Suat Yalaz, Çizgi Diyarı, Suadiye ( 2 )

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,447
hiçbiryerde :)
Bir de benden dinleyin!
Ses kaydı konusunu orada konuştuk ama bu kez
almadık. Umarım başka bir gün onu da yaparız.
Üstadın anlattıklarının bir kısmını odatv'deki
yazılarından ve belgesellerinden biliyorduk fakat
bilmediğimiz küçük küçük ama gittiği yolda onu
etkileyen bir çok şeyi de yeni öğrenmiş olduk.
Türkiye'nin yaşayan en büyük çizeriyle öğleden sonra
buluşup akşam hava kararana kadar birarada olmak,
kendi ağzından yaşadığı onca macerayı dinlemek,
inanılmaz bir mutluluk, kelimelerle anlatılmaz ama
bir kaç fotoğrafla paylaşılır en azından :

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

Ayrılırken günün yorgunluğu ve
mutluluğu yüzlerden okunabiliyor

file

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Tabii ki hem gıpta ile kıskanılacak bir durum; hem de harikulade güzel olmuş. Sn. Yalaz kanımca on yaş gençleşip dinçleşmiştir. Bu üstada en güzel kazanç olmuş ve okur, vefa bilirliğinin en iyi örneği olmuştur.

saygılar...

rüştü

Yeni Üye
11 Ara 2016
60
139
Bence bu toplantının değeri yıllar sonra daha iyi anlaşılacaktır.Oradaki arkadaşlarımız gerçekten bu anları yaşadıkları için şanslılar.

SuatYalaz

Büyük Usta
Onursal Üye
31 May 2017
28
971
Sevgili Çizgi Diyarı tutkunları, merhaba...

Bu, sizin "Profesör" diye bildiğiniz, Avukat Halûk Yücesoy var ya, müthiş bir adam kardeşim... KARAOĞLAN yavaş kalır onun
yanında. ÇizgiDiyarı'na ve 9'uncu San'at denilen Çizgi-roman san'atına kazandırdığı zenginliklerden dolayı...

-Haluk'cum, senin gönderdiğin linkleri çözemiyorum, dedim.

- Yarın pazar, bana 2 saatini ayırır mısın, dedi.

- Elbette, dedim. Niye sordun?
- Yarın saat 15'de sendeyim, dedi, telefonu kapadı...

Ertesi gün, saat 15'de, 4 komandosuyla geldi
İstanbul'a... Ne zaman, nasıl anlaştılarsa..
Komandolardan Zeki, Küçükçekmece'den geliyor.
Doktor Cemil, Bakırköy'den..Savaş ile Güngör İstanbul'dan...

Kardeşim , bu ekipten korkulur.

Bana, çbr sistemi nasıl kurulur onu öçretmek için geldiler... Tatlıses Cafe'de, 3-4 masayı birleştirirp, üstüne loptopları koydular, teller kablolar eklediler... Sonra beni bir kafa-kola alıp
bir başladılar konuşturtmaya...

7 saat, konuşturdular karın tokluğuna...( Ama, şalgam suyu harikaydı, Allah için... Adana'daki çocukluğumdan bu yana, 70 yıldır içmemişim..)

Saat 21'de, Profesör ile Doktor, ikisi iki yanımdan koluma girip.. yâni derdest edip,
eve hanıma teslim edip gittiler...

Giderlerken: Hani, çbr öğretecektiniz? dedim.

- Canım, o da gelecek sefere, dediler.

Sizlere son sözüm; siz, Çizgi Diyarı tutsakları,
bu Ordinaryüs Profesör HaluK YÜCESOY'un
yaptıklarını yapın ama sakın dediklerine inanmayın...

Bana geçmiş olsun, sizlere kucak dolusu
selam sevgi ve mutluluklar... SY

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,646
Kasımpaşa
Bir efsane üstad aramızda ve bizleri selamlıyor...
Kalkın ey Çizgi diyarı ahalisi...
Kalkın ve ustaya saygı ve selamlarınızı sunun...
Saygıdeeğer üstadım aramızda olmanız kendi adıma Çizgi Diyarı tarihinin en gurur verici olayıdır.
Sağ olunuz üstadım.
Saygılarımla.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Üstadım, merhabanıza kucak dolusu merhaba. Üstelikte doğum yerinizle olan hem şehirlilikle...

Sn. Yalaz üstadın deyimiyle "Profesörümüz yapmış yapacağını" çizgi roman alanındaki seçkin ordinaryüsün, gönlünü fetih etmiş daha ne olsun.

Sn. Yalaz üstadın yarı mizahi, fakat hayli mutlu dille kaleme aldığı yazı, beni iki bakımdan mutlu etti.

