İnsan!...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Bugün (aslında dün demem lazımdı) galiba ters tarafımdan kalktım; bütün sıkıntılı şeyler gözüme batıyor.

Lütfen aşağıdaki korkunç habere ait resmin alt tarafındaki, sarı daire içine aldığım insana bakın; eminim siz de benim gibi sinir olacaksınız...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

"Beavis and Butt-head" çizgi karakter çiftinden "Beavis"a çok benziyor 'adam'. Tıpkı onun gibi sırıtmış. Bu yarım akıllı sitcom karakterleri de antisosyal kişilerdi hatırlanacağı gibi. Zaten adlarında bile hayır yok. Birinin adı, "mizah dergisi" deyimiyle "döt-kafa"!
B_B.jpg

Sizin paylaştığınız fotoğrafın bir başka versiyonu. Aslında bir haber klasiği. Yaşlı bir turist ölmüş, plajda
yatıyor. Diğer tatilciler olaydan hiç etkilenmemiş gözüküyorlar, eğlencelerine ara vermiyorlar bile. Yer: İtalya'da bir plaj, ölen kadın 78 yaşında bir Rus turist.

article_0_1_A625_BBA000005_DC_208_634x423.jpg

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
İnsanların o anda ki psikolojik durumlarını anlamak lazım. Ne yapacaklarını bilmediklerinden olabilir. Ben cenaze evlerinde insanların-bir an- kahkaha atarak güldüklerini çok gördüm.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
İletişim, sinema, bilgisayar ve benzerleri aracılığıyla evimize o kadar çok felaket sahnesi görselleşmiş halde geliyor ki, normal yaşamlarını sürdürebilmek için bunların üzerindeki etkisini kıracak bir yol bulması gerek insanın. İletişim araçlarının bu olayları sıradanlaştırması ve bunun karşılığında insanın da duyarsızlaşmaya başlaması şaşılacak bir şey değil aslında... Bireysel hayatında 40 yılda bir defa olacak bir şeye verdiği tepki ile her hafta onlarcasına (dolaylı yoldan da olsa) şahit olduğu bir şeye verdiği tepki arasında fark oluşması kaçınılmaz...

Bu enformasyon bombardımanı arasında insanlığını yitirmeyenlere ne mutlu...

12 Şub 2010
15,006
543,642
KARAOĞLAN dostumun görüşüne katılıyorum bu konuda:)

Ama sevgili hadon dostumuzun keskin gözünden hiç bir şey kaçmaz