MEGA'ya Dikkat!

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Haberden nasıl bir sonuç çıkarırsınız bilmiyorum; kurucusu "artık MEGA'ya güvenmeyin," diyor. Az önce Debian forumda gördüm. Kullanan çok sayıda arkadaşımız olduğunu biliyorum. Sürekli kullanmıyorum ama ben de bir hesap almıştım zamanında...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,441
hiçbiryerde :)
Sabah kalktım, bilgisayarın başına oturdum.
Forumu sistematik incelemeden önce şöyle
bir baktığımda gördüğüm bu haber üzerinden
çok geçmeden bir paylaşıma bakmak isterken
"mega"nın bir değişikliğe gittiğini gördüm:

N45_YXk.jpg

Bu öneriyi dikkate alıp programı
indireyim canım, daha hızlı işlem
olacak falan dedim kendime.
Fakat tam da Dotcom abinin uyarısı
üstüne ne bu değişiklik, virüs şu, bu
olabilir diye vazgeçtim, klasik iyidir:

meg868k76kj.jpg

Demem o ki, şu koca ovada, küçücük dünyada ve de
bilişim çağında kısaca "saldım çayıra mevlam kayıra" :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,745
İstanbul
İşte tam bu nedenle her konuda seçimlik linkler üretebilsek ne iyi olurdu. Hangisinin başına ne geleceğini bilmiyoruz ama her konu mesela üç farklı platformda bulunan linklere sahip olsaydı ne güzel olurdu. Ancak gereken hassasiyeti yaratmak çok zor oluyor. Bakalım... Umarım bu tür musibetler gelmez başımıza...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Abi kendi memleketimizde iyi bir depolama alanı kurulmadıktan sonra elin gavuruna muhtaç kalmaya devam edeceğiz.

Rapidshare, medifare, upload, mega, deposite ya nebileyim kendi türk menşeilerde 1 ay sonra of tayma geçiyor,

Yüklemeleri bu gün mega olmadı yarın nega öbürsü gün sega farketmeyecek böyle devam edilecek. Çözümü uzun vadede gözükmüyor.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Google chramede o ibare bende gözükmüyor,

mozilla da gözküyor, ama lanet olası yandex li mozilla benimkisi bi türlü silemedim.

ruslar ileliyor bazı hususlarda, anlamadan kurmadığım halde yandex kuruldu.

sitelere mozilladan giriyom, yüklemeleri chromeden yapıyorum megada.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
...lanet olası yandex li mozilla benimkisi bi türlü silemedim...
Hemşerim "Yandex'li Mozilla" derken tarayıcının sağ üst köşesindeki küçük pencerede arama hizmetini veren firmayı anlatmak istiyorsan, aşağıdaki resimdeki gibi arama motorunu değiştirebilirsin. Fareyle o küçük pencerenin solundaki büyüteç işaretinin üzerine geldiğinde aşağıyı gösteren minik bir ok çıkar. Resimde kırmızı daire içinde gösterdiğim pencere onun üzerine tıkladığında çıkar.

Yok, dediğin bu değilse, Firefox'un menüleri içinde "Tercihler/Preferences"i tıkla ve ana sayfanı orada istediğin gibi ayarla; istersen Firefox Çizgi Diyarı ile açılsın.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Yandex Türk değil mi?
Mega da aynı sorunu dün ben de yaşadım.
Deli etti beni. MEGAsync kur dedi kurdum, hiç bir şey olmadı çalışmadı.
Sonra sildim ne kurduysam. Saçma sapan işler. Madem kur diyorsun çalış değil mi?
Oraya yazıyor yok mozilla için, yok crome için indir diyor. Tamam, denilenleri yapıyorsun olmuyor.
Sinir oldum yazacaktım bende foruma bilen var mı diye bugün. Hadon yazmış, yeryüzü de sorunu görüntüsüyle paylaşmış.:)
Mega indirme de falan iyiydi çünkü. Reklam yazılımı falan yok. Zırt pırt on tane reklam sekmesi açmıyor.
Tıklıyorsun direkt indiriyordu. Mediafire öyle değil. yandex'te iyi indirme konusunda.

Son düzenleme:

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
YARDIM :)
"Mega için Tarayıcınızın depolaması dolu. Bazı boş alan oluşturduktan sonra indirme işlemi otomatik olarak devam edecek."

diyor Mega. Ne yapmam lazım? 3 GB'lık bir dosya indirdim tam bitiminde böyle dedi. O kadar bekledim yani.:) Boşa gitmez umarım.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
"Mega için Tarayıcınızın depolaması dolu. Bazı boş alan oluşturduktan sonra indirme işlemi otomatik olarak devam edecek."

diyor Mega. Ne yapmam lazım? 3 GB'lık bir dosya indirdim tam bitiminde böyle dedi. O kadar bekledim yani.:) Boşa gitmez umarım.

Tarayıcım Chrome... Chrome'un Mega için bir deposu mu var? Bilen arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
İlk defa böyle bir hususla karşılaştım abi, mega nın depolama alanı olmazki, acaba bir şeyleri mi değiştirdiler veya free (bedava) kullanıcılara indirme limiti getirmiş olabilirler.

Yer olmaması sizin hdd nizde boş yer mi yok acaba?

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Yok değil. HD'de 1 TB'lik yer var. :) Ona da baktım şüphelenip. Tarayıcınızın depolaması dolu diyor. Sonunda öylece bekliyor.
Farklı bir uyarı verdi. Mega'da Zip dosyaların indirme limiti 2 Gb'a kadarmış. "Bu cihazda depola ve engelle" seçeneği sundu. Bende bu cihazda depolamayı seçtim. 3.67 GB olan zip dosyasını 2.3 GB olarak indirdi. Ama açmıyor zip'i. Böyle bir dosya bulunamadı diyor. İndirememiş sanıyorum. Durum bu son tahlilde.:)

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,441
hiçbiryerde :)
İndirme limitleri ile ilgili olmalı.
Her site 200, 400 mb, 1, 2 gb. gibi
dosya boyutunun üst sınırını veriyor.

İndirmeyi tamamlayamadığı için hiç
görünmüyor demek ki.
3 gb. lık tek bir dosyayı indirmek için
paralı üyelik isteyebilirler.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Tek tek indirdim artık ne yapayım.:) Hepsini seçme imkanı veriyormuş. Teşekkürler arkadaşlar

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508

Sanırım diskte firefox ya da explorer ya da crome için ayrılan tampon dolmuş. firefox kullanıyorsanız;adres satırına yazın şunu yazıp entera basın. about:preferences#advanced
Eğer tampon hafıza limitlenmiş ise oradaki işareti kaldırın. Çok büyük ihtimal ile eski indirdiğiniz kısım güme gitmiş olabilir.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Sevgili ekenciz bilgi için teşekkür ederim.
"Otomatik önbellek yönetimi devre dışı" olarak gözüküyor, işaretli değil.
Eğer işaretli olsa baktım en fazla 1024 MB ile sınırlıyor.
Şu anda hem web hem de uygulama önbelliği başlıklarında 0 bayt kullanıyor diye yazıyor.

KjB9Sz.jpg

Fakat ben Chrome'da kullanıyorum. Bahsettiğim sorun Chrome da olmuştu.:)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Ne kadar çok barındırıcı site kapandı yaklaşık 15 yılda benim bildiğim bir 10 civarı bu tip site ya kapandı yada kapatıldı.Ne yazık ki kapitalizm bu tip karşılıksız iş yapmaya hoş gözle bakmıyor.Evet ilk çıkan bir yayının paylaşılmasına ben de karşıyım ama iş artık salt bilginin bile para amaçlı satılması noktasına getirildi.Hatta bazı yabancı üniversiteler bunu şu anda abartmış ve bir sayfalık bir şey için bile para alır hale gelmişlerdir.Bunu yapanlar kapitalizm ağası ülkelerin okulları ama birileri hala buna rağmen bu savaşı veriyorsa onlara da helal olsun demek düşer.

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,696
arkadaşlar, bu balina yavrusu dallamanın bir tek lafına inanmıyorum, siz de inanmayın; her ne diyorsa, tersini yapın. Böyle konuşmasının sebebi ya yeni çıkaracağı bir ürünü pazarlama niyeti, ya da o yağlı ensesinde FBİ'ın nefesini tekrar hissedip tırsması.
Bu adam gençliğinden beri hep yalan söyler, hep kandırır; daha internet öncesi zamanlarda oyun kopyalayan çoluk çocukla güya dost olup yakınlık, samimiyet kurar, sonra da onları ve onlardan edindiği bilgileri telif avukatlarına satardı...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
...Böyle konuşmasının sebebi ya yeni çıkaracağı bir ürünü pazarlama niyeti...
Muhtemelen durum bu... Kendisi de yeni bir oluşum peşinde olduğunu açıkça söylüyormuş zaten... Ancak bu habere dünya genelinde ciddi kanallarda yer verildi. Ben Debian.Tr.sitesinden aldım.

Şurası doğru olabilir; zât-ı muhterem, "siteyi Yeni Zelanda hükümeti ele geçirdi, dosyalarınızın akıbetinden artık emin olmayın," diyor.