Birincisi üstadımızın bu yazısı sayesinde Sn. Üstadımızla bire bir "biz bize köşesi" seslenmesi içindeki iletime diyaloğundaymış sına muhatap olduk.

İkincisi bu saygıdeğer yeteneğin belki kendisinden bahsedilmesine gereksinimi yoktur. Ama biz okurlar nezdinde, biz okurların saygı değer yeteneğimize; kadir bilir oluşunu bu tarz diyaloglarla da olsa göstermesi; her halde üstadımıza bir memnuniyeti olacaktır, diye düşünmekle; bundan da ayrı bir haz duymaktayım

Üstadımızın sayfaya imzasını bırakması, müthiş bir şey ve canlı imza alış gibi olmakla yılların özlemine olan bir çeşit yüz yüze terapidir bu; bence.

Bu terapi ve sevinç etme aracılar aracılığıyla (sevgili çizgi diyarı ekibinden aracılar ile de) da olsa bence böyle. Güneş'e bile doğrudan değil de, isli cam aracılığıyla bakarız. Özel gözlük aracılığıyla vs. oluşla türü çeşitli aracı araçlar ile Güneş'e dolaylı yolla bakmaz mıyız?

Bu imza, hem çizgi diyarımızın, Üstadımız tarafından önemsediğini gösterir. Hem organik bağı süren okur üstat diyaloğu olmakla; bir çeşit geçmişin gönül bağı olan istemlere kitap imzalama günü gibi bir şey.

Üstadımıza mutlu ve uzun bir ömür dilerim.

Saygılarımla...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Çizgi romanseverler ile 7 saat 7 dakika gibi geçiyor, tecrübe ile sabit. :)
O değil de İstanbul'da olanların çok şanslı olduğunu söylüyorum da kimse inanmıyor.
Keşke oralarda olabilseydik...
Üstada ve toplantıya katılan yönetici arkadaşlara selamlar olsun...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Bir çizgiroman severi,bir çizgi diyarı üyesi olarak,başta sevgili profesör'ümüz olmak üzere tüm İstanbul'lu dostlarımızı,büyük üstad Suat Yalaz ile geçirdikleri bu gün için(tüm kıskanmama rağmen)kutluyor,saygı ve sevgilerimi sunuyorum..
Ne mutlu Çizgi Diyarı mensuplarına..

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
İnanılmaz bir durum.
Yaşayan efsane Suat Yalaz bizlere selamlarını sevgilerini gönderiyor.
Sevgili Suat Yalaz, ellerinizden öpüyorum.
Şeref duydum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Böyle bir durumla karşılaşacağım 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Bizler için ne büyük onurdur bu. Sevgiler ve saygılar yaşayan efsane Suat YALAZ..

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Yüreğimize çizgi roman sevgisini ilmek ilmek ören büyük çizer Suat YALAZ üstada selamlar,saygılar.
Vakti zamanında dergileri takip ederdim.Lakin resim çizme yeteneğim hiç olmadığından ve de okuyucu olarak bir mektup yazma girişimim bulunmadığından tek kelam diyalog şansı bulamamış bir Suat YALAZ hayranı olarak; yıllar sonra bu sayfalarda yazı yazarken heyecandan aldığım şekli neyse ki kimse görmüyor.
Üstatla yazışabiliyor olmak bile büyük bir onur bizler adına.
Yıllar sonra gelen bu onur için ve bizleri bu güzellikten mahrum bırakmadıkları için dostlara çok teşekkürler.
Bu arada altı tane genç delikanlının sohbetini kıskandım tabi ki.
Selamlar,saygılar...

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,944
Hoşgeldiniz Sayın YALAZ;

Sizi burda görmek gerçekten mutluluk verici bizler için.

Özel bir sorum olacak size, ben Türkiye'ye değer katmış insanların kendi otobiyografilerini yazıp; gelecek kuşaklara ve tarihi belge olması açısından değerli bir eser bırakmaları gerektiğini düşünen biriyim. Acaba bir otobiyografi yazmayı düşünür müsünüz ? Türkiye'ye, Dünya kültürüne kattıklarınız, hayata dair öğrendikleriniz, hayat görüşünüz eminim hem bizim kuşağa hem de bizden sonra gelen nice kuşağa yol gösterici olacaktır.

Zor olacağını düşünürseniz, söyleşi şeklinde biyografik eser yazımı da mümkün. Bu tür kitaplar mevcut.

Tekrar hoşgeldiniz.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,447
hiçbiryerde :)
Hoş geldiniz safalar getirdiniz;
Altaylardan gelen serin rüzgarı
hissettik, güzel ovaların, dağların
kokularını. Bizden de kucak dolusu
sevgiler, saygılar, selamlar büyük üstada.