Çizimler

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay
Selam arkadaşlar. Çizimler 18 yaşındaki genç kız yeğenim Nevin'e ait. Nevin merakla yorum ve eleştirilerinizi bekliyor..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Hatları çok sert çizmiş. Arabayı ve gözlüklü kızı çok beğendim.:)
Benim hiç kabiliyetim yok bu konuda, keyif alıyorsa harika bir hobi.
Tebrik ederim yaptıklarını paylaşsın lütfen, selamlar.:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Çöp adam bile çizemeyenlerin çoğunlukta olduğu dünyamızda çizim yapabilmek kesinlikle bir yetenektir. Çizmeye devam etmesini tavsiye ederim. Ne kadar çok pratik yaparsa kalemi o kadar gelişecektir.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Portre çalışmalarında proporsiyonlarda anatomi hataları var. Ancak duygu resme yansıtılmış bu çok değerli. Portre çalışmalarında bütün hatlar aynı renk değerinde olursa resim anlatılmak istenilen kompozisyondan uzaklaşır. Bu açıdan gölgeleme yapılırken hatlar yumuşatılabilir ise daha iyi olur. Muhtemelen tarama yapılırken kurşun kalem fazlaca kullanılmamış, kullanılan koyuluk değerine bakılırsa. Farklı renk değerine sahip kalemler kullanılırsa daha iyi olur. Göz çizimleri, kulak ve burun çizimlerinde biraz daha çalışılmalı. Kara kalemde en önemli yer neresi derseniz bence göz ve burundur derim. Erkek resimlerinde dudak çok koyu olursa anlamını yitirir. Üst göz çizgisi ile orta dudak kalınlığı daha büyük ve koyu olmalı. Gölgelendirmeler üzerinde biraz daha çalışılmalı gerekirse farklı zemin ve kağıtlar üzerinde çalışmak ustalığı geliştirir. İmgesel çalışmalara da bolca yer verilmeli, çalışmaların bir kısmı imgesel gördüğüm kadarıyla. Olabildiğince göz,kulak ve burun çok büyük çizilerek anatomi tam olarak resme yansıtılmalı. Oranlar konusunda çizgiler ve bilgi olduğu taslak çalışmada görülüyor, daha çok egzersiz yapılmalı, yetenek egzersiz olmadan fazlaca gelişmez, bol bol egzersiz ve anatomi farklı materyaller ve zemin kullanılmalı diye düşünüyorum. Yetenek var, çok daha ileri gidebilir. İyi çalışmalar eleştiri olmadan ilerlemez babından kabul edin yazdıklarımı da. Selamlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Çizimleri çok beğendim.
Kendine güvenen, net ve
dışa dönük bir çizgisi var,
bu bence ileride iyi işler
yapacak olan birinin özellikleri.
Çalışmalara devam etmesini
isterim. Tebrikler ve başarılar.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Bu konuda otorite olmaktan çok uzağım; ama ben beğendim, önemli olan da çizmeyi severek yapıyor olması ki abolardis dostumun yorumunda yazdığı gibi ben de duyguları yansıttığını hissettim... devam etmesini umarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Göremediğiniz şey nedir. Resimler yukarda görünüyor..

Hızlı resim sitesine yüklenen resimler yurt dışında görünmüyor üstadım. Alternatif bir site bulmamız daha iyi olacak gibi...

Bu arada yeğeninize başarılar diliyorum, yorum yapan arkadaşların da ifade ettiği gibi yetenek çalışma ile geliştirilir. Ne kadar çok çalışma, o kadar başarı...

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay