatta bazılarını kullandım. Yok dalga geçmiyom. bizim kuaförde de var ama fön makinesi olarak kullanıyo. :)

atikos35

Onursal Üye
3 Ağu 2009
561
11,712
Hasmının saçlarını ancak bu uzay fön tabancası düzeltir diye düşünmüş Gordon..
E haklıda baksana zımpara gibi mübareğin saçları..
Teşekürler deadlouse71

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Sayının 32. sayfasında Gordon macerası bitiyor, 33. sayfasında Uçan Çocuk macerası başlıyor ama herhangi bir başlık atmadıkları için Gordon'un devamı gibi duruyor. Okuyana saygı açısından Uzay yayınlarının, Alfa tatınlarından bir farkı yokmuş 1970 lerde.

Paylaşım için teşekkürler, dostum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Yoğun bir günden sonra yeni oturduğum bilgisayarın başında uğruna az dayak yemediğim gordonu bana hediye edilmiş görünce sevgii pederimin kulaklarını hayırla çınlattım..Bilseydi 40 yıl sonra bir dostum bana gordonu armağan edecek dayağı biraz daha az atardı..Ellerine sağlık.. Her ikinizinde..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Yoğun bir günden sonra yeni oturduğum bilgisayarın başında uğruna az dayak yemediğim gordonu bana hediye edilmiş görünce sevgii pederimin kulaklarını hayırla çınlattım..Bilseydi 40 yıl sonra bir dostum bana gordonu armağan edecek dayağı biraz daha az atardı..Ellerine sağlık.. Her ikinizinde..

"Babam beni de dövmüştü,
hem de beni daha fazla dövmüştü.
Ben de Gordon'u severim.
En süperinden ben de bir tane isterim:
bana ne!
bana ne!"
Şaka bir yana teşekkür ediyor,
saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Paylaşım ve taramaların için TEŞEKKÜRLER deadlouse71.
Uzay yayınları kapak ressamı yücel köksal farklı bir kapak çizmiş tabancaya dikkatli baktım tam bulmaca gibi :d heleki arka fonda köpek balığımı uzay gemisimi karar veremedim,ressam yücel ''yılmaz köksal''ında ağabeysiymiş ilginç bir aileymiş hepsinde bir sanat aşkı varmış.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Paylaşım ve taramaların için TEŞEKKÜRLER deadlouse71.
Uzay yayınları kapak ressamı yücel köksal farklı bir kapak çizmiş tabancaya dikkatli baktım tam bulmaca gibi :d heleki arka fonda köpek balığımı uzay gemisimi karar veremedim,ressam yücel ''yılmaz köksal''ında ağabeysiymiş ilginç bir aileymiş hepsinde bir sanat aşkı varmış.

Allah ömür versin, Yücel Köksal'la polonezköy kahvaltısında tanıştım ve uzunca bir sohbetimiz oldu. Çok tatlı, mütevazı hoşsohbet bir beyefendi

Kapak konusunda arkadaşlara katılıyorum, tabanca ve uzay gemisi bir alem gerçekten:)

Dünyayı Kurtaran Adam'daki uzaylı ve uzay gemisini hatırlattı:D

Sevgili gulyabani Uzay Yayınları hakkında gerekli teşhisi koymuş zaten

Öte yandan nadir bulunan bu sayılar ve paylaşımı için deadlouse71 dostumuza çok teşekkür ediyorum

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Komşuda pişer bizede düşer misali dostların sayesinde gordonumuz oldu...
Eline sağlık dostum,teşekkür ederim.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
"Babam beni de dövmüştü,
hem de beni daha fazla dövmüştü.
Ben de Gordon'u severim.
En süperinden ben de bir tane isterim:
bana ne!
bana ne!"
Şaka bir yana teşekkür ediyor,
saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

Hocam, siz isteyin, ne demişler "isteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara" da şu sıra bazı teknik sorunlarla boğuşuyoruz hatta olsa bir necefli maşrapa resmi koyacağız :rolleyes:.Ama söz:)

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
İlginç bir intihal

Allah ömür versin, Yücel Köksal'la polonezköy kahvaltısında tanıştım ve uzunca bir sohbetimiz oldu. Çok tatlı, mütevazı hoşsohbet bir beyefendi

Kapak konusunda arkadaşlara katılıyorum, tabanca ve uzay gemisi bir alem gerçekten:)

Dünyayı Kurtaran Adam'daki uzaylı ve uzay gemisini hatırlattı:D

Sevgili gulyabani Uzay Yayınları hakkında gerekli teşhisi koymuş zaten

Öte yandan nadir bulunan bu sayılar ve paylaşımı için deadlouse71 dostumuza çok teşekkür ediyorum

Sevgili dostlarım kapak resmini çizenin Yücel Köksal olup olmadığını bilmiyorum,kim çizmişse özgün kızılmaske kapak resmine Gordon'un kafasını ekleyivermiş....

spergordonsay1000.jpg

353500csupload36343078tmt.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,758
Kafa montajıyla Kızılmaske'yi Gordon yapmakla bizi kahvaltıda ekmek peynir gibi yemişler.

Yayınevinin işi mi, ressamın mı?

Ressamın imzasını göremedim, utancından herhalde.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Yakında uzay gordonların da tamamlanacağı kanatindeyim sadece bir zaman sorunu. bayramdan sonra konuya eğilicem bir ama taramak biraz zaman alacak. gordon okumayı pek sevmediğim icin paketleyip kaldırdığımı hatırlıtyorum bu kadar beğeneni olduğunu bilseydim daha önceden taramaya başlardım. bu seri sanırım yayınlanan 2 seri daha önce yayınlanan larında bir kısmı vardı kutuda ama onlar çilt halinde olduğu için tarayabilirmiyim bilmmiyorum.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
uzay yayınları süper gordon tek seridir.

Yakında uzay gordonların da tamamlanacağı kanatindeyim sadece bir zaman sorunu. bayramdan sonra konuya eğilicem bir ama taramak biraz zaman alacak. gordon okumayı pek sevmediğim icin paketleyip kaldırdığımı hatırlıtyorum bu kadar beğeneni olduğunu bilseydim daha önceden taramaya başlardım. bu seri sanırım yayınlanan 2 seri daha önce yayınlanan larında bir kısmı vardı kutuda ama onlar çilt halinde olduğu için tarayabilirmiyim bilmmiyorum.

Sevgili dostum;uzay yayınları süper gordon tek seridir.Aslında 64 sahifeden giderek azaltarak bir gizli zam yolunu seçen yayınevi sanki birden fazla seri varmış izleniminin doğmasına neden olmuştur.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
söylesdiğim o değildi. yanlış hatırlayabilirim ama gordonun bu seriden daha önce yayınlanmiş bir ( 2 de olabilir. fazlaca hoşlanmadığım bir Cr bunlarda bana dayımdan kalmıştı) seri daha var bende yayın evi farklı olabilir. çok fazla bilgim yok ortaya çıkarınca daha fazla birşeyler söyleyebilirim.

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
O kadar çok yorum almış ki paylaşımın, olmuş gerçek bir paylaşım.
Ellerine sağlık kardeşim.