Buffalo Belle...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Çok iyi tanıdığımız, Amerikan ordusunun et ihtiyacını karşılamak adına binlerce bizonu tek başına öldürmesiyle bilinen ve çoğunlukla da gazeteci ve yazarların şişirmesiyle yapay bir kahraman haline gelen William Frederick Cody ya da bilinen adıyla Buffalo Bill şahsen benim pek hazetmediğim çizgi romanlardan birisidir. Ancak Powerhouse Books tarafından basılan ve erken dönem western çizgi romanlar ve 50'lerin başlarına kadar olan dönemde -ki Golden Age olarak nitelendirilmekte- yayımlanan Golden Age Western Comics isimli inceleme kitabında gördüğüm bir karakter keşke bildik Buffalo Bill'den daha fazla tutsaymış diye düşündürdü beni.

be3R9cA.png

Bu çizgi romanda kızıl saçlı bir hanımefendi de yine çağdaşları gibi silah taşıyor, kötülerle mücadele ediyor, çok iyi ata biniyor, hızlı silah çekiyor, kement kullanıyor vs...

k4hr40V.jpg

Kısaca Buffalo Belle ya da Belle Trent bir kadın olarak vahşi batının tehlikeli havasına mini eteğiyle son derece ayak uydurmuş gibi görünüyor...
Ne dersiniz, siz de Buffalo Bill'e tercih etmez miydiniz?

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Sahte kahramanlardan maalesef zannedilenden fazla var...
Buffalo Bill gibi bazılarına filmlerde çok güzel göndermeler yapılıyor.
İnsan o esprileri fark edince ayrı bir keyifleniyor tabi.
Ha, bu bayanı o file pardon, Bill'e tercih ederdim açıkçası :)

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Amerikan ordusunun et ihtiyacını karşılamak... :)

"Tanrı geçmişi değiştirmez ama tarihçiler değiştirebilir" demiş Samuel Butler diye biri
ve "Tarih, üzerine anlaşılan bir yalanlar kümesidir" diyerek noktayı koymuş Napolyon...
Anlayana tabi... bunların üzerine ben ne söylesem kifayetsiz kalır.

Ne dersiniz, siz de Buffalo Bill'e tercih etmez miydiniz?

Kesinlikle ederdim. Ama ben yine de önünde Buffalo takısı olmayanını, yani Belle Trent olanını alayım da
gecenin bu vakti katledilen milyonlarca Bizon'un günahına ortak olmayayım.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Eski Hollywood yıldızlarında daha çok scanfan ile Haluk Bey bilgilidir.Bu
Buffalo Belle sanki Jane Russell'e benziyor.Ne dersiniz?

12 Şub 2010
15,006
543,719
Amerikan ordusunun et ihtiyacını karşılamak... :)

"Tanrı geçmişi değiştirmez ama tarihçiler değiştirebilir" demiş Samuel Butler diye biri
ve "Tarih, üzerine anlaşılan bir yalanlar kümesidir" diyerek noktayı koymuş Napolyon...
Anlayana tabi... bunların üzerine ben ne söylesem kifayetsiz kalır.

Kesinlikle ederdim. Ama ben yine de önünde Buffalo takısı olmayanını, yani Belle Trent olanını alayım da
gecenin bu vakti katledilen milyonlarca Bizon'un günahına ortak olmayayım.

Kızılderilileri medenileştirmek için milyonlarcasını katlettiler; geriye kalanlarını da rezerv dedikleri kamplarda tecrit ettiler, yaşam biçimlerinin vazgeçilmezi olan buffaloların kökünü kuruttular insan hakları şampiyonları

Sonra Hiroşima ve Nagazaki'deki Japonlara uygarlık getirdiler, daha sonra da Vietnam'a

Dünyaya uygarlık öğretmek tutkularına Afganistan ve Irak'ta devam ediyorlar

Haydutları ve katilleri bile kahramandır
Jesse James, Bill Kid, Daltonlar, Sundance Kid, Butch Cassidy, Al Capone, Dillinger için filmler çekmişler, çizgi romanlar yapmışlardır

Onlardan öğreneceğimiz çok şey var; özellikle soykırım konusunda

Eski Hollywood yıldızlarında daha çok scanfan ile Haluk Bey bilgilidir.Bu
Buffalo Belle sanki Jane Russell'e benziyor.Ne dersiniz?

Aynen öyle sevgili caretta:)