Bana çizgi romanı sevdiren adam...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Pek çok kez ailelerimizin çizgi roman okumamıza hoyratça karşı çıkışlarından bahseden serzenişlerle karşılaştık. Ben bu konuda şanslı sayılabilecek azınlıktanım. Babam, amcam ve hatta yengem -ki kendisi hâlâ sıkı bir Killing okurudur- hep çizgi romanla içli dışlı olduk. Babamın eve her gelişinde ortaya çıkardığı bir kucak Teks'i o gece mutlaka okumadan bırakmazdık. Ertesi gün o Teksler gider, Mister No'lar, Zagor'lar, Kit Taylor'lar gelirdi. Nereden bulduğunu asla sormaz yutarcasına okurdum ne bulursam.
E o kadar iyiliği dokunmuş bir adama kitap getirme sırası da artık değişti tabi. Her ne kadar o hâlâ okumadığı macera olmadığını iddia etse de, aynı macerayı elli kere okuma alışkanlığı elbette yaş kaç olursa olsun değişmiyor.
Resimde Kit Taylor'un yeni basımlarını beğenmeden okuyan babamı görüyorsunuz.

Not: Bu arada, 7-8 ve 9. sayılarını iki akşamda okuyup bitirdi. :)

dsc06083qiq.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,642
Yanında sehpa, üzerinde çay ve barış çubuğu göremedim:)

Ama eski toprak çizgi romancı böyledir

Çizgi roman, sadece çizgi roman olsun yeter, başka çerez istemez. Okurken dünya ile irtibat kesilir. Yeni deyimle başka her şey kapsama alanı dışında kalır

Harikaaaaaa sevgili bakunin, harika bir fotoğraf bu. Sevgili hadon'un Kaleiçi İkindisini bile geçtin bununla

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Selamlar olsun efendim. Babanızın ellerinden öperim.
Okumayı seven babalara sahip olmak herhalde bizim en büyük şansımız. Fırsatını bulmuşken okuma sevgisi aşılayan babamı da buradan anmak istiyorum. Üzerimdeki emeğini nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. Bütün babalara selamlar olsun diyerek de bu yorumu sonlandırıyorum. Aksi takdirde uzayıp gideceğim diyor :)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Armut dibine düşermiş İlker Bey.Çizgi roman tutkunu bir babadan da sizin gibi bir çizgi roman sevdalısı evladı olması beklenirdi.Allah babanıza uzun ömür;ve daha nice çizgi romanlar okumak için gözlerine fer versin...

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Böyle bir babaya sahip olmak ne mutluluk.
Sevgili Bakunin kardeşim babanıza sevgi ve selamlar.

hozal

Yeni Üye
28 Ocak 2013
50
101
Sayın "bakunin", babanıza Allah'tan sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. Eski yıllarda, genellikle ebeveyinler çizgiroman okuyan çocuklarına destek vermek yerine, engelleyici bir tutum sergilerlerdi. Şimdiki babalar nasıl davranıyorlar bilemiyorum. Ama şimdi çocukların çizgiroman okumadıklarını biliyorum. 1964 yılında 6 yaşımdayken, benim şimdi hayatta olmayan babam eve ZIPZIP dergisi ile gelmiş ve bana ilk çizgiromanımı hediye etmişti. Bunu takip eden senelerde o kadar meraklısı olmuştum ki babam sonradan tutum değiştirmiş, satın aldığım çizgiromanları küçümsemeye başlamış, fiilen engel olmasa bile olumsuz tavır sergilemeye başlamıştı. Ama iş işten geçmişti ve ben onları alıyor ve okuyordum. Yıllar geçti; kendi çocuğum 1990'lı yıllarda ilkokula giderken, ona okuması için çizgiroman verdiğimde ne yazık ki okumuyordu. Babanızın çizgiroman okurken çekilmiş fotoğrafını görünce çok hoşuma gitti. Onun hızında olmasam bile benzer sahneleri evimde ben de sergiliyorum. Bu arada bilen varsa bir şey sormak istiyorum: TOLGA ne oldu, çıkmayacak mı? Yayıncısının değiştiği yazılmıştı. Bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevineceğim. TARKAN yok... KARAOĞLAN, SONY RİNGO, FARUK GEÇ vs... yok. Hiç olmazsa TOLGA devam etseydi...

