Göktuğ Özgül çizimler

goktugozgul

Yeni Üye
8 Ocak 2019
9
79
Merhabalar , aranızda yeniyim çizimlerimi paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.19 yaşındayım. Henüz "isimsiz Dünya" adlı bir fanzinde küçük bir hikayem yayınlandı 6 ay kadar önce.Bazı yeni ve eski işlerimi huzurlarınıza bırakıyorum.

aquaman_by_ozgulgoktug_dcwjy6s-pre.jpg

aquaman_inks_w_i_p_by_ozgulgoktug_dcvybg8-fullview.jpg

kin_page_1_by_ozgulgoktug_dco7bka-pre.jpg

kin_page_2_by_ozgulgoktug_dco7bop-pre.jpg

kin_page_3_by_ozgulgoktug_dco7bsb-pre.jpg

kin_page_4_by_ozgulgoktug_dcp5zab-pre.jpg

kin_page_5_by_ozgulgoktug_dco7bwc-pre.jpg

traditional_illustration_for_a_book_cover__by_ozgulgoktug_dco7b8o-pre.jpg

an_awkward_story_of_mine_by_ozgulgoktug_dcr5cg9-pre.jpg

an_awkward_story_of_mine_2_by_ozgulgoktug_dcr5cjl-pre.jpg

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Çok güzel Göktuğ çok beğendim.Çok yeteneklisin.Dünya çapında çalışmalara imza atacağını düşünüyorum.Bu arada yanlış anlamazsan küçük bir eleştiri yapmak istiyorum mızrak tutan el biraz eksik kalmış.Ancak renklendirmeler oran ve orantılar çok iyi proporsiyonlar yerinde.Manga tarzı modeller kullanman tercih tabiki iyi bir senaryoda mutlaka yer almalısın yada bir kahramanı yorumlanan çok iyi olur.Mesela Örümcek Adam İstanbul da gibi olabilir.Bence devam et Göktuğ çok beğendim.

goktugozgul

Yeni Üye
8 Ocak 2019
9
79
Çok güzel Göktuğ çok beğendim.Çok yeteneklisin.Dünya çapında çalışmalara imza atacağını düşünüyorum.Bu arada yanlış anlamazsan küçük bir eleştiri yapmak istiyorum mızrak tutan el biraz eksik kalmış.Ancak renklendirmeler oran ve orantılar çok iyi proporsiyonlar yerinde.Manga tarzı modeller kullanman tercih tabiki iyi bir senaryoda mutlaka yer almalısın yada bir kahramanı yorumlanan çok iyi olur.Mesela Örümcek Adam İstanbul da gibi olabilir.Bence devam et Göktuğ çok beğendim.

Teşekkür ederim ! Bunu duymak cidden onur verici. Ben de zamanla bu eksikliklerimi kapatmak istiyorum . Üzerine çalışıyorum , ayrıca lütfen eleştiri yapın bizim gibi genç çizerler için eleştiri en büyük nimet her zaman.

Şu sıralar Zahiri Çizgi Roman ile ve Amerika'dan bağımsız bir yazar ile görüşüyorum umarım çok güzel şeylere imza atarız birlikte. Örümcek Adam İstanbul'da fikri ise kesinlikle kulağa harika geliyor ! Okuldan boş zaman bulduğum zaman kesinlikle bir çizgi roman çizip paylaşacağım bunun üzerine :)

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Demek ki, içimizden gayet yetehekli insanlar çıkabiliyormuş.

Sevgili kardeşim, durma! Çalışmaya ve üretmeye devam et. Başarılısın ve çok daha başarılı olabilirsin. Ben çizimlerini gerçekten çok beğendim.

İyi hikayelerle çok güzel işlere imza atacaksın.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Çizimlerin gerçekten çok çok güzel.Ufak tefek eksikler de üzerinde çalış çalışa törpülenip düzelecek.
Durma devam et,güzel günlerin seni beklediğini düşünüyorum...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben çizer değilim, ama iyi bir çizgi roman okuruyum...
Kesinlikle usta bir çizgi roman çizerinin işleri bunlar...
Daha çok çalışmayı, alıştırma yapmayı falan bilmem,
bildiğim ve istediğim umarım bu güzel çizgiler hak ettiği başarıya ulaşır...
Tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Çok çok iyi. Tebrik ederim.
Hiç durmaksızın çizmeye devam et kardeşim.
Bu çizgilerle bir kahramanımızın yeni bir macerasını çizebilir,
veya tarihimizden bir olayı,
yahut güncel bir konuyu çizgi roman yapabilirsin.
Harika olur.
Yayınevleriyle bir girişimde bulunmanı salık veririm.

goktugozgul

Yeni Üye
8 Ocak 2019
9
79
Gerçekten sizin gibi ustalardan bunları duymak benim için çok onur verici , çizim şevkimi kesinlikle çok arttıran şeyler söyledikleriniz . Umarım bir gün , sizin yol göstermeleriniz sayesinde ben de bir kahramanımızı veya kendime ait bir öykümü çizme ve yayınlama fırsatı bulurum. Çok teşekkürler !

