Oyuncuyu tanıdınız mı? (20)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
www.youtube.com/watch?v=FQp8POKB5jE

Konuşan adama odaklanalım arkadaşlar. Diğerlerini boşverin. KungFu'nun bir bölümüne konuk olan bu adam, ileriki yıllarda başrolünde oynayacağı bir dizi ile çok populer olacaktı. Bildiğim kadarıyla henüz dizi çekimleri bitmeden öldü ama dizi devam etti. Sorularımız yine klasik.

1 - Hangi diziydi bu?

2 - Dizideki adı neydi?

3 - Gerçek adı nedir?

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Bunun için araştırmaya gerek yok...

1 - Hangi diziydi bu? Dallas
2 - Dizideki adı neydi? Jack Ewing (JR, Boby'nin ve Lucy'nin babası, Elie'nin kocası, Su Ellen ve Pam'in kayın pederi Ewing ailesinin reisi, birde kahyaları Ray vardı o da oğluymuş ama Lucy ile ilişkisi vardı )
3 - Gerçek adı nedir? Jim Davis

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Bunun için araştırmaya gerek yok...

1 - Hangi diziydi bu? Dallas
2 - Dizideki adı neydi? Jack Ewing (JR, Boby'nin ve Lucy'nin babası, Elie'nin kocası, Su Ellen ve Pam'in kayın pederi Ewing ailesinin reisi, birde kahyaları Ray vardı o da oğluymuş ama Lucy ile ilişkisi vardı )
3 - Gerçek adı nedir? Jim Davis

Vaaaayyyyy. Derslerimize iyi çalışmışız yani. Özellikle 2. şıktaki bilgilerin çoğunu bilmediğimi itiraf ediyorum. Benim sorularımın kolay olduğunu söylemiştim. imdb'ye veya internet araştırmasına gerek yok. Amaç biraz da takipçileri eskilere götürmek. Bu arada sevgili Garfield67; Soruyu doğru cevaplayanlara ödül olarak 2 gün "cevap vermeme" ödülü kazandınız. Yani 2 soruyu sadece izleyebilirsiniz ama cevap vermek yok. Yeni kuralımız. Anlayışına sığınaraktan 10 puanınızı güle güle kullanın. Saygılar...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981

Bu arada araştırdım da: :)
Dallas (dizi, 1978)
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Yazar David Jacobs
Başrol Barbara Bel Geddes (Sezon 1-7, Sezon 9-13)
Jim Davis (Sezon 1-4)
Patrick Duffy (Sezon 1-8, Sezon 10-14)
Larry Hagman
Victoria Principal (Sezon 1-10)
Charlene Tilton (Sezon 1-8, Sezon 12-13)
Linda Gray (Sezon 2-12)
Steve Kanaly (Sezon 2-11)
Ken Kercheval (Sezon 3-14)
Susan Howard (Sezon 5-10)
Howard Keel (Sezon 8-14)
Priscilla Presley (Sezon 8-11)
Donna Reed (Sezon 8)
Dack Rambo (Sezon 10)
Sheree J. Wilson (Sezon 12-14)
Kimberly Foster (Sezon 13-14)
George Kenedy (Sezon 13-14)
Sasha Mitchell (Sezon 13-14)
Cathy Powedell (Sezon 13-14)
Barbara Stock (Sezon 14)

Yayın tarihi 2 Nisan 1978 - 03 Mayıs 1991
Sonra gelen Dallas: J.R. Returns (1996)

Dallas, 1978-1991 yılları arasında yayımlanan haftalık pembe dizi tarihinin uzun soluklu dizilerinden biridir. "JR" (Larry Hagman) karakteri, TV tarihinin en kötü karakterleri arasında anılmaktadır. Guiness Rekorlar Kitabında en çok izlenen televizyon programı olarak geçmiştir."Who shot J.R." bölümü ile 83 milyon izleyici toplamıştır. Fakat 1984-1985 sezonunda Bobby karakterinin bir araba çarpması sonucu diziden ayrılması ve bir sezon sonrası sanki daha önce yaşananlar yok sayılıp tekrar hayata dönmesi dizinin dönüm noktası olmuştur ve dizinin izlenme oranı hızlıca düşmüştür.

Dizi 1978 yılında 4 bölümlük bir mini dizi olarak tasarlanmıştı. Gördüğü ilgi sebebiyle 1991 yılında kadar yayınlandı.Toplam 356 Bölüm çekildi. 1995 ile 1998 yıllarında iki tane de devam film çekilmiştir.

ABD'de Cuma akşamları CBS kanalında, Türkiye'de ise 1980 yılından itibaren Pazar akşamları TRT 1'de yayınlanmaya başlamıştır. 1990 yılında Star TV'de, 1998 yılında Show TV'de yayınlanmıştır.

