Oyuncuyu tanıdınız mı? (52)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Mutlu pazarlar herkese. Bugün size iyi bir soru hazırladığı düşünüyorum. Eski dizilerin takipçileri için belki yine çerezlik sorulardır, bilemiyorum. Bakalım göreceğiz.

Aşağıdaki videoyu dikkatlice izleyin. Soru sahnede görünen iki kişiden ibaret. Evet, bugün iki oyuncuyu birden soruyorum. Her ikisinin de başrolünde oynadığı ikişer dizi vardı. (hatta birinin dizisi bu video) Cevaplamanız gereken sekiz soru var yani.

www.youtube.com/watch?v=p8XivD2E470

1 - Bıyıklı oyuncunun başrolünde oynadığı iki dizinin de adları

2 - Diğer oyuncunun başrolünde oynadığı iki dizinin de adları

3 - Her iki oyuncunun da dizilerdeki adları

4 - Her iki oyuncunun da gerçek adları

Not : 1 - Umarım istediğiniz kadar sert olmuştur. :rolleyes:

Not : 2 - Soru saatlerini 11.00 olarak düşündüm. Ne dersiniz?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,916
İstanbul
Ben bıyıksız oyuncu ile ilgili bilgi paylaşmak istiyorum. Diğer oyuncu da hiç yabancı gelmedi ama çıkaramadım maalesef.. Bu arada soruların hangi saatte yayınlanması ile ilgili çoğunluğun ve tabi ki de sizin de uygun olduğu bir saate bakalım derim. Kendi açımdan, ne kadar geç saatte yayınlanırsa o kadar daha iyi olur derim..

1) Oynadığı diziler "Uzay Yolu" ve "Görevimiz Tehlike"
2) Mr. Spock (Uzay Yolu) ve Paris (Görevimiz Tehlike)
3) Leonard Nimoy

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
İlk cevapta "Fringe" yazılıydı ve ben de ("Fringe" eski bir dizi değil) diye yazmak üzereydim ki cevap düzeldi. Evet dostum, 4 puan aldın. Diğer oyuncuyla ilgili bilgiler 6 puan. ;) :rolleyes:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,916
İstanbul
İlk cevapta "Fringe" yazılıydı ve ben de ("Fringe" eski bir dizi değil) diye yazmak üzereydim ki cevap düzeldi. Evet dostum, 4 puan aldın. Diğer oyuncuyla ilgili bilgiler 6 puan. ;) :rolleyes:
İlk önce "Görevimiz Tehlike" yazmıştım ama Fringe daha popüler bir dizi olduğu için mesajımı göndermeden silerek Fringe'ı yazdım lakin daha sonra her ikisinin yer aldığı dizilerden birinin de bu video olduğunu söylemeniz aklıma gelince, "Uzay Yolu"nu asla es geçemeyeceğimizden "Görevimiz Tehlike"ye geri döndüm. Soruyu bu kadar detaylı yazmanız sayenizde doğru cevabı verebildim yani dostum.. :) Teşekkürler..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,210
3,857
Osmaniye
Lafı hiç uzatmadan cevaplara geçiyorum.

Bıyıklı Arkadaş ile ilgili soruların cevapları:

1. Oynadığı diziler ; Mc Millan ve Karısı - Holmes ve Yoyo
2.Dizilerdeki isimleri; Charles Enright - Yoyo ya da uzun ismiyle Gregory Yoyonovich
3.Gerçek adı; John Schuck

Bıyıksız elamanın ismini cismini bilmeyeni bu gezegende dövüyorlar :Ğ

Ha bu arada soruları zorlaştırırsanız seviniriz :D

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Lafı hiç uzatmadan cevaplara geçiyorum.

Bıyıklı Arkadaş ile ilgili soruların cevapları:

1. Oynadığı diziler ; Mc Millan ve Karısı - Holmes ve Yoyo
2.Dizilerdeki isimleri; Charles Enright - Yoyo ya da uzun ismiyle Gregory Yoyonovich
3.Gerçek adı; John Schuck

Bıyıksız elamanın ismini cismini bilmeyeni bu gezegende dövüyorlar :Ğ

Ha bu arada soruları zorlaştırırsanız seviniriz :D

Cevaplar tamamen doğru. Gelgelelim "araştırma yapmadan yazdım" derseniz inanmam. Bu kadar ayrıntılı bilgiyi akılda tutmanın mümkün olduğunu sanmıyorum. Komiser Enright'in ilk adının 'Charles' olduğunu bilmiyordum. Diğer dizideki adının da 'Gregory' olduğunu bilmiyordum.

Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın. İş yoğunluğundan zamanında davranamadım. 6 puanımız "melih_" dostumuza gidiyor. Az sonra diğer soru geliyor...

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,210
3,857
Osmaniye
Cevaplar tamamen doğru. Gelgelelim "araştırma yapmadan yazdım" derseniz inanmam. Bu kadar ayrıntılı bilgiyi akılda tutmanın mümkün olduğunu sanmıyorum. Komiser Enright'in ilk adının 'Charles' olduğunu bilmiyordum. Diğer dizideki adının da 'Gregory' olduğunu bilmiyordum.

Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın. İş yoğunluğundan zamanında davranamadım. 6 puanımız "melih_" dostumuza gidiyor. Az sonra diğer soru geliyor...

Teşekkürler sayın oktay_izm;
Doğrusunu söylemek gerekirse araştırma yaptım yapmadım değil, nasıl bir araştırma? Yazmışken isimleri tam yazma babında. Örneğin sadece Yoyo yazmıştım ancak tam ismini yazayım dedim. Zaten yazı altında düzeltildiği yazılı.
Ha bu arada başka cevap verenlere hatta başka sorularda başka cevap verenlere de bu dikkatinizi (araştırma hususunda) vermenizi rica ederim :)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Teşekkürler sayın oktay_izm;
Doğrusunu söylemek gerekirse araştırma yaptım yapmadım değil, nasıl bir araştırma? Yazmışken isimleri tam yazma babında. Örneğin sadece Yoyo yazmıştım ancak tam ismini yazayım dedim. Zaten yazı altında düzeltildiği yazılı.
Ha bu arada başka cevap verenlere hatta başka sorularda başka cevap verenlere de bu dikkatinizi (araştırma hususunda) vermenizi rica ederim :)

Değerli dostum, bildiğini anlamasam zaten puanı vermezdim. Benim için "McMillan ve Karısı - Holmes ve Yoyo" "Komiser Enright - Yoyo" cevapları yeterliydi. Daha ayrıntılı cevap gelince ister istemez araştırma yapıldığı fikrine kapılıyorum. Lütfen yanlış anlaşılma olmasın. Katılımlar için teşekkürler. Hep söylediğim gibi, amacımız zaman yolculuğu yaparken biraz da eğlenmek. Saygılar.