Hamo Ağa'nın 60 torunu karne aldı

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,847
Navajo Köyü
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Durumun korkunçluğunu trajikomiklik ile atlatmaya çalışsak bile yetmiyor.
Cümle 5 karısından diye başladı yahu!
Ne yazık ki ülkemizde durum bu...
Ön ayak olmayalım desteklemeyelim bu durumları.
Oralarda yaşayan yeni nesil bile durumdan rahatsız.
Gelecek kaygısı yaşamak iyi bir şey değil.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Güleriz ağlanacak halimize. Kim bilir yeterli ilgi ve şefkati bulamayan bu çocuklardan kaç tanesi suça bulaşacak, belki de ömürlerini demir parmaklıklar arkasında sürdürecekler..

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
Ah kadınlarımız ah! Birey olarak görülmeyen insan oldukları bile unutulan kadınlarımız.Hamo ağanın 5 karısı olarak ancak anılabilen sâdece sayı olarak bu haberde yer alan kadınlarımız.Hamo ağanın kız torunlarını sayı olarak anılmaktan kurtardığımız ismiyle cismiyle başarıları ile özgür bireyler olarak haberlerde görebildiğimiz vakit adam oluruz.

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,696
Güleriz ağlanacak halimize. Kim bilir yeterli ilgi ve şefkati bulamayan bu çocuklardan kaç tanesi suça bulaşacak, belki de ömürlerini demir parmaklıklar arkasında sürdürecekler..

Gene bunun gibi birini bir programda haber-röportaj tarzı sunarken, adam çocuklarının isimlerini sayamamıştı....

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,847
Navajo Köyü
Durumun korkunçluğunu trajikomiklik ile atlatmaya çalışsak bile yetmiyor.
...

Gerçekten yetmiyor...
Bu olaya akıl sır erdiremiyorum.
Bahsi geçen 200 torunda hemen hemen çoğu akraba evliliği...
Ağa zengin başkasını layık görmemiştir çocuklarına...
Umarım çocuklar fiziken sağlıklı doğmuştur.
Manen de dedelerine çekmemişlerdir.

Son düzenleme:

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Ağalar, sahip oldukları arazilerin çok geniş olmasından dolayı mı ya da kötü bir gaye için mi bu kadar çocuk yapıyorlar bilmiyorum.Bilerek, isteyerek sayıyı artırdıkları kesin.Fotoğrafa bakmadan önce, bitkin bir adam beklerken dağ gibi bir adamı görünce bu sayıyı isterse daha da artırabileceğini düşündüm.(Yetmiş dört yaşındaki bir adamın da çocuk sahibi olduğunu TV'den duymuştuk).Ağanın maddi durumunun kötü olduğunu da hiç sanmıyorum.Arazilerin iyice daraldığı, iş bulmanın çok zorlaştığı günümüzde fazla çocuğa gerek yok.İnşallah yeni nesiller, bunları örnek almazlar ve bunlar geçmişte kalır.Bir tarafta beş eşi olan adamlar, diğer tarafta ise bir türlü evlenemeyen insanlar...

Son düzenleme: