İspanya Arda'yı Konuşuyor

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu

Barselona'dan "Hoşgeldin"...

Atletiko'dan "Teşekkürler"...

As

Marca

Mundo Deportivo

Gökçen Eke (Ajansspor'dan aldım.)

İsteyen dalga geçebilir, cidden gurur duydum. :)

lion35

Aktif Üye
26 Mar 2009
463
2,182
İzmir
Bir Galatasaraylı ve türk olarak gurur duydum,inşallah daha çok futbolcumuza nasip olsun ülke futboluda ilerlesin.

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
262
1,442
Dün akşam yazar Hakan Can, TV kanallarından birinde Arda Turan’nın geldiği son nokta için çok enteresan bir açıklama getirdi:
Arda futbol sistemimizin bir defosudur… Yıllardır yetiştirmeye değil de köreltmeye meyilli bir futbol sistemimiz olduğunu
düşünürsek, gelinen son noktayı sistemin değil Arda’nın kişisel başarısıdıdır demek pek haksız bir görüş gibi gelmiyor bana da...

Zaten sokaklarda Barcelona formasıyla dolaşan ve sayıları her geçen gün artan yeni nesil Türk Barça taraftarlarının sayısı görünen
o ki Arda sonrası iyice zirve yapıp ikiye üçe katlayacak... :)

Başarılar Kral Leonidas, hayırlı olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Arda'nın yanında, taraftarı olduğum Galatasaray adına da, Türkiye adına da çok gurur verici bir olay. Kolay kolay kimseye nasip olmayacak transfer ve başarı öyküsü. Bugün Barcelona'da oynamak, oradan istenmek büyük bir onur kaynağıdır herkes için. İleride Avrupa'da top oynamayı düşleyen bir çok Türk genci için de çok önemli bir örnek olacaktır "Bayrampaşa'nın çocuğu" Arda Turan... Allah yolunu açık eylesin...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
...sistemin değil Arda’nın kişisel başarısıdıdır demek pek haksız bir görüş gibi gelmiyor bana da...
Bundan kuşkusu olan var mı bilmiyorum.

O çocuk Allah'ın (ille de) futbol oynaması için yarattıklarından biri bence. Birkaç yıl önce bir röportajında okumuştum; "ben futbolcu olmasaydım bile şu an halı sahalarda top oynuyor olurdum." diyordu.

Yetenekli, samimi, sevimli... Eminim orada da başarılı olacaktır.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Real Madrit'i yani kralın takımını tutuyordum bunca yıldır her nedense,demek ki tercih değiştirmenin vakti gelmiş...
Arda'ya ve de dolayısı ile Barcelona'ya selam.

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
356
500
Ardanın geldiği nokta elbetteki başarıdır ama biraz abartmıyormuyuz.Görende Aya ayak bastı sanacak.Bu Avrupaya karşı ezik duruşumuş gitmedi gitmeyecek gibi görünüyor.Osmanlının son dönemlerinde başladı bu olay.Tamam bir top oyunu bir futbolcumuz büyük bir takıma gitti bravo ama seksenmilyona ulaşan bir ülkenin Arda gibi kaç futbolcusu var.?Üç beş milyonu bulan nüfuslarıyla Hırvatlar Sırplar hatta son dönemde Bosnahersek bile bizden önde gidiyor.Bir futbolcumuz bir kulübe gittiğinde bu kadar olay oluyorsa bu ülke bir dünya şampiyonu olsa ne olur Allah bilir.