Spiderman Unlimited (Completed)

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Spiderman Unlimited farklı zamanlarda çıkan üç farklı seriye verilmiş addır. İlki 1993-1998 yıllarında yayınlanıp 22 sayı sürmüştür. İlk sayısı Maximum Carnage adlı hikaye dizisinin başlangıç sayısıdır , hikaye o dönemin diğer Örümcek adam yayınlarında devam edip bu serinin ikinci sayısında sone erer (90'larda Örümcek adamı biraz fazla sömürmüşler çok fazla farklı yayın serisi çıkarılmış) . Onun dışında birtek Örümcek adam için çok önemli olan Clone Saga'nın bazı bölümlerini içerir diğer sayılar ise başka yayınlarla bağlantılı değildir.

İkinci yayınlanan seri ise Marvel evreninin dışında gelişen 1999'da yayınlanan animasyon serisinden uyarlanmıştır fakat çizgifilmin yetersiz reytingler yüzünden yayınının durdurulması üzerine bu çizgiroman seriside kısa ömürlü olmuştur.

Son olarak 2004-2005 yılları arasında 15 serilik Marvel evreninde geçen ama genel devamlılık dışında geçen farklı yazarların kendini gösterdiği bir antoloji serisi olarak yayınlanmıştır.

47873-5048-57288-1-spider-man-unlimited_super.jpg

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Bilmeyen ve merak edenler için kısa ama doyurucu bir bilgilendirme olmuş; ben takipçisi olmasam da teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Artık sonsuz sayıda spider-man yayımlandığını düşünmeye başlayacağım. Ne kadar çok ve farklı serisi varmış Örümceğin?

İlk serinin ilk sayısını okudum(bir fikir verir diye genelde böyle yapıyorum). Carnage'in da olduğu güzel bir öykünün başlangıcıydı ilk sayı ama şansıma, ilk serinin taraması kötü olan tek sayısı da buydu. Gözlerim epey hırpalandı. :)

Sevgili cobra, ilk serinin 8-15 arası sayılarını ve 16-22 arası sayılarını verdiğin linklerdeki dosya aynı galiba. Kontrol edebilir misin?

Büyük emek veriyorsun, büyük katkıda bulunuyorsun. Paylaşımlarının değeri zamanla anlaşılacaktır diye umut ediyorum.

Ellerine sağlık.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Artık sonsuz sayıda spider-man yayımlandığını düşünmeye başlayacağım. Ne kadar çok ve farklı serisi varmış Örümceğin?

İlk serinin ilk sayısını okudum(bir fikir verir diye genelde böyle yapıyorum). Carnage'in da olduğu güzel bir öykünün başlangıcıydı ilk sayı ama şansıma, ilk serinin taraması kötü olan tek sayısı da buydu. Gözlerim epey hırpalandı. :)

Sevgili cobra, ilk serinin 8-15 arası sayılarını ve 16-22 arası sayılarını verdiğin linklerdeki dosya aynı galiba. Kontrol edebilir misin?

Büyük emek veriyorsun, büyük katkıda bulunuyorsun. Paylaşımlarının değeri zamanla anlaşılacaktır diye umut ediyorum.

Ellerine sağlık.

Evet abi yanlış linki koymuşum uyardığın için sağol düzelttim :)

90'larda gerçektende Örümceği çok fazla yayına bölmüşler ki bence büyük bir hata ve takip etmeyi zorlaştırıyor, o Carnage hikayesi tam 5 farklı yayına dağıtılmış, biri hariç tüm yayınlar forumda var o kalanda paylaşacağım son Örümcek adam serisi ama o hikaye bir istisna okumak isteyenleri korkutmayım genelde yayınlar kendi düzeninde ilerliyor :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
İlk seri çok sayfa sayısı ile göz doyurucu.
İkinci seri hiç bana göre değil zaten satmamış olacak sadece 5 sayı.
Ama 3. seri okunabilir ve eğlenceli gözüktü.
Teşekkürler.