Suat Yalaz'dan Son Mesaj

Suat Yalaz'dan Son Mesaj

Suat YALAZ

Like Tree140Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03.Mart.2020, 11:21   #1
Yönetici

Raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 499049
•Rep Seviyesi :
Raven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond repute
Raven - MSN üzerinden mesaj gönder
Standart Suat Yalaz'dan Son Mesaj
Ne söyleyeceğimi bilemiyorum, Değerli ustamızla en son geçen hafta konuştuk, Yandım Ali filminin devamının çekileceğini söylüyordu, heyecanlıydı. Ne yazık ki aynı gün hem kendisini, hem de yol arkadaşı ustamız Abdullah Turhan'ı kaybettik. Bana son attığı mesajında, yayınlanmasını istediği yazısını yolladı, Bu onun son yazısı, son mesajı. Şimdi sizleri Ustamızla başbaşa bırakıyorum. Acımız tarifsiz...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yeni Karaoğlan'a bir Baybora bulalım

Yeni KARAOĞLAN'ımız Ekrem Abiye arada bir sözünü dinleyeceği bir BAYBORA bulalım.

KARAOĞLAN dahi
bu küçük yanlışı yapardı,
babası BAYBORA yanında
olmasaydı.

Gençlik idolüm, pîrim, mîrim, üstadım, kaderimi değiştiren adam, ünlü "Büyük Türk Romanları" yazarı Aptullah Ziya Kozanoğlu, "AKŞAM" gazetesine birlikte hazırladığımız
“KAAN" resimli-roman dizisinden ayrılmıştı… Gazetedeki çok tutmuş köşeyi sürdürmek bana kalmıştı.

Yeni kahramanımızın adını “KARAOĞLAN” yaptım.
Daha önceki ortak yaptığımız dizide KAAN’ın sıfatıydı, şimdi asıl adı olmuştu.

Pirim, ustam Kozanoğlu ile çalışırken sık sık çelişiyorduk.
Ustam benden 30 yaş büyüktü. Bir o kadar da bilgili, kültürlü ve donanımlıydı.

O, Almanya’da mimarlik fakültesinde okurken ben daha doğmamışım.

O, Avrupa’da ayak basmadık yer bırakmamış, ben ise, daha Edirne’den öteye geçmiş değilim o zamanlar.

Benden 30 sene daha yaşlı olunca, onun daha dingin, olgun, durgun olması gerekir, değil mi? Hayır! Tam tersi… HİPPİZM, (Çılgın gegençlik ) Avrupa’da yeni yayılıyor…

Yırtık pantalonlar, “punk” saçlar.. Dövmeler, erkeklerde küpe modası falan, salgın halde…

Henüz bize bulaşmamışken, Kozanoğlu bizim köşede, Hippi’nin önde gideni olmak istiyor.

“Kaan’ın saçları kırpık olsun, 'punk' olsun” diyor…Dediğini yapar gibi yapıyorum, yapmıyorum… Yapmıyorum, çünkü ben, taşralı, Anadolu çocuğuyum.

Kafamda, gönlümde, Oğuz Türkleri’nden terbiye almış, dedelerin, ataların öğütleriyle büyümüş, çok hırslı, çok çalışkan, günümüzün üniverste öğrencisini yakalatmaya yönelik çabam var.

Benim yaratacağım kahraman, gençlere, yaşlılara, zayıflara, güçlülere, herkese örnek olmalı… Çalışkan, öğrenmeye meraklı, atak, devrimci, ezber bozan, kabına sığamayan bir genç olmalıydı… Yaşı da, 20’nin biraz üstünde olamıydı (ki, 16 sındaki bir genç,
Kendisini ona benzetebilseydi. 30 yaşındaki, pala bıyıklı, göğsünden kıllar fışkıran kahramana yabancı kalabilirdi.) …

23 yaşında, sakalsız, bıyıksız, tüyü bitmemiş, erkek güzeli bir delikanda karar kıldım…

(KARAOĞLAN, 60 senedir 23 yaşında!)

İyi, güzel de… Bu, kabına sığamayan, evrimci, devrimci, “ezber bozan”, delikanlı, aklına eseni doğru bilip, o, olağanüstü kol gücü ve akıllı becerisiyle uygulamaya kalkarsa ne olacaktı?... Kim durduracaktı bu deli kanlı genç adamı?

Taaa, Mete Han’dan gelen, binlerce yılın imbiğinden süzülüp gelmiş,
Bedenimize, beynimize yerleşmiş, iliğimize işlemiş, vatan, millet, ordu sevgi ve saygısına bağlılık ne olacak… Anadan, babadan aldığımız terbiye,

Dedelerden, bilge atalardan öğrendiğimiz, insana, doğaya, yaradanın verdiği tüm canlara saygıyı, yaşam sevincini ve “görevini” nereye koyacağız ?..

BAYBORA … Altay Dağları eteklerinden, Hızır gibi yetişti imdadıma. Karaoğlan’ın babası, Uygur Türklerinden, Bayan Avullu oymağından, çok saygın, korkusuz, bilge ama kılıcı keskin bir bahadır.
Kurtulmuştum…

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Türkçe yazıyı Uygur dilinde ilk kez kullanan bu milletin çocukları “Baba-Oğul” sayesinde, olayları, sakin kafayla, akıllıca, adil biçimde yorumlayıp en az kusurla çözüm bulmaya çalışacaktım. ( Fazlasıyla başardığım kanısındayım.)

KARAOĞLAN: "Baba, toparlan. Zaman değişti, silkin ve kendine gel. Bazı köhnemiş alışkanlıkları bırakma zamanı… Beni takip et" dediği zaman, Baybora Akıllı oğluna uyup ileri atılacak…

BAYBORA da oğluna: “Dur oğul, her zaman, her istediğini yapamazsın. Her şeyin bir zamanı, yolu yordamı vardır. Topluma, yöreye, töreye saygı diye bir şey vardır. Yanıma gel, hizaya gir!” dediği zaman…

O “yenilikçi, çalışkan, akıllı ve dürüst çocuk, maddî – manevî bütün gücüne rağman, babasının sözünü dinleyip, olgusu küçük, vereceği zarar büyük olacak olan yanlış davranışı hiç yapmaz…

Ekrem İmamoğlu oğlumuzu, kardeşimizi, bütün Türkiye’ye
Çok büyük bir toplumsal değişim zaferi kazandıranlardan biri
Olarak “Herşey çok güzel olacak!” umut çığlğını attıran “Ekrem a’bimizi”

Şu, buram buram, yolsuzluk ve ahlaksızlık kokan.. endişe verici,
Korku filmi gibi ortamda… Küçük bir yanlış yaptı diye harcamaya
kalkmanın ne anlamı var? Gün, dayanışma günüdür.

Onun gençliğine, çalışkanlığına, dürüstlüğüne ve sporculuğuna İstanbul’un ve Türkiye’mizin çok ihtiyacı olacak.

Yeni KARAOĞLAN'ımız Ekrem A’biye arada bir sözünü dinleyeceği bir BAYBORA bulalım.

Suat Yalaz
Alt 03.Mart.2020, 12:07   #2
Yönetici

gandor08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1224323
•Rep Seviyesi :
gandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond repute
Muhteşem, yenilikçi, istediğini yapan ama bi o kadarda ataya saygı duyan, yeri gelince söz dinleyen bir kişilik Karaoğlanımız.

Rahmetli Suat Abinin dediği gibi ülkemizde yeni palazlanan Karaoğlanımıza gelin hep beraber bir Baybora bulalım.

Ülkemizin yeni ümidi, genç dinamik gözünü budaktan ayırmayan kişiliğin kaybolmasını istemiyorsak hep beraber Karaoğlanımıza sahip çıkmamız lazım.

Allah Rahmet eylesin üstadımıza, şu yazısında bile ileri görüşlülüğünü bana göre ispatlamıştır.
Alt 03.Mart.2020, 12:15   #3
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

lotoloto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 499705
•Rep Seviyesi :
lotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond repute
Mehmetçiğimizin derin üzüntüsünü yaşarken bir de iki değerli sanatçımız aramızdan ayrıldı. Başımız sağ olsun.
lotoloto isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mart.2020, 12:32   #4
Yeni Üye

tomx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 35024
•Rep Seviyesi :
tomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond reputetomx has a reputation beyond repute
Sayın üstadlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Işıklar içinde uyusunlar.
Baltimora, yalmeris, algir ve 4 kişi bunu beğendi.
tomx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mart.2020, 13:35   #5
Süper Üye

atlas364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 60646
•Rep Seviyesi :
atlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond repute
Aynı gün içerisinde çizgi roman dünyasının iki güzel insanını kaybettik. Yerleri doldurulamayacak, iki güzel insan. . Abdullah Turhan ve Suat Yalaz.. Yattığınız yer nurlar içinde olsun. . Bizler nefes aldıkça yarattığınız kahramanlar da bizimle yaşayacaklar . . Allah'ın rahmeti üstünüze olsun. .

Konu Baltimora tarafından (03.Mart.2020 Saat 19:09 ) değiştirilmiştir.
atlas364 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mart.2020, 13:47   #6
Yeni Üye

fnesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
fnesk is on a distinguished road
Allah rahmet eylesin.

Konu Baltimora tarafından (03.Mart.2020 Saat 19:09 ) değiştirilmiştir.
fnesk isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mart.2020, 17:23   #7
Yeni Üye

yalmeris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
yalmeris is on a distinguished road
Allah rahmet etsin üstadımıza, Karaoğlan'ın Suat Yalaz'ın hayatımda ayrı bir yeri var. Hep saygıyla anacağım. Türk çizgi roman dünyasına yaptığı üstün katkılardan dolayı hep saygıyla ve sevgiyle anacağız.
yalmeris isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mart.2020, 19:09   #8
Yönetici

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 219257
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Ruhu şad, mekanı cennet olsun..

Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mart.2020, 19:09   #9
Çeviri Balonlama

huge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 215347
•Rep Seviyesi :
huge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond reputehuge has a reputation beyond repute
Allah rahmet eylesin.
huge isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mart.2020, 20:54   #10
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 418547
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
İki güzel insanı, iki değerli insanı daha sonsuzluğa uğurladık.
Mekanları Cennet olsun.
Dindar Diker, Baltimora ve turhal bunu beğendi.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil