Photoshop'ta Hazırladığım 2. Videom da Huzurlarınızda!

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Çizim videolarımdan sonra, Photoshop'ta katmanları kullanarak hazırladığım 2. videom da huzurlarınızda!
Zengin olmak istiyorum diyenler, mutlaka ama mutlaka izlesin!
İyi seyirler...
Beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın!..
:D

www.youtube.com/watch?v=KiY1J5nSCKA

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Geçen günlerde bir uzman görüşünü yazmıştı.
"Bütün şans oyunlarında kazanma şansınız sıfır. Çünkü çekilişten önce oynanmayan sayı dizinini kendileri oynayıp, hep kendilerine çıkarıyorlar".
O nedenle kazanacağımız tek şey hayal.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
O uzman, yanlış alanda uzman...
Hayal gücü gelişmiş bir uzman...
:D

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324
Geçen günlerde bir uzman görüşünü yazmıştı.
"Bütün şans oyunlarında kazanma şansınız sıfır. Çünkü çekilişten önce oynanmayan sayı dizinini kendileri oynayıp, hep kendilerine çıkarıyorlar".
O nedenle kazanacağımız tek şey hayal.

Sayın "KARAOĞLAN"a katılıyorum. Ayrıca şans oyunları makinelerden online oynanmaya başladıktan sonra benim gözümde hiçbir şekilde güvenilirliği kalmadı. Her ne kadar çekiliş noter huzurunda ve klasik yöntemle, yani dönen çarklardan düşen toplarla yapılıyor olsa da, Ankara'da bir semte hattâ aynı bayiye üstüste büyük ikamiye çıkmasına ne demeli? Ankara, Antalya ve İstanbul'da 4 ilçeye 3 yılda 26 kez büyük ikramiye çıkmış. Tıpkı aynı noktaya on kere yıldırım düşmesi gibi bir şey. Kazananlar da ne hikmetse genelde uzun süre veya hiçbir zaman ortaya çıkmıyorlar. Mesleğim gereği belki milyona yakın insanla yakından ilgilendim, tanıştım, konuştum. Arkadaş dost çevresi de dahil amorti veya düşük ikramiyelerden daha yüksek ikramiye kazanan kimseyi tanımıyorum. Çekiliş noter ve küçük bir izleyici grubu huzurunda yapılıyor, ama TV'den naklen filan verilmiyor. Zaten verilse de uzaktan nasıl anlaşılacak toplardaki minik ağırlık farkları vs. Noter bunları tek tek tartıp ölçüyor mu acaba? Ya da el altındaki farklı çark ve top gruplarından birini seçme, değiştirme veya karma yapma şansı var mı? Mesela çekilişin ortasında bile seyircilerden birinin isteği üzerine çarklar tekrar karıştırılabilmeli (Filmlerde kumarhanelerde bile kuşku üzerine yeni kağıt destesi açtırıyorlar). Somut delil sunamayız ama yukarıdakiler yapılsa, kazanan kişiler hemen ilan edilse hiç olmazsa kuşkular biraz dağılır. Bir de basının bunları uzun süre takip etmesi şart (fikri takip), kazananlar sonradan neden hep yıllar içinde fakirleşiyorlar veya zengin olarak mı kalıyorlar, yoksa bir kara para aklaması mı yapıldı vb. Bu tür kuşkular bir ara basında da geniş yer bulmuş hatta mecliste soru önergesi bile verilmişti. Bu şans oyunlarının bir adı da "enayi vergisi"dir. Yine de tek kolon oynayıp bırakmak lazım, zira devlet bundan vergi kazanıyor, helal olsun. Bazı kurumların da payı var, o da helal olsun. Ama çekiliş her türlü incelemeye de açık olsun. Kazananlar hemen ilan edilsin. Belki biraz garip gelecek ama, elektronik değil de eski usül (spor toto zamanında olduğu gibi) 2 nüsha kağıtla oynanıp bunlar kapalı olarak piyango idaresine götürülüp çekilişten sonra torbalar açılırsa, sayım biraz uzun sürer ama hile ihtimali de çok azalır (zaman kazanmak için kuponları yine makine okuyabilir, bir nüshası sizde ya). Bir de çok büyük ikramiye yerine, bunu 10'a 20'ye bölerek dağıtmak daha iyi olur, orta büyüklükteki ikramiyeler kimsenin iştahını kabartmaz! Bu hile şaibeleri İngiltere, Kanada ve ABD'de de ortaya çıkmıştı. Elektronik ve bilgisayar işin içine girdi mi ondan kork. Sırf bu nedenle elektronik oylama da ABD dışında pek rağbet görmedi.

