Oyuncuyu Tanıdınız mı? (135) 2. Sezon Finali

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Değerli dostlar, videomuzdaki kadın oyuncuyu soruyorum. "Ustalara Saygı" ve "Oyuncuyu tanıdınız mı?" yarışmamızın 2. sezon finalinde gönlümüzün kraliçelerinden biri olan bu oyuncuyu tanımayanı Zimbabve'ye 3 ay tek başına tatile gönderiyoruz. Acaba kim bu oyuncu? :cool:

www.youtube.com/watch?v=6Cyyo5vtb7o

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Aslında oyuncuyu tanımıştım ancak hangi film diye bakayım derken Özer Topsoy benden önce cevabı yapıştırmış.

Filmin ismi Billy Mitchell'in Davası.

Not: Sen ensesini bile göstersen buluruz sayın Oktay :)

8TBdZ.png

Son düzenleme:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981

Elizabeth_montgomery_1967.JPG

Elizabeth Montgomery (1933–1995)
Elizabeth Victoria Montgomery, (15 Nisan 1933, Los Angeles - 18 Mayıs 1995, Beverly Hills). Amerikalı film ve televizyon oyuncusudur. Televizyon dizisi "Tatlı Cadı" daki rolüyle tanınmıştır ve yakalandığı Kalınbağırsak Kanserinden dolayı 62 yaşında yaşamını yitirmiştir.
Bewitched-Key.jpg

Agnes_Moorehead_Dick_York_Elizabeth_Montgomery_Bewitched_1964.JPG

Taltlı Cadı (Bewitched) Samantha Stephens / Serena / Tour Guide

Tatlı Cadı ya da orijinal adıyla Bewitched 1964-1972 yılları arasında ABD'de çekilmiş durum komedisi.

Türkiye'de ilk olarak TRT 1'de yayınlanmış ve yayınlandığı dönemlerde büyük ilgi görmüştür. Dizinin Başrollerini Dick York, Elizabeth Montgomery ve Agnes Moorehead paylaşmıştır. Dizide Kendisi Cadı olan Samantha ile Ölümlü (Fani) olan Kocası Darrin'in maceraları komedi olarak aktarılmıştır. Darrin karakterini 1964-1969 yılları arasında Dick York oynamıştır. Aynı karakteri 1969-1972 yılları arasında ise Dick Sargent oynamıştır. Dizi Amerika'da ABC Televizyonu için çekilmiş ve bu kanalda yayınlanmıştır.

Türkiye'de ilk olarak TRT 1'de yayınlanmıştır. Dizi Nostalji olarak halen tvem'de yayınlanmaktadır.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye

Elizabeth_montgomery_1967.JPG

Elizabeth Montgomery (1933–1995)
Elizabeth Victoria Montgomery, (15 Nisan 1933, Los Angeles - 18 Mayıs 1995, Beverly Hills). Amerikalı film ve televizyon oyuncusudur. Televizyon dizisi "Tatlı Cadı" daki rolüyle tanınmıştır ve yakalandığı Kalınbağırsak Kanserinden dolayı 62 yaşında yaşamını yitirmiştir.
Bewitched-Key.jpg

Agnes_Moorehead_Dick_York_Elizabeth_Montgomery_Bewitched_1964.JPG

Taltlı Cadı (Bewitched) Samantha Stephens / Serena / Tour Guide

Tatlı Cadı ya da orijinal adıyla Bewitched 1964-1972 yılları arasında ABD'de çekilmiş durum komedisi.

Türkiye'de ilk olarak TRT 1'de yayınlanmış ve yayınlandığı dönemlerde büyük ilgi görmüştür. Dizinin Başrollerini Dick York, Elizabeth Montgomery ve Agnes Moorehead paylaşmıştır. Dizide Kendisi Cadı olan Samantha ile Ölümlü (Fani) olan Kocası Darrin'in maceraları komedi olarak aktarılmıştır. Darrin karakterini 1964-1969 yılları arasında Dick York oynamıştır. Aynı karakteri 1969-1972 yılları arasında ise Dick Sargent oynamıştır. Dizi Amerika'da ABC Televizyonu için çekilmiş ve bu kanalda yayınlanmıştır.

Türkiye'de ilk olarak TRT 1'de yayınlanmıştır. Dizi Nostalji olarak halen tvem'de yayınlanmaktadır.

Bilgi için teşekkürler üstat.

Not: TvEm kapandı üstat.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Tatlı Cadı (Bewitched)
Samantha Stephens
Elizabeth Montgomery

Son günlerde iş icabı sürekli İzmit'e gidip geldiğimden maalesef yarışmaya çok geç iştirak ettim, gene de cevap verme süresi sınırlarına yetiştiğim için mutluyum. Hazırladığınız bu güzel sorularla bizlere keyifli anlar yaşattığınız için çok teşekkür ederim üstadım; elinize ve yüreğinize sağlık.. Bayramınızı şimdiden kutlar, keyifli tatiller dilerim.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Bir haftada aynı diziden iki ayrı soru :)

Geçende eşi Darrin şimdi de Samantha :)

Oktay_izm'in sıkı ve büyük bir Tatlı Cadı hayranı olduğu böylece ortaya çıktı :)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Bir haftada aynı diziden iki ayrı soru :)

Geçende eşi Darrin şimdi de Samantha :)

Oktay_izm'in sıkı ve büyük bir Tatlı Cadı hayranı olduğu böylece ortaya çıktı :)

Evet! İtiraf ediyorum, evet.

15 yaşında bir oğlum var. Küçüklüğünden beri "Tatlı Cadı" "Alf" izlemeye bayılıyor. Her ne kadar favorisi "Alf" olsa da "Tatlı Cadı"ya da hayır demiyor.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Tebrikler!

Tüm yarışmacılarıma teşekkürler. Kimseyi Zimbabve'ye göndermek zorunda kalmadığıma sevindim. Herkese 10ar puan. Böylelikle 2. sezonumuz da bitti. 3. sezonumuz var arkadaşlar. Ne zaman başlar bilemiyorum. İtiraf edeyim, biraz zor hazırlıyorum. Videoların hazırlanması biraz zaman alacak. Sandığınız gibi çok popüler oyuncuları sormayacağım. Neyse, o zamana kadar hepinize güzel günler diliyorum. Görüşmek üzere değerli nostaljisever dostlarım.