Oyuncuyu tanıdınız mı? (48)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Evet arkadaşlar, çocukluğumuzun ve gençliğimizin oyuncularını hatırlamaya devam ediyoruz. Elimden geldiğince Türkçe dublaj sunum yapmaya çalışıyorum. Aşağıdaki videoda mavi üniformalı (çok konuşan) komutan eminim size tanıdık gelmiştir. 70'lerin sonundan 80'lerin başına kadar süren bir dizide başrol oyuncusu idi. Hatırladınız mı?

www.youtube.com/watch?v=2n0oPz1LdSw

1 - Hangi dizide oynuyordu?

2 - Dizideki adı?

3 - Dizideki rol arkadaşının (Türkçe okunan) adı (!)

Sorum bugün biraz farklı oldu ama güzel oldu. Hadi bakalım, hafızaları zorlayın. Tanıdığınıza eminim.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,864
Osmaniye
Hayal Adası benim en çok sevdiğim etkisinde en çok kaldığım dizilerden biriydi. Özellikle de bir kadın Fransız Devrimi dönemine gidip Mary Antoinette olduğu bölümü hiç unutamam. Bu arada TRT'de dizinin ismi Hayal Beldesi olarak değiştirilmişti. Mr. Roarke'de hafızam beni yamultmuyorsa Dr.Roarke olarak çevrilmişti. Bu dizi hakkında yazılacak o kadar çok şey var ki maalesef müsait olmadığım için yazamıyorum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,928
İstanbul
Gene geç kalarak, cevaplarını bildiğim bir soruyu daha kaçırdım maalesef. Tebrikler sevgili Mister No.. Bu arada "Hayal Beldesi" bende de derin iz bırakan dizilerdendir, öyle ki çalışma odamda büyük ebatta çerçevelenmiş bir posteri asılıdır... :) Neyse.. önümüzdeki maçlara bakacağız artık! :)

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,864
Osmaniye
Bahsettiğim Mary Antoinette olan hatun kişi bu idi. Adele Anthony rolünde Adrienne Barbeau. Kendisi Seksenler efsanesi John Carpenter'in eski manitası ve zevcesi olur.

Adrienne%2BBarbeau%2BWallpaper%2B05.jpg

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Gene geç kalarak, cevaplarını bildiğim bir soruyu daha kaçırdım maalesef. Tebrikler sevgili Mister No.. Bu arada "Hayal Beldesi" bende de derin iz bırakan dizilerdendir, öyle ki çalışma odamda büyük ebatta çerçevelenmiş bir posteri asılıdır... :) Neyse.. önümüzdeki maçlara bakacağız artık! :)

Dostum sen tüm eski dizilerin şampiyonusun. Bu arada, melih_'in de bizim gibi "eskici" olduğunu anladık. Tabi "garfield67"i de unutmuyorum...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,928
İstanbul
Bahsettiğim Mary Antoinette olan hatun kişi bu idi. Adele Anthony rolünde Adrienne Barbeau. Kendisi Seksenler efsanesi John Carpenter'in eski manitası ve zevcesi olur.

Adrienne%2BBarbeau%2BWallpaper%2B05.jpg
Bu hatunu 1982 yapımı Bataklık Canavarı (Swamp Thing) adlı fantastik filmden de tanıyoruz, film digiturk'de arada sırada yayınlanıyor...

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,864
Osmaniye

Bu hatunu 1982 yapımı Bataklık Canavarı (Swamp Thing) adlı fantastik filmden de tanıyoruz, film digiturk'de arada sırada yayınlanıyor...

Bende geçende uydu da 1981 yapımı John Carpenter'in New York'tan Kaçış (Escape from New York ) filmine rastladım. Kurt Russel ile bu hatun başrollerde. Rastlarsam yine seyredeceğim. Filmin müzikleri de güzeldir.

escape-new-york-0.jpg

Bu arada Adrienne Barbeau'de yüz hatları olarak Fransız esintileri hissettim ancak aktris Amerikalı.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,864
Osmaniye

Sayın Baltimora, meğerse Bataklık Canavarı(Swamp Thing) maceraları çizgiroman olarak varmış ve dahası forumda paylaşılmış. Bir yandan şaşırdım bir yandan sevindim. Helal olsun diyorum.