Oyuncuyu tanıdınız mı? (87)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,375
izmir
Arkadaşlar, bugünkü sorum gerçekten çok zor. Tanıyabilen çıkar mı acaba? Neyse... Sizi "Görevimiz Tehlike" dizisine götürüyorum. İlk sahnede dostumu Jim Phelps'e "sen ne yaptın?" diye soran ve son sahnede "o kadar da nazik" olmayan oyuncuyu daha ilerki yıllarda bir dizinin oyuncu kadrosunda göreceğiz. Tanıyabildiniz mi?

www.youtube.com/watch?v=iIF3szndaBQ

1 - Hangi dizi?

2 - Dizideki adı?

Gerçek adını sormuyorum. Size kalmış...

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
Dedektiflik yapmaya çalıştım?İMDB de görevimiz tehlike-see full cast-prisoner-Chester Hase suratlara bakıyorum benziyorlar..Ama sonradan oynadığı dizilerde hep tırt roller üstlenmiş..Bonanza da kasabalılardan biriymiş,Mc Millan ve karısında laternacı imiş..Yani bir ismi bile yok..Bu olamaz dedim ama araştırma maceramı da yazmadan edemedim!

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
Dedektiflik yapmaya çalıştım?İMDB'de Görevimiz Tehlike-see full cast-prisoner-Chester Hase suratlara bakıyorum benziyorlar.. Ama sonradan oynadığı dizilerde hep tırt roller üstlenmiş.. Bonanza da kasabalılardan biriymiş, Mc Millan ve karısında laternacı imiş.. Yani bir ismi bile yok.. Bu olamaz dedim ama araştırma maceramı da yazmadan edemedim!
Chester Hayes'in olacağını sanmıyorum zira "Küçük Ev", "Komiser Kolombo", "Walton Ailesi", "McMillan & Karısı", "Kung-Fu", "Smith ve Jones", "Bonanza" gibi dizilerde hep misafir oyuncu olarak rol almış. Öyle ana karakter olarak rol aldığı bir dizi göremedim ama dizideki aktöre benziyor mu? Evet benziyor.. Orası da ayrı bir konu!..

MV5-BZWYx-Yj-Zi-Njct-ZWQ5-ZC00-Ym-Iw-LThj-MGUt-YWNi-MDgw-ODQ2-NTA4-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde.jpg

Chester Hayes
(17 Kasım 1913 – 9 Haziran 2000)

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,375
izmir
Chester Hayes'in olacağını sanmıyorum zira "Küçük Ev", "Komiser Kolombo", "Walton Ailesi", "McMillan & Karısı", "Kung-Fu", "Smith ve Jones", "Bonanza" gibi dizilerde hep misafir oyuncu olarak rol almış. Öyle ana karakter olarak rol aldığı bir dizi göremedim ama dizideki aktöre benziyor mu? Evet benziyor.. Orası da ayrı bir konu!..

MV5-BZWYx-Yj-Zi-Njct-ZWQ5-ZC00-Ym-Iw-LThj-MGUt-YWNi-MDgw-ODQ2-NTA4-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde.jpg

Chester Hayes
(17 Kasım 1913 – 9 Haziran 2000)

Benzemiyor dersem yalan olur ama o değil. Çok sevdiğimiz bir dizide yan karakterdi. Her bölümde oynamıyordu(*).
Hatta imdb'ye baktım da, epey bölümünde de yönetmen olarak yer almış.
(*) = müthiş bir ipucu daha :9

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,375
izmir
imdb'ye göre (bunu bilmiyordum) bahsini ettiğimiz dizinin başrolündeki aktör ile 80lerde bir dizide daha birlikte oynuyorlar. Lakin ben bu diziyi bilmiyorum. Ülkemizde oynamamış da olabilir. :S

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,375
izmir
Değerli dostlar, yarınki soruya kadar cevap hakkınız var. Yarınki soru da çok kolay sayılmaz. :4: Yarın görüşmek üzere...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,375
izmir
Değerli dostlar, bilemeyeceğinizi tahmin ediyordum. Aktörümüz "Victor French" idi. Dizimizin adı ise "Küçük Ev" olacaktı. Kendisi "Bay Edwards" rolü ile (1974 - 1983 arasında) 59 bölüm Küçük Ev dizisinde rol almıştır. İMDB bilgilerine göre (1984 - 1989) yıllarında yine Michael Landon ile "Highway to Heaven" adlı bir dizide başrol oynamışlar. 1989 yılında da hayata gözlerini yummuş. Katılımcı arkadaşlara teşekkürler ediyorum.

Victor French : www.imdb.com/name/nm0294229

Soru videosu imdb bölüm linki : www.imdb.com/title/tt0649368

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
Değerli dostlar, bilemeyeceğinizi tahmin ediyordum. Aktörümüz "Victor French" idi. Dizimizin adı ise "Küçük Ev" olacaktı. Kendisi "Bay Edwards" rolü ile (1974 - 1983 arasında) 59 bölüm Küçük Ev dizisinde rol almıştır. İMDB bilgilerine göre (1984 - 1989) yıllarında yine Michael Landon ile "Highway to Heaven" adlı bir dizide başrol oynamışlar. 1989 yılında da hayata gözlerini yummuş. Katılımcı arkadaşlara teşekkürler ediyorum.

Victor French : www.imdb.com/name/nm0294229

Soru videosu imdb bölüm linki : www.imdb.com/title/tt0649368
Ahh! Ahhh! Ahhh! İnan dostum aklıma geldi hatta resmini videodaki görüntüyle karşılaştırınca yanıldığımı düşündüm ve Bay Edwards'ı yazmaktan vazgeçtim. Demek ki "Altın Kural" neymiş, tam emin olamasan da cevap vermekmiş. :) Sağlık olsun, önümüzdeki yarışmalara bakacağız artık! :)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,375
izmir