Bu Haftaki Penguen ve Gırgır

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
2606201267303111318.jpg

27062012532650394.jpg

Bu haftaki Penguen ve gırgır kapaklarıdır bugün çıkmıştır tanesi 2 tl her keseye çizgi.Ben aldım herkese tavsiye ederim yani sıcağa strese trafiğe iyi geliyor.Sadece aldığım 2 derginin kapağını paylaşmak istedim belki beğenenler olur ve almak isteyenler olur diye.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
2 dergi * 2 tl * 4 hafta : 16 tl'ye her ay lal'dan iki adet çizgi roman almayı yeğlerim... 20 krş maliyetli dergiyi 2 tl ye kakalıyorlar...eskiden gazete fiyatına çıkarlardı vatandaşı düşünürlerdi... Dağıtım şirketlerini bahane ettiler zam üstüne zam... En iyisi çr okuyun bol bol;)

Son düzenleme:

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
Yukardaki gibi cesur kapaklar karikatürler yapmak kolay değil tabi nedeni bir sayfa bile reklam almıyorlar e sonuçta kimseye bağlı olmadan iş yaparsanız ve editörlerin sansür makaslarına takılmasanız böyle güzel eserler çıkıyor ortaya.

Karar bütçe sizin nasıl keyif alıyorsanız tabi.İkiside çizgini farklı dalları.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,914
2 dergi * 2 tl * 4 hafta : 16 tl'ye her ay lal'dan iki adet çizgi roman almayı yeğlerim... 20 krş maliyetli dergiyi 2 tl ye kakalıyorlar...eskiden gazete fiyatına çıkarlardı vatandaşı düşünürlerdi... Dağıtım şirketlerini bahane ettiler zam üstüne zam... En iyisi çr okuyun bol bol;)

yazdıklarına katılaraktan seni de , kendimi de kınıyorum. bunlar da abartıyor bu fiyata dergimi olur derim, çok kızarım hemde alırım. kimse beni zorlamıyor almam için ama alıyorum. birde dergi maliyeti sadece kağıttan oluşmuyorki. 20 kuruşu geçer, nerden baksan 50 kuruş vardır.

kparker

Süper Üye
5 May 2012
157
834
mizah dergileri reklam almadan sadece satış geliri ile varlığını sürdürür. çünkü reklam alır ise kendi varlığı ile çelişir, muhalif kimliğini kaybeder ve yaptığı artık mizah olmaktan çıkar.
sizin bütçenizin bu fiyata yetememesi ayrı bir konu, bir derginin pahalı diye nitelendirilebilmesi ise ayrı bir konudur. onlarca mizahçının emeği ile oluşan mizah dergileri eğer fiyat meselesi hakkı ile incelendiğinde görülecektir ki pahalı değildir. ayrıca her mizahsever mizahtan başka geçim kaynağı olmayan mizahçıları ve dergileri desteklemelidir.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Çizgi roman yanında mizah dergilerinin de desteklenmesi gerektiğine gönülden inanıyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Gırgır ı sözcü gazetesi çıkarıyor ve içlerinden bir kaçı arkadaşım ben de desteklemek isterim ama çoğu mizah dergisl istediğim kalitede çıkmıyor bu fiyatı haketmiyor. Tek avantajları gazete satılan yerlerde rahatça bulunabimesi...;)