Zagor ve Tex'in Sonunu Görebilecek miyiz???

Namport

Yeni Üye
26 Ara 2015
87
86
https://t.me/pump_upp
Zagorun Ve Tex Willerin Finali görebilecek miyiz? acaba merak ettim aralıksız yayınlıyorlar.Zagoru Sonu ne olacak?
Tex Willerin`de sonu ne olacak ? Her kahramanların ömrü vardır....

Sonları ve Finalleri görebilecekmiyiz?? yoksa biz öldükten sonra mı ...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
Dikkat çekmek için etkili bir yöntem ve soruda gerçekten tez sorusu ne olacak sonunda.
Sanırım cevabı bilmek istemiyoruz.
Benim açımdan ömrüm yettiği kadar devam etmesini çok isterim.
Sevgili Namport yeni üyemiz bu nedenle haklıda.
Daha öncede benzer bir tartışma konusu vardı.
Yayınına son verilen ölen kahramanlar adı altında.
Bence güzel bir soru ama kendimden emin olarak söyleyeyim bilmek istemem.
Yıllarca takip ettiğim dostlarım Zagor ve Teks kabul edemem ömürlerinin bittiğini.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Mister No güncellenerek ve bazı değişikliklere giderek tekrardan başlatıldığı içindir diye tahmin ediyorum. Zaten aynı şekilde Zagor ve Tex'in Amerika'daki karşılığı sayılabilecek Batman, Örümcek Adam gibi karakterlerin de maceraları karakterler popülerliğini korudukça bitmeyecektir. En fazla arada ölüp dirilirler o kadar. Sonuçta bu işler ticari şeyler ve işin maddi yönü manevi yönünden daha önemli.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Konuyu sizlere ilginç gelenler bölümüne taşıyıp başlığını da değiştirdim.
Bu çizgi romanların sonu maalesef pek romantik nedenlerle gelmiyor.
Satış adetlerinin düşmesi sonlarını getiriyor.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Fumettilerde genelde kahramanlar asla ölmezler... Ayrıca Bonelli bu olaydan maddi zararla çıkar... en dandik fumettilerde bile ölüm nedeni ile yayım durdurulmaz, anca zarar ederse durur...

Bir tek istisnasını Alaska'da (Ken Parker) gördüm... Onun da nedeni kronolojik olarak hikayelerin belli bir sıra izlemesi idi... Vadesi doldu ve öldü... Aslında bu sebepten fumetti sayılmaz bence...

Şimdi Yüzbaşı Tommiks'i düşünün ilk macerada acemilikten yüzbaşı rütbesine yükselir, Albayın kızıyla fingirdeşir, ne rütbesi artar ne onla evlenir... Ne de dostları Konyakçı ve Dr. Sallaso yaşlanır ve ölürler... Aynı Tommiks gibi

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,611
İzmir
Acaba sonu görecek miyiz diye sorulan iki kitap var.
Bir ünlü manga serisi One Piece, diğeri ise Game of the Thrones.
Çizgi romanlar için genelde bir son yoktur. Satıldığı sürece tabi.

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,357
12,891
iskenderun-Hatay
Çizgi romanların çizerleri ölür ama kahramanları ölmezler. İyi ki de ölmezler. Teks, Zagor, Mister No ölürse hangimiz üzülmeyiz ki. Çocukluğumuzdan bir parça yok olur geriye hüzün kalır ..

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Acaba sonu görecek miyiz diye sorulan iki kitap var.
Bir ünlü manga serisi One Piece, diğeri ise Game of the Thrones.
Çizgi romanlar için genelde bir son yoktur. Satıldığı sürece tabi.

Bu listeye Berserk mangasını da ekleyebilirsiniz. Gerçi ben bu kitapların hiçbirini okumuyorum o yüzden içim rahat. :d

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,381
Allah sonlarini hayir etsin diyorum, cok pis islerle ugrasiyorlar, herkes kendini kurtarir olan gene onlara olur. :( :)