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
Öncelikle babanıza sağlıklı hayırlı uzun ömür dileyelim.
Bu tür baba az ya da çok az veya hiç denecek kadar az bulunur, yine iyi imişsin sen :)
Ben dergi alıp dükkandan çıkardım babamla karşılaşır tekrar :)dükkana dönerdim :D
Neyse, Allah babanıza, babanız size, siz de bize
daha ne isteyelim, teşekkürler :)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Arkadaş kitabın içine düşmüş,resminin çekildiğinden haberi yok,Sevgili "profesör"ümüz çaydan "barış çubuğu"ndan söz ediyor.Onlar sehpaya gelseydi el sürülmeden geri giderdi.Biz böylesine bir "özgür" ortamı babamız yaşadığı sürede hiç tatmadık.Baskıcı ortam bizim için kışkırtıcı mı oldu ne...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Küçük bakunin ve büyük bakunin'e selam olsun öncelikle..
Ancak sabahtan bu yana düşünüyorum bana bu çizgi romanı kim sevdirdi diye..
Bir türlü bulamadım..
Ah bir bulsam ..

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,313
benim babam bana asterix ve milliyet çocuk alıyordu. aldığı kitapları takasa verince kızıyor biriktir oğlum diyordu. çok olmasa da alıyordu ama anneciğim baktı ki çizgi roman okumaktan ödevleri aksatıyorum, bütün kitapları toplayıp saklıyordu ödev yoksa çizgi roman yok! babamı da korkuttu ve kitaplar azalmaya başladı ama bu sevda biter mi.. bitmez!..
Allah size ve babanıza uzun ömür versin, gerçekten resim çok şey anlatıyor.

espermeset

Yeni Üye
28 Kas 2012
17
13
idol gibi, posterlik fotoğraf, odaya asacaksın, gelip te; hala ne çizgi romanı yaşın kaç? diyene sus işareti yapıp göstereceksin...ellerinden öperim...

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Süper baba dedikleri bu olsa gerek.. bizimkiler köşe bucak sakladığım kitapları bulup yakarken millet ailecek keyif dünyasında yaşıyomuş valla :) Kıskanmadım desem yalan olur.. kocaman sevgilerimi yolluyorum bu güzel aileye :)

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
vay be baba baba duy sesimi
örnek al bakunin abinin babasını
çr nı bırak kpss ye çalış diyorsun
sende haklısın ama
zagorun, conanın, marty amcanın, canına yandığımın öyle maceraları var ki
gelde çalış
hem belki çr kpss de çıkar
sadece ben doğru yaparım puanı kaparım:)

apas

Yeni Üye
5 Haz 2013
16
11
Ne mutlu size kardeş. Benim öyle kızacak engelleyecek babam olmadı. daha okumayı öğrenmeden kaybettim. Yani bu eski adıyla tommiks teksas'ı kısıtlanmadan okuyarak büyüdüm. Babanıza uzun sağlıklı ömürler. Emeğinize sağlık.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Harika bir foto. Oğullar babalarına çekermiş demişti bir hükümet yetkilisi bir videoda :D doğruymuş. Bir şey sorucam. Yeni sayılabilecek çizgi romanlara o kuşak nasıl bakıyor Sevgili Bakunin ? Yani mesela bir Nathan Never, Julia, Saguero gibilerini beğeniyor mu ? Sağlık, huzur ve mutluluk dolu uzun bir ömür diliyorum...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Harika bir foto. Oğullar babalarına çekermiş demişti bir hükümet yetkilisi bir videoda :D doğruymuş. Bir şey sorucam. Yeni sayılabilecek çizgi romanlara o kuşak nasıl bakıyor Sevgili Bakunin ? Yani mesela bir Nathan Never, Julia, Saguero gibilerini beğeniyor mu ? Sağlık, huzur ve mutluluk dolu uzun bir ömür diliyorum...

O videoyu ben de izledim. :)
Yeni nesil çizgi romanları hiç okumuyor bizimkisi.
Ver ona Tommiks, Teksas, Zagor, Tex sabaha kadar okusun.