Sigara Zararlıysa Neden İçiyoruz

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Süper bir kampanya olmuş, işte budur....

Bu arada diğer bitkilerden yapılan uyuşturucuları yasaklayıp tütünden yapılanını yasal olarak sattırıp milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan kapitalist düzenin tüm dünya yöneticilerini de kınıyorum....

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
konuankar090.jpg

Cafer Zorlu'dan insanın sigara içme evrimi.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Finalini böyle beklemiyordum, güzel ve zekice hazırlanmış bir çalışma. Bizimle paylaştığın için teşekkürler. Hemen Face ve Twitterda paylaşıyorum.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Ama.aslında fena da değil hani şu meret......
En az yirmi kere bırakmayı denedim olmadı,azaltarak bırakayım dedim hiiç olmadı.Ancak,bir doktorun bana''içersen ölürsün''demesini bekliyorum,işte o zaman vallahi sigaranın yanından bile geçmem...

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Ama.aslında fena da değil hani şu meret......
En az yirmi kere bırakmayı denedim olmadı,azaltarak bırakayım dedim hiiç olmadı.Ancak,bir doktorun bana''içersen ölürsün''demesini bekliyorum,işte o zaman vallahi sigaranın yanından bile geçmem...

Genelde doktorlar onu iş işten geçtikten sonra diyorlar... Üniversiteden bir arkadaş vardı, bildim bileli sigara içer, daha 40'lı yaşlarda, geçende ateş, öksürük filan derken hastaneye gitmiş. Orta seviyede KOAH olmuşsun demişler. Bir başka üniversite arkadaşımın babasını da geçende gene KOAH'tan uğurladık öbür tarafa...
Sigara, bence dünyada nüfus artışını dengelemek adına üretimi ve kullanımı yasaklanmamış bir meret, bir de tabii insanların hayatları karşılığında bu sektörden milyarlarca dolar götüren sigara tröstleri var...
Şahsen tanıdığım bir Amerikalı aile var, ünlü bir sigara markasında aileden kurucu ortaklık payları var, epey para kazanıyorlar tabii her sene. Türkiye'ye de ara sıra gelirler, hiçbirini sigara içerken görmedim, bir kere sormuştum, parayı götürüyorsunuz ama sigara içmiyorsunuz diye, o kadar salak mıyız diye cevap vermişlerdi...

Özetle bu oyuna alet olmayın hem paranız hem sağlığınız gitmesin, sizi sevenleri de üzmeyin boş yere... Ben de ortaokul da lise de özentiyle içmeye başlamıştım, kendimi bildikten ve zararlarını gördükten sonra, bir gün, bir daha içmeyeceğim dedim ve içmedim, bu kadar basit...