Türkçe Seslendirme
Dallas TRT ve retromax (digitürk) Türkçe Dublajı:

Larry Hagman ... John Ross 'J.R.' Ewing, Jr. / ... Oytun Şanal / Oytun Şanal
Patrick Duffy ... Bobby Ewing Alev Sezer / Sungun Babacan
Victoria Principal ... Pamela Barnes Ewing Gülseren Gürtunca / Müdrike Coşansu
Linda Gray ... Sue Ellen Ewing İclal Öngen / Şebnem Ünaldı
Barbara Bel Geddes ... Eleanor Southworth 'Miss Ellie' Ewing / ... Nurşen Girginkoç / Göksel Kortay
Steve Kanaly ... Ray Krebbs Tuncay Atayata / Ali Gül
Charlene Tilton ... Lucy Ewing Cooper / ... Meral Babacan / ... Coşkun Candaner
Ken Kercheval ... Cliff Barness / ... Ferdi Merter

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir

Bu arada araştırdım da: :)
Dallas (dizi, 1978)
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Yazar David Jacobs
Başrol Barbara Bel Geddes (Sezon 1-7, Sezon 9-13)
Jim Davis (Sezon 1-4)
Patrick Duffy (Sezon 1-8, Sezon 10-14)
Larry Hagman
Victoria Principal (Sezon 1-10)
Charlene Tilton (Sezon 1-8, Sezon 12-13)
Linda Gray (Sezon 2-12)
Steve Kanaly (Sezon 2-11)
Ken Kercheval (Sezon 3-14)
Susan Howard (Sezon 5-10)
Howard Keel (Sezon 8-14)
Priscilla Presley (Sezon 8-11)
Donna Reed (Sezon 8)
Dack Rambo (Sezon 10)
Sheree J. Wilson (Sezon 12-14)
Kimberly Foster (Sezon 13-14)
George Kenedy (Sezon 13-14)
Sasha Mitchell (Sezon 13-14)
Cathy Powedell (Sezon 13-14)
Barbara Stock (Sezon 14)

Yayın tarihi 2 Nisan 1978 - 03 Mayıs 1991
Sonra gelen Dallas: J.R. Returns (1996)

Dallas, 1978-1991 yılları arasında yayımlanan haftalık pembe dizi tarihinin uzun soluklu dizilerinden biridir. "JR" (Larry Hagman) karakteri, TV tarihinin en kötü karakterleri arasında anılmaktadır. Guiness Rekorlar Kitabında en çok izlenen televizyon programı olarak geçmiştir."Who shot J.R." bölümü ile 83 milyon izleyici toplamıştır. Fakat 1984-1985 sezonunda Bobby karakterinin bir araba çarpması sonucu diziden ayrılması ve bir sezon sonrası sanki daha önce yaşananlar yok sayılıp tekrar hayata dönmesi dizinin dönüm noktası olmuştur ve dizinin izlenme oranı hızlıca düşmüştür.

Dizi 1978 yılında 4 bölümlük bir mini dizi olarak tasarlanmıştı. Gördüğü ilgi sebebiyle 1991 yılında kadar yayınlandı.Toplam 356 Bölüm çekildi. 1995 ile 1998 yıllarında iki tane de devam film çekilmiştir.

ABD'de Cuma akşamları CBS kanalında, Türkiye'de ise 1980 yılından itibaren Pazar akşamları TRT 1'de yayınlanmaya başlamıştır. 1990 yılında Star TV'de, 1998 yılında Show TV'de yayınlanmıştır.

Türkçe Seslendirme
Dallas TRT ve retromax (digitürk) Türkçe Dublajı:

Larry Hagman ... John Ross 'J.R.' Ewing, Jr. / ... Oytun Şanal / Oytun Şanal
Patrick Duffy ... Bobby Ewing Alev Sezer / Sungun Babacan
Victoria Principal ... Pamela Barnes Ewing Gülseren Gürtunca / Müdrike Coşansu
Linda Gray ... Sue Ellen Ewing İclal Öngen / Şebnem Ünaldı
Barbara Bel Geddes ... Eleanor Southworth 'Miss Ellie' Ewing / ... Nurşen Girginkoç / Göksel Kortay
Steve Kanaly ... Ray Krebbs Tuncay Atayata / Ali Gül
Charlene Tilton ... Lucy Ewing Cooper / ... Meral Babacan / ... Coşkun Candaner
Ken Kercheval ... Cliff Barness / ... Ferdi Merter

Araştırmacı bir ruhun var desene... :Ğ:Ğ:Ğ

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul

Sevgili dostum, ben zaten senin tüm soruları bildiğine eminim. Maksat eğlence olsun. Saygılar...
Est.. arada bilmediklerim de çıkıyor lakin genellikle biliyorum sanırım. Bu arada Dallas hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapan sevgili garfield'e ve size teşekkür ederim dostum... Sayenizde güzel bir nostalji turu oldu..

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Vallaha ne yalan söyleyim ben kendimi bu konularda bayağı bilgili sanıyordum ama garfield üstad sayesinde hiç bir şey bilmediğimi öğrendim. Üstad önünde saygıyla eğiliyorum.