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Büyük bir yeteneğin var, bu yaşta bile bu kadar harika çizebiliyorsan olgunluk döneminde çizeceklerin kim bilir nasıl olur? Tebrik ederim. Başlangıç olarak küçük hikayeler çizebilirsin, ufkunu Türkiye olarak sınırlandırma, Dünya için hazır ol, yabancı dil öğren. Şans ona hazır olanlara güler. Sen de yetenek olarak kesinlikle buna hazırsın.

marcwhite

Yeni Üye
5 Eyl 2018
17
26
Diğer arkadaşların söylediği gibi yeteneklisin.Ancak şansını kendin arayabilirsin. Büyük üstat Suat YALAZ'ın değini unutma;''Bizi yetenek anlamında cebinden on kez çıkarabilecek insanlar belkide bangladeşte çömlek boyuyorlar'' O yüzden sadece çalışma değil girişkenlik ve Allah'ın yürü ya kulum demesi için biraz dua etmek gerekiyor.

goktugozgul

Yeni Üye
8 Ocak 2019
9
79
Büyük bir yeteneğin var, bu yaşta bile bu kadar harika çizebiliyorsan olgunluk döneminde çizeceklerin kim bilir nasıl olur? Tebrik ederim. Başlangıç olarak küçük hikayeler çizebilirsin, ufkunu Türkiye olarak sınırlandırma, Dünya için hazır ol, yabancı dil öğren. Şans ona hazır olanlara güler. Sen de yetenek olarak kesinlikle buna hazırsın.

Öncelikle çok teşekkür ederim.Hedefim zaten Dünya çapında işler yapmak , akıcı bir ingilizceye sahibim ve şu sıralar amerika'da bağımsız bir yazar ile küçük bir iş yapmaya çalışıyorum umarım başarabiliriz :)

goktugozgul

Yeni Üye
8 Ocak 2019
9
79
Diğer arkadaşların söylediği gibi yeteneklisin.Ancak şansını kendin arayabilirsin. Büyük üstat Suat YALAZ'ın değini unutma;''Bizi yetenek anlamında cebinden on kez çıkarabilecek insanlar belkide bangladeşte çömlek boyuyorlar'' O yüzden sadece çalışma değil girişkenlik ve Allah'ın yürü ya kulum demesi için biraz dua etmek gerekiyor.

Çok doğru söylenmiş sözler. Elimden geldiğince dediğiniz gibi şeyler yapmaya çalışıyorum umarım meyvesini verir zamanı geldiğinde :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Çok güzel çizgiler gördüm,
çalışmaya devam ederek ve
yine çalışmaya devam edip
ve tabii yine çalışıp, kapıları
aşındırarak kitlelere ulaşmak
mümkün... Bunu biliyoruz artık.
Eline sağlık sevgili goktugozgul,
takip etmeye devam edeceğim,
ilerde dünya çapında bir sanatçımız
var denildiğinde de gurur duyacağım.
Selam, sevgi ve saygılar sunuyorum...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Güzel yorumlarınıza ne kadar teşekkür etsem az :) Söyledikleriniz göğsümü kabarttı.

"İltifat, marifete tabidir" der eskiler. Buradaki insanların çizgiye aşina gözleri gayet yapıcı eleştiriler yapmaktan memnuniyet duyacaklardır diye düşünüyorum.

Aquaman'de biraz sorunlar görsem de çizgiroman ve manga sayfalarına bayıldım. Seni takip etmeye devam edeceğim.
Başarılarının devamını dilerim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
İşin teknik boyutundan pek anlamam lakin kesin anladığım tek şey var, göze çok hoş gelen mükemmel çizgilerin var kardeşim. İleride dünya çapında bir çizer olursan buna hiç şaşırmam.. Sana çıktığın bu uzun yolculukta başarılar dilerim..