Müzik Setleri

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,191
Kendi Koltuğunda
Müzik Setleri
Arkadaşlar çocukluğumun gözdesi olan bu müzik setleri her zaman aklımı çelmiş derslerde bile müzik setlerive kabinleri çizer olmuştum.Ne tatlı anılardı, kasetlerim çok fazlaydı o zamanlar hem stüdyolarda doldurma yaptırır yeni kasetler içinse sıraya girer isim yazdırırdım.Geleceği günü iple çekerdim.Zaten çocukluğumda hayalimde hep sony,yamahaTechnics,Kenwood,Pioneer katlı müzik setleri vardı.
Pioneer katlı müzik seti daha çok hoşuma gidiyordu.Yüksek kolonları ve anfili ekoloyzerleri hep albeniliydi.Tabiki bunlara sahip olamadım normal çift kasetli çift hoporlörlü sistemlerim vardı ama tatmin olamıyordum.Tabi yıllar birbirini kovaladı yine o sevdaya düştüm desem inanmazsınız.Şimdi evimde son sistem müzik çalarlarım var hala gözüm eskilerde..
Şimdi araştırıyorum eski müzik setlerinden kabinli ve katlı deck bir set almaya karar verdim.Şu an seçim içindeyim ve beğendiklerim var ama ebatları büyük olduğu için kimse kargo yapmıyor ve kargo yapsalar bile kırılma olasılığı çok.
Kara kara düşünürken sizlere biraz resim paylaşayım.

www.youtube.com/watch?v=u9wdLRhPGKU
Videoyu izleyin arkadaşlar.

Son düzenleme:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
Bu sevda bitmez üstad yapacak bişeyler bulamadığımızda dalarız o gayya kuyusunun içine :)
Ben şahsen artık duruldum arayışta falan değilim çünkü sonu yok.Elimdekilerle idare ediyorum.

Bu da benim deck sistemim bir de ayriyeten eski günlerin anısına bir Sony müzik seti aldım arada tıngırdatıyorum :)

8XzPWz.jpg

pMm8gT.jpg

boga

Onursal Üye
27 Kas 2010
184
2,315
Sn. Beymelikli,

Marka olarak Denon, Marantz ve Onkyo tavsiyemdir.
Amplifikatörde ise çıkış gücü yerine Damping factor (min 100) ve signal noise to ratio ( min 98 db) özelliklerine önceliği verirseniz iyi bir seçim yapmış olursunuz.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,191
Kendi Koltuğunda
Bu sevda bitmez üstad yapacak bişeyler bulamadığımızda dalarız o gayya kuyusunun içine :)
Ben şahsen artık duruldum arayışta falan değilim çünkü sonu yok.Elimdekilerle idare ediyorum.

Bu da benim deck sistemim bir de ayriyeten eski günlerin anısına bir Sony müzik seti aldım arada tıngırdatıyorum :)

Sende az kirli çıkı değilmişsin hani..:Ğ

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Daha dün arkadaşlarla bu konuya
benzer bir şey konuştuk. Eskiden
plakçılar çoktu, önlerinden geçerken
genellikle şöyle bir durur, içeriden
gelen -anlatması zor, kutsal yerler
gibiydi plak dükkanları- muhteşem
sesi biraz dinlerdim.

Ben de Pioner, Tecnics, Sony, Yamaha
vs çok farklı parçalardan Hi-Fi müzik
sistemi yapmaya çalışmışımdır amatörce.

Zevk meselesi bu, kaliteli dinlemek güzel.
Müzik güzel...

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Hobi

Aynı sevda ben de var üstat.Türkiye'de 12 adet üretilmiş Beko Festival vardı bende.Fazla açamazdınız , camlar aşağı inerdi.Bir duvardan bir duvara.5 Adet disk takılıp çalınabilirdi.
Eşim başımın etini yedi yedi,at bunu diye.Satmaya kıyamadım,karşı komşuya hediye verdim.Arada görmek istiyorum ama söylemeye utanıyorum.
Eve bakmakla yetiniyorum.Evet güzel günlerdi o günler.Saygı ve selamlar.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,191
Kendi Koltuğunda
Abi istersen komşularına bir sor.Bana göre.:eek:
Bunu almaya yürek ister aklımıza gelmeyen yüksek fiyatlar desem.Bilmem kaç milyon yani eski parayla trilyon kimin gücü yeter bunları almaya ben bunu süper sistem diye gösterdim. Keşke böyle bir sistemim olsa.Ben ilk başta gösterdiklerimden alacağım.Videolar seyirlik.