Dünyadaki En Büyük 5 Piyango Skandalı
İlk skandalda (ABD 1980) farklı ağırlıkta toplar kullanılmış. İtalya'dakinde (1995-1999) çekilişi yapan gözleri bağlanmış çocuklara rüşvet verilmiş, onlar da ısıtılmış, dondurulmuş ya da üzerlerine kaygan sprey püskürtülmüş topları rahatça seçebilmişler. 1999'da Kanada'da piyango şirketindeki işbirlikçiler, bayiler, çalışanlar ve aileleri hep birlikte ekip olarak(!) çalışmışlar, vurgun yapmışlar. Çin'de tek bir adam yazılımın kusurlarından faydalanarak oynamış, milyonlar kazanmış. 2015'te Sırbistan'da çıkan numara ve tabelada yazan farklıymış. Tümünde de cezalar ağır olmuş (Çin'deki müebbet hapse mahkum edilmiş).

Son düzenleme:

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,447
Para büyük olunca ister istemez insanın aklına her şey geliyor... Ben de ara sıra milli piyango bileti alıyorum, ara sıra şans oyunu kuponu dolduruyorum. Neden derseniz, ucuz, kolay ve risksiz bir şekilde kumar oynama heyecanı yaşamak arzumu tatmin ediyorum. Kumarhaneye gidip kumar masasına otursam işin nerede biteceği ve başıma neler geleceği meçhul. Yıllardır (düzensiz olarak) şans oyunları oynarım, kazandığım en büyük paralar TL bazında iki haneli rakamları hiç geçmedi :)

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Para büyük olunca ister istemez insanın aklına her şey geliyor... Ben de ara sıra milli piyango bileti alıyorum, ara sıra şans oyunu kuponu dolduruyorum. Neden derseniz, ucuz, kolay ve risksiz bir şekilde kumar oynama heyecanı yaşamak arzumu tatmin ediyorum. Kumarhaneye gidip kumar masasına otursam işin nerede biteceği ve başıma neler geleceği meçhul. Yıllardır (düzensiz olarak) şans oyunları oynarım, kazandığım en büyük paralar TL bazında iki haneli rakamları hiç geçmedi :)

Sizin adınıza üzüldüm,
bendeki şans kimsede yoktur sanırım.
Bizim mahalledeki tüm sayısal bayileri
büyük ikramiyeleri buldu.
İkisine sayısal, şans topu ve on numara
diğerine süper loto vurmuştu.
Üstelik 5 sene önce sürekli oynadığım yukarıdaki ilk bayiiye
Yılbaşı piyango ikramiyesi vurmuştu.
Bayiiye girip son kalan biletleri alsaymışım
7,5 milyon tl benimmiş.
Olsun sayısal ve şans topu ikramiyeleri teselli oldu benim için...:D
Scanfan'a ve Karaoğlan'a da katılıyorum azıcıktan.
Yıllar önce MPİ'nin müdürü öldürülmüştü, başka türlü susturamamışlar sanırım.
10 sene boyunca gizli kapılar ardında çekiliş yapıldı
biz göremedik tabii.
Noterler görmüş, lakin bizi ne kadar temsil edebilirlerki dimi... :)
Feto olayı patlak verdikten sonra internetten canlı çekilişe başladılar...
10 yıl boyunca bu paralar feto'nun kasasına mı gitti diye düşünmekten kendimi alamıyorum... :cool:

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Bu ülkede herşey bozuk.
Hiçbir şeyine inanmıyorum.
İflah olmaz bir muhalifim.

Yılbaşı çekilişinde 5 milyon kazanan "talihlinin" günlerce yaygarasını yapan gazeteler 25-30 milyon kazanan süper loto "talihlisinin" kim olduğunu merak bile etmiyorlar.