Oyuncuyu tanıdınız mı? (42)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Evet arkadaşlar, eski dostlarımızı hatırlamaya devam ediyoruz. Bugün yine bir efsane isim var sorumuzda. Gerçi soru bile değil. Herkesin bildiğine eminim. Aşağıdaki videoda komutan (oturan) askerimiz hepinize tanıdık gelmiştir. Müthiş bir dizinin (uzun yıllarca) başrolündeydi. Tanıdınız mı bu ünlü ismi?

www.youtube.com/watch?v=1jRtb2K_c_Q

1 - Hangi dizi?

2 - Gerçek adı?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
1) Komiser Kolombo
2) Peter Falk

Alacakaranlık Kuşağı'nın (Twilight Zone) bu bölümünü 3-4 ay önce izlediğimden ötürü bilmem kolay oldu, yoksa sakallarından ötürü çıkaramayabilirdim. :) Bu arada kendisini 23 Haziran 2011'de 83 yaşındayken kaybetmiştik. Toprağı bol olsun..

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Hemen hemen aynı anda iki doğru cevap gelmiş. Her iki katılımcı dostuma teşekkürler ediyorum. Sevgili Baltimora'nın affına sığınaraktan 10 puanı önce cevap vermiş olan 'omer rıza'ya vermek istiyorum. Değerli dostumuz Baltimora zaten "eski diziler şahı" olarak her zaman yanıbaşımızda. Çok teşekkürler. Yarınki soruda buluşalım...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Hemen hemen aynı anda iki doğru cevap gelmiş. Her iki katılımcı dostuma teşekkürler ediyorum. Sevgili Baltimora'nın affına sığınaraktan 10 puanı önce cevap vermiş olan 'omer rıza'ya vermek istiyorum. Değerli dostumuz Baltimora zaten "eski diziler şahı" olarak her zaman yanıbaşımızda. Çok teşekkürler. Yarınki soruda buluşalım...
Est.. Mesajı benden daha önce gönderdiğinden ötürü tabi ki arkadaşımızın hakkıdır.. Maksat kazanmak değil, katılmak zira bayağı eğlenceli vakit geçiriyoruz burada.. Sevgi ve saygı ile..

omer riza

Yeni Üye
20 Haz 2011
26
53
Ben de çok teşekkür ederim.

Tv. yayınlarının kısıtlı olduğu dönemde, video, cd, dvd olmadığı zamanlarda Trt'nin yayınladığı dizi ve filmleri gözümüzü kırpmadan izlerdik.

Sayenizde o dönemleri hatırlıyor ve keyif alıyoruz.

Selamlar

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
komiser kolombo ; peter falk

önemli olan birinci bilmek değil yarışı tamamlayabilmektir hahahahah, her ne kadar sonuncuda olsak da( zaten pazar günleri hariç --o da bazen-- zamanında soruları yakalıyamıyorum) artık bildiklerimi yazacagım.... banane önemli olan yarışmak hahahahahah

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
komiser kolombo ; peter falk

önemli olan birinci bilmek değil yarışı tamamlayabilmektir hahahahah, her ne kadar sonuncuda olsak da( zaten pazar günleri hariç --o da bazen-- zamanında soruları yakalıyamıyorum) artık bildiklerimi yazacagım.... banane önemli olan yarışmak hahahahahah

:Ğ :Ğ :Ğ :Ğ :Ğ :Ğ

Sevgili dostum, okurken gerçekten sesli güldüm. Her zaman katılımlarınızı bekliyorum.