Nikolay Vasilyeviç Gogol Bir Delinin Anı Defteri Pdf E-kitap indir

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,458
Kendi Koltuğunda
Nikolay Vasilyeviç Gogol- Bir Delinin Anı Defteri Pdf E-kitap
[url=http://hizliresim.com/LAAmvj][/URL]

Nikolay Vasilyeviç Gogol Bir Delinin Anı Defteri

Gogol'un en ünlü öykülerinin yer aldığı bu kitap her yaştan okurun zevkle okuyacağı bir klasik.

Bir Delinin Hatıra Defteri'nde, Nikolay Gogol'ün birbirinden çarpıcı beş öyküsü yer alıyor. Gogol, öykülerinde içinde yaşadığı Rus toplumunun genel yapısını ve bireylerini büyük bir dikkatle tahlil ederken çocukluğunun köy hayatına ve o günlerde tanıdığı Kazak kültürüne de özel bir yer ayırıyor.

Sıradan kişilerin günlük hayatlarının zaman zaman mizahi zaman zaman öfkeye varan bir duyguyla anlatıldığı "Bir Mayıs Gecesi veya Suda Boğulan Kız", "Neva Bulvarı", "Bir Delinin Hatıra Defteri", "Burun" ve "Palto" dünya edebiyatını derinden etkileyen öyküler olarak da ayrıca dikkate değerdir.

"Hepimiz Gogol'ün 'Palto'sundan çıktık."
-Fyodor Dostoyevski-

"Gogol'ün 'Palto'da sergilediği sanat, paralel doğruların kesişmekle de kalmayıp solucan gibi kıvrılabileceklerine, karmakarışık hale gelebileceklerine işaret eder; kendi kendimizle vardığımız fizik ötesi uzlaşımların da var olmadığı Gogol'ün dünyasında, bütün bunlar gayet tabii şekilde olup biter."
-Vladimir Nabokov-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap Adı: Bir Delinin Anı Defteri
Alt Başlık: Palto-Burun, Petersburg Öyküleri ve Fayton
Yazar: Nikolay Vasilyeviç Gogol
Sayfa Sayısı: 223
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Çeviri : Mazlum Beyhan

Bir Delinin Hatıra Defteri
Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından yazılan oyun
Bir Delinin Hatıra Defteri, Gogol tarafından kaleme alınan bir eserdir. Gogol'un 1842 yılında yazdığı 'Bir Delinin Hatıra Defteri', çeşitli tiyatro toplulukları tarafından birçok kez sergilenmiş, tek perdelik, tek kişilik, seyirlik bir oyundur. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: 1835
İNDİR

Son düzenleme:

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,850
Navajo Köyü
Arşivimde 6200 e-kitap olmasına rağmen Nikolay Vasilyeviç'in "Gogol Bir Delinin Anı Defteri" adlı kitabı bulunmuyordu.
Çok teşekkür ediyorum BeyMelikli Abim...

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi
Gogol'un (Dostoyevski'nin "biz hepimiz Gogol'un "Palto"sundan çıktık" dediği) "Palto" ve "Müfettiş" adlı eserleriyle birlikte defalarca okuduğum tiyatro oyunlarından birisidir "Bir Delinin Hatıra Defteri".

Ellerinize sağlık, Sayın Beymelikli18.

Verdiğiniz (çalışan) linklerden kitapları indirdim. Ancak "epub" olarak indirmemiz için verdiğiniz linkinden Gogol'un sadece "Palto" adlı eseri inerken, linkinden de "Palto", "Burun" ve "Fayton" öykülerinin yer aldığı kitap indi. "Bir Delinin Hatıra Defteri"ni bu linklerde göremedim. Pdf olarak indirmemiz için verdiğiniz son linkte de yine hata olmuş sanırım. Bu itibarla eğer size zahmet olmazsa "Bir Delinin Hatıra Defteri"ni yeniden yükleme imkânınız olur mu acaba?

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,458
Kendi Koltuğunda
Gogol'un (Dostoyevski'nin "biz hepimiz Gogol'un "Palto"sundan çıktık" dediği) "Palto" ve "Müfettiş" adlı eserleriyle birlikte defalarca okuduğum tiyatro oyunlarından birisidir "Bir Delinin Hatıra Defteri".

Ellerinize sağlık, Sayın Beymelikli18.

Verdiğiniz (çalışan) linklerden kitapları indirdim. Ancak "epub" olarak indirmemiz için verdiğiniz linkinden Gogol'un sadece "Palto" adlı eseri inerken, linkinden de "Palto", "Burun" ve "Fayton" öykülerinin yer aldığı kitap indi. "Bir Delinin Hatıra Defteri"ni bu linklerde göremedim. Pdf olarak indirmemiz için verdiğiniz son linkte de yine hata olmuş sanırım. Bu itibarla eğer size zahmet olmazsa "Bir Delinin Hatıra Defteri"ni yeniden yükleme imkânınız olur mu acaba?
Buyur üstadım hemde mega
İndirPdf olarak

Son düzenleme:

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi

Buyur üstadım hemde mega
İndirPdf olarak

Bu kadar kısa sürede verdiğiniz yanıt ve link için çok teşekkürler, Sayın Beymelikli18. Hem de pdf... (Düz yazı / öykü / romanları pdf olarak okumaktan ayrı bir zevk alıyorum.) Dosyayı indirdim. Bu güzel eseri sayenizde bir kez daha (ama bu sefer "pdf" olarak) zevkle okuyacağımdan emin olabilirsiniz...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Bir delinin hatıra defterini 10 yaşında, annemle Elhamra sahnesinde izlemiştim. Büyük usta Genco Erkal oynamıştı. Mükemmel bir eserdir. Teşekkürler, Beymelikli18.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,208
Germany
Teşekkürler sevgili dostum. Büyük bir eser.
Büyük bir emek verilerek hazırlanmış. Taramadan sonra ocr ile karakter taraması yapılarak karakterler netleştirilmiş, gerçek değerlerini bulmuş ve mükemmel bir okuma rahatlığı sağlanmış.
İşte böyle olmalı. İşe yaramaz yirmi paylaşım yapılması yerine kaliteli bir paylaşım yapılmasını her zaman benimsemişimdir.
Saygılar...