Suat Yalaz, Çizgi Diyarı, Suadiye, 23.07.2017

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
23 Temmuz 2017 Suat YALAZ ve Çizgi Diyarı buluşması...
Sevgili Haluk abiye özledik toplanlalım uzun zaman oldu dedik, olur deyince pazar günü için sözleştik, aramızda konuşup muhabbet edelim derken Haluk abi müjdeyi cumartesi akşamı verdi, Suat Yalaz da bizlerle birlikte olacak diye... Cemil, Güngör, Zeki, Haluk abi ve ben ustayı fazla yormayalım diye kimselere haber vermedik, bir dahaki sefer deyip buluşmaya gittik.
Çok özel sohbet oldu, usta muhteşem hafızası ile Kartal Tibet'ten Sergio Leone'ye Hugo Pratt'tan diğer yaşdaşı ustalara çeşitli konularda anılarını anlattı... Tam 7 saat oturmuşuz...
Aşağıda resimler...

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

Arkadaşlar ekteki linkte kısa bir video var, ustayı yemek yerken filan çekmişim, bizim uşaklar da maşallah iyi yiyolarmış..

Selamlar, sevgiler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yaşayan efsane ile birlikte olmak en büyük mutluluk olsa gerek.
Sayın Suat Yalaz beyefendi başta olmak üzere bütün ağabeylerimi selamlarım.
Büyüksünüz vesselam.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Efsane 7 saat boyunca anlatmış. Bu şans herkese nasip olmaz dostlar. Acaba bu söyleşinin ses kaydını yapabildiniz mi? Daha da iyisi bir video kaydı olurdu. Arşiv için mükemmel olurdu. Başta Suat Yalaz usta olmak üzere herkese selamlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

Efsane 7 saat boyunca anlatmış. Bu şans herkese nasip olmaz dostlar. Acaba bu söyleşinin ses kaydını yapabildiniz mi? Daha da iyisi bir video kaydı olurdu. Arşiv için mükemmel olurdu. Başta Suat Yalaz usta olmak üzere herkese selamlar.

Sevgili dostum 2 dakikalık bir video kaydı yaptım.
Ancak nasıl yükleyeceğimi bilemedim.
Belki daha sonra rar dosyası haline getirip buraya link olarak eklerim.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
The_DarknesS'in dediği gibi yaşayan efsaneyle birlikte olmak, hemen hemen her Karaoğlan severlerin; hayalindeki keyfiyettir.

Bir Karaoğlan sever olarak bu islimi; siz değerli dostların Sn. Yalaz ile buluşma yapması nedeniyle, sanki biz bu tanışı yapmışız gibi bir yük hafiflemesi ile kendimizi mutlu hissettik.

Sağolun. Saygılarla...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Arkadaşlar ekteki linkte kısa bir video var, ustayı yemek yerken filan çekmişim, bizim uşaklar da maşallah iyi yiyolarmış..

Selamlar, sevgiler.

Not: İlk mesajın sonuna da ekledim bu mesajı...

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
Büyük Ustanın elini sıkmak için orda olmak isterdim. bu paylaşımı okuyup resimleri inceleyince , bir nebze olsun o havayı koklamış gibi olduk. üstada saygılar.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

O nasıl kaliteli bir çekim öyle, 1920X1080 piksellik 3,5 dakika süren (ama 450 MB yer kaplayan) videoyu benim emektar PC çevirmekte zorlandı. Sesleri kesik kesik duyabildim, ama görüntü profesyonel kameralara taş çıkartacak kalitede. Eğer bunu bir cep telefonu çektiyse bravo doğrusu, bu aşamaya gelinmiş demek ki. En kısa zamanda "Youtube"da bir "Çizgi Diyarı" kanalı açmak iyi olur, diye düşünüyorum. Bu ve benzeri videolar oraya yüklenebilir. Teşekkürler sevgili "savok".

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Böyle bir toplantının video kaydı 3,5 dakika mı olur :)
Tümü değilse de hiç olmazsa 1 saatlik bir kayıt olmalıydı.
Neyse bununla yetinelim.
Ama seste kayma var yeryüzü konuşurken, Ustanın sesi geliyor.
Birde çekim yapan çok heyecanlı, çekerken görüntüyü titretmiş.
Herşeye rağmen muhteşem insanların, muhteşem birliktelikleri.

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,987
315,004
Yaşayan efsane SUAT YALAZ ile hepsi çok degerli yöneticilerimizi birarada görmekden gurur duydum.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Çizgi romanın başkenti İstanbul vesselam.
Haluk bey her zamanki gibi müthiş bir sürpriz hazırlamış.Yedi saat ne çabuk geçmiştir.
Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler üstadım.Gözümüz,gönlümüz,yüreğimiz şenlendi...