Veliki Blek LMS (Sırpça Teksas)

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sevgili ÇD üyeleri, bu başlık altında, eski Yugoslavyanın en uzun süren 2 yayınından biri olan Lunov Magnus Strip (LMS) serisinde yayınlanan, diğer seri ise Zlatna Serija (ZS) (Altın Seri) dir, Sırpça Teksasların linklerini ilk maceradan başlamak üzere aktarmaya çalışacağım.
Başlarda İtalyan, daha sonraları Fransız ve Yugoslav ürünü Teksas maceralarını bulacağınız bu seride maceraları onların yayın sıralamasına göre ileteceğim.
Yugoslavyada ilk yayınlanan macerayla başlıyoruz.
Umarım Beğenirsiniz.

V. Blek - LMS 128 - Veliki Blek (enwil)-SZ

Veliki%20Blek%20LMS%20128_zpscz9cwwv9.jpg

alternatif link

Sevgi ve saygılarımla

Dr Zeko

Son düzenleme:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Değerli dr.zeko bir fizyoterapist olarak sağlık alanında ortak bir dostunuz olarak çok teşekkür ederim.Bu önemli katkılarınız için.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,677
İstanbul
Sevgili drzeko,

Başladığın yeni seri için çok teşekkür ediyorum.

Lakin yanılmıyorsam bu seri sevgili assad dostumuz tarafından şu başlık altında paylaşıldı.

Yine de onu paylaşımları serinin tamamı değil herhalde. Emin olamadım.

Sevgiler, saygılar.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sevgili drzeko,

Başladığın yeni seri için çok teşekkür ediyorum.

Lakin yanılmıyorsam bu seri sevgili assad dostumuz tarafından şu başlık altında paylaşıldı.

Yine de onu paylaşımları serinin tamamı değil herhalde. Emin olamadım.

Sevgiler, saygılar.

Sevgili direnç11, haklısınız. Assad arkadaşımızın paylaştığı aynı seri.
Sizden özür dilemem gerekiyor çünkü sevgili ve çalışkan dostumun bunları paylaştığını bilmiyordum.
Madem kendisi 224. sayıya kadar gelmiş ben onun kaldığı yerden devam ederim. (Seri 995. sayıya kadar devam ediyor)
Tabii kendisi paylaşıma devam etmeyecekse.
Kendisine bir soralım.

Esad, imas li nameru da nastavis Velikog Bleka od LMS serijala ili ako mi dozvoljavas da ga ja nastavim do kraja?
Pozdrav prijatelju.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sevgili Assad olumlu cevap verdiğine göre, sayın yöneticilerimiz büyük beyaz ve direnç11'e sormak istiyorum.
Assad'ın kaldığı sayıdan sonraki sayıları aktarmaya bu başlık altında mı devam edeyim yoksa Assad'ın açtığı başlık altında mı?
Sırpların çizdiği ve Türkiyede yayınlanmamış Teksas maceralarını ayrı başlık altında yayınlamaya devam etmeyi düşünüyorum.
Ne dersiniz?

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,677
İstanbul
Sevgili Assad olumlu cevap verdiğine göre, sayın yöneticilerimiz büyük beyaz ve direnç11'e sormak istiyorum.
Assad'ın kaldığı sayıdan sonraki sayıları aktarmaya bu başlık altında mı devam edeyim yoksa Assad'ın açtığı başlık altında mı?
Sırpların çizdiği ve Türkiyede yayınlanmamış Teksas maceralarını ayrı başlık altında yayınlamaya devam etmeyi düşünüyorum.
Ne dersiniz?

Buradan devam edebilirsin, sevgili drzeko.

Fırsat bulduğumda iki konu için bir alt forum yaratıp, bu iki konuyu bu alt forumda bir araya getiririz. Dayanamayacağım o kötü espriyi yapacağım: Artık seneye yaparım bu işi. :)

Sırpların yarattığı başka Teksas serileri için de lütfen ayrı konular açın.

Sevgiler, saygılar.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sırpların Teksasları Assad'ın başlamış olduğu seri içinde, ileriki sayılarda yer alacak zaten.
Sırplar LMS serisinin başlarında önce İtalyan, sonra Fransız Teksaslarını yayınladılar. Daha sonra kendi maceralarını aralarda serpiştirmeye başladılar.
Ben diğer başlıkta o maceraları normal seriden ayırıp bir araya getirmeyi düşündüm. Orada kendi linklerimi vereceğim.
Bu başlıkta ise Stripzona'daki linkleri aktaracağım.

Saygılar.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sevgili direnc11, ben seneye bırakmadan başlangıcı yapayım.

Veliki Blek - LMS 225 - Jaguar Sedam Mora (enwil-rescan 2015)-SZ

Veliki%20Blek%20LMS%20225_zpsrcw8hswo.jpg

Alternatif Link

Saygılarımla

Son düzenleme:

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Veliki Blek - LMS 228 - Astronom Dzeremija (enwil-rescan 2015)-SZ

Veliki%20Blek%20LMS%20228_zpso2tyck12.jpg

Alternatif Link

Saygılarımla

P.S. Bu arada bir hususu belirtmem gerekiyor. İndirdiğiniz Sırpça Teksas dosyalarını okumak için açamaz iseniz, dosya isminde bulunan Yugoslavların bizim alfabede bulunmayan harflerini bizdeki benzerleri olan c, d, s ve z harfleriyle değiştirerek dosyayı yeniden adlandırın.

Son düzenleme:

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
V. Blek - LMS 233 - Garlandov bic (enwil-rescan 2015)-SZ

Veliki%20Blek%20LMS%20233_zpstppo8ykc.jpg

Alternatif Link

Tüm Çizgi Diyarı üyelerinin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar bol ÇR'lı bir yıl dilerim.
Her şey gönlünüzce olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi: