Ecevit’in dediğini yapın, yaptığını sakın yapmayın!

Ecevit’in dediğini yapın, yaptığını sakın yapmayın!

Suat YALAZ

Like Tree107Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26.Mart.2019, 22:44   #11
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 336238
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Bu konuya ikinci yorumum oluyor ama af dileyerek bir konuyu belirtmem gerek. Benim itirazım sadece bir siyasi partiye oy verilmesine yönelik telkinlerle ilgili. Yoksa üstat dediğimizin kim olduğu belli. Üstat bir yazı yazmış, burada paylaşılmış. Şahsen bunu bir siyasi görüşü deklare etmenin ötesinde, tarihi içerikli, anekdot olarak değerli bir yazı diye algılamıştım. Hala da öyle olduğuna inanıyorum. Anekdotu anlatırken siyasi rengini açık etmesi üstat ile ilgili bir konudur. Fakat şu anki yerel seçim sathı mailinde bulunan partilerden birine oy verilmesini telkin eden yorumun burada yeri olmadığını düşündüm, düşünüyorum. Arkadaşın siyasi görüşü konusunda yargıda bulunmak istediğimden değil. Yerinin burası olmadığını düşündüğüm için.

Buradaki dostların hiç biri bana hangi partiden olduğumu sormadı, ben de kimseninkini sormaya niyetli değilim. Seçimde nereye oy verecekleri de kendileri ile ilgili bir konudur. Nereye oy vereceğim konusunda ne üstadın yazısı etkili olur, ne de ona yorum yaparak oy isteyen arkadaşınki. Yine de Hacılı arkadaşımızın yorumuna katılıyorum. Bir kere şuraya oy verin,buraya oy verin noktasına gelinirse; siyasetten bıkmışlara bir ölçek şifa olan bu yerde bıkkınlığımızı tedavi edemez hale geliriz. Kimseyi kınamam ama şunu söylemek isterim:

Aman biraz dikkat!
hüseyin aksakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Mart.2019, 22:49   #12
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1330861
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Dünyanın en önemli çizerlerinden, Türk çizgi dünyasının duayeni büyük usta Suat Yalaz lütfetmiş, tevazu göstermiş forumumuzda bir yazı paylaşmış ki bence siyasetle herhangi ilgisi yok yalnızca geçmişten günümüze anılarını naklediyor, bunun yaparken de kendi üslubunca tavsiyede bulunuyor...
Ben bu yazı ile gurur duyarken, keyifle bir anı hikayesi okuduğumu düşünürken hemen forumun siyasetten uzak tutulması gerektiği yönünde ultimatomvari yazılar geliyor...
Arkadaşlar forum yönetimini bir konuda uyarmak istiyorsanız bunun yöntemi kesinlikle bu değil...
Yazarsınız özel mesajı, yönetim inceler talebinizi ve kurallar çerçevesinde karar verir...
Bu yazı özelinde söylemem gerekirse beğenmediyseniz, bu hoşnutsuzluğunuzu yönetime bildirip şikayette bulunabilirsiniz ya da yazıyı görmezlikten gelip hiçbir yorumda bulunmazsınız.
Forumda onbinlerce insan var, herkes kendine özgü düşüncelere sahip, birisinin eğri dediğine diğeri doğru diyebilir, göreceli konular üzerinde tartışmalar sürüp gidebilir, bu nedenl aleni görüş bildirirken azami dikkat gerekir.
Ayrıca polemik yaratacak şekilde üyelerin karşılıklı atışmaları istenen bir yöntem değil.
Sevgili hacılı ağabeyimize de söylemek isterim ki asla ve asla sansürlemek gibi bir şey yok.
Belirlediğimiz forum kuralları üye olurken üyeler tarafından kabul ediliyor.
Ben yöneticilik yaparken bu kuralların kesinlikle dışına çıkmıyorum.
Ayrıca kendi adıma muhakkak nezaket sınırları içerisinde uyarılarda bulunuyorum.
Kimseyi kırmak ya da forumdan uzaklaştırmak gibi bir amacım yok, olamaz da...
Ancak forumda belirlediğimiz üyelerin de kabul ettiği kurallarımız var, lütfen bu kurallara uyalım.
Buradaki her üye, kendi statüsü içerisinde gerekli saygı ve özeni görecektir.
Karşığında da aynı saygı ve özeni görmek bizlerin de hakkıdır.
Saygılar.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Mart.2019, 23:13   #13
Yeni Üye

RD1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 20010
•Rep Seviyesi :
RD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond reputeRD1907 has a reputation beyond repute
Üstadın yazım stilindeki içtenliği, üslubu inanılmaz hoşuma gitti. Siyasi görüşümle bağdaşmasa da ellerine, kollarına, emeğine sağlık diyorum kendisine... Ki onun çizgileriyle büyümüş 48 yaşına gelmiş biri olarak bunu söylüyorum... Eğer ben Ecevit'in adını ansaydım emin olun ağzımı bozardım, "Fetö denen kanlı vahşet ve kanlı ticaret örgütünün payandası" derdim en basitinden... Gerisini siz düşünün... Üstada sevgiler ve saygılar, hep çocukluğumuz oldunuz, hâlâ bize çocuk olduğumuzu anımsatıyorsunuz... Ağzınıza, dilinize, kaleminize, gözlerinize, emeğinize ve varlığınıza sağlık...
hüseyin aksakal bunu beğendi.
Alt 26.Mart.2019, 23:14   #14
Yönetici

Sinan Atik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 121057
•Rep Seviyesi :
Sinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond repute
Sinan Atik - İCQ üzeri Mesaj gönder
Alıntı: hüseyin aksakal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nereye oy vereceğim konusunda ne üstadın yazısı etkili olur, ne de ona yorum yaparak oy isteyen arkadaşınki.

Şu ara insanlar fazlasıyla alıngan davranıyorlar. Demokrasilerde karşımızdakinin düşüncesine saygı duymak, en önemli kriterlerden birisidir. Sevgili Savok'un da söylediği gibi, bir büyük ustanın bizimle anekdot ağırlıklı bir yazıyı paylaşmasını (kendi adıma ben) siyasi değil, daha çok tarihi bir yazı olarak değerlendirdim.
Sevgili Hüseyin Aksakal'ın da yukarıda dediği gibi, düşüncelerimiz o dedi bu dedi ile değişecek kadar zayıf ise oturup bir daha düşünmemiz gerekir.
İyi forumlar.
Sinan Atik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Mart.2019, 02:18   #15
Süper Üye

Geceyürüyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 6867
•Rep Seviyesi :
Geceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond reputeGeceyürüyen has a reputation beyond repute
Çok teşekkür ederim değerli Ağabeyim,zevkle okudum..
Alt 27.Mart.2019, 13:19   #16
Onursal Üye

prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1338570
•Rep Seviyesi :
prince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond repute
Üstadın yazısını keyifle okudum.Siyasi anlamda aynı düşünceyi paylaşmasak ta olur.
Çizgilerin güzelliğini paylaşmışık,yaşamın güzelliğini paylaşmışık,sanatın güzelliğini paylaşmışık.Feyz almış,mutlu olmuşuk.Gerisi teferruat.
Teşekkür ediyorum